ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
22 листопада 2017 рокум. Ужгород№ 807/1342/17
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Ващиліна Р.О.
при секретарі судового засідання - Неміш Т.В.
за участю:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Відкритого акціонерного товариства "Агропромислова група" Закарпатський сад" про стягнення заборгованості в розмірі 1719,93 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Виноградівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відкритого акціонерного товариства "Агропромислова група" Закарпатський сад", в якій просить стягнути з відкритого акціонерного товариства "Агропромислової групи "Закарпатський сад" на користь Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в розмірі 1719,93 грн. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що громадянин ОСОБА_1 працював на відкритому акціонерному товариству "Агропромислової групи "Закарпатський сад" на посаді, передбаченій Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, стаж на даному підприємстві складає 3 роки 8 місяців, що дало йому право на призначення пенсії на пільгових умовах, що підтверджується постановою Закарпатського окружного адміністративного суду №807/12/16 від 19.04.2016 року. За період з липня по вересень 2017 року, враховуючи витрати на доставку пенсії, відшкодуванню підлягає 1719,93 грн. Проте відповідач, в порушення законодавчих вимог, належного відшкодування сум, виплачених зазначеному громадянину пільгових пенсій та витрат на їх доставку, не здійснив.
08 листопада 2017 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло клопотання від представника позивача, відповідно до якого останній просить розглянути справу без його участі за наявними в матеріалах справи доказами та задовольнити позовні вимоги в повному обсязі (а.с. 23).
Відповідач явку свого уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, письмових заперечень проти позову на надав, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 31 грудня 1996 року проведено державну реєстрацію Відкритого акціонерного товариств "Агропромислової групи "Закарпатський сад" (код 00413771), що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осбі, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 5).
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2016 року в адміністративній справі №807/12/16, встановлено, що Відкрите акціонерне товариство "Агропромислова група "Закарпатський сад" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України у Виноградівському районі Закарпатської області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97 - ВР від 26.06.1997 року, а з 01.01.2004 року також як платник страхових внесків відповідно до ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058.
Як вбачається з матеріалів справи, Виноградівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Закарпатської області, у відповідності до п. "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", призначило пенсію за віком на пільгових умовах по списку №1 громадянину ОСОБА_1.
Підставою призначення пенсії за віком на пільгових умовах вказаному громадянину є те, що він працював в особливо шкідливих і особливо важких умовах праці повний робочий день на атестованих робочих місцях за професією, які включені до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 11.03.1994 № 162 (втратила чинність згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2003 року № 36, та даною Постановою КМУ затверджено Списки №1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників з шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах), що підтверджується наявними в матеріалах адміністративної справи доказами, зокрема, розрахунками фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, направленими відповідачеві.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду №807/12/16 від 19 квітня 2016 року встановлено обставини щодо правомірності призначення пенсії громадянину ОСОБА_1 Зазначене рішення суду набрало законної сили, а отже, вказані обставини повторно не доводяться.
Згідно з нормами ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
У відповідності до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV, підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено розділом 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за № 21-1 (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663, далі - Інструкція), якою, зокрема, встановлено, що підприємства щомісячно до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до п. 6.4 ст. 6 Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно, не сплачені та/або несвоєчасно сплачені суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій стягуються відповідно до норм Податкового кодексу України.
У відповідності до п. 6.2 Інструкції, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Частка відшкодування Відкритим акціонерним товариством "Агропромислової групи "Закарпатський сад" суми виплаченої пенсії громадянану ОСОБА_1, у відповідності до приписів п. 6.2 Інструкції, складає 52,38%.
У відповідності до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України, від 22 липня 2004 року за № 166 "Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги" тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79, у селі та смт. - 1,56.
Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за період з липня по вересень 2017 року були направлені на адресу Відкритого акціонерного товариства "Агропромислової групи "Закарпатський сад". (а. с. 10-11).
Так, у відповідності до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії ОСОБА_1 за період липень-вересень 2017 року, загальна сума, яка пред'являється для відшкодування підприємством складає 1719,93 грн.
Фактична виплата пільгової пенсії громадянину ОСОБА_1 за період липень - вересень 2017 року підтверджується підвердженням органу поштового зв'зку, скріпленим підписом та печаткою в.о. начальника Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області та начальника Центру поштового зв'язку №3 м. Іршава (а.с. 15).
Проте, в порушення зазначених вимог Закону, Відкрите акціонерне товариство "Агропромислової групи "Закарпатський сад"належного відшкодування сум, виплачених вказаному вище громадянину, пільгової пенсії та витрат на її доставку не здійснило.
Отже, заборгованість Відкритого акціонерного товариства "Агропромислової групи "Закарпатський сад" з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених у відповідності до пункту а ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення (список №1), за період липень - вересень 2017 року складає 1719,93 грн.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплатив.
З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані норми Законів України, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області до Відкритого акціонерного товариства "Агропромислова група" Закарпатський сад"- задовольнити повністю .
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Агропромислова група" Закарпатський сад" (90332, Закарпатська область, Виноградівський район, смт. Королево, вул. Червоноармійська, будинок 54, ідентифікаційний код 00413771) на користь Виноградівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області (90300, Закарпатська область, м. Виноградів, вул. Миру, 43, код 41246253) заборгованість у розмірі 1719 грн. 93 коп. (Одна тисяча сімсот дев'ятнадцять грн. 93 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяОСОБА_2
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2017 |
Оприлюднено | 23.11.2017 |
Номер документу | 70413212 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Ващилін Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні