Рішення
від 05.10.2017 по справі 200/21329/16-ц
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 200/21329/16

Провадження № 2/200/4912/16

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

"05" жовтня 2017 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

в складі: головуючого-судді: Женеску Е.В.

за участю секретаря: Санжаровської Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дніпро цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шевченківської районної у місті Дніпрі ради про визнання права власності на нерухоме майно,-

ВСТАНОВИВ:

13 грудня 2016 року позивач ОСОБА_1 звернулась до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська із позовом до Шевченківської районної у місті Дніпрі ради про визнання права власності на нерухоме майно.

В обґрунтування позову зазначила, що її чоловік ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, з вересня 2000 року користувався нежитловим приміщенням - гаражем № НОМЕР_1 в обслуговуючому кооперативі Автомобіліст за безпосереднім призначенням, сплачував членські внески, користувався гаражем на власний розсуд та став членом гаражного кооперативу. Позивач є спадкоємцем свого померлого чоловіка, який за життя склав заповіт, в якому заповів позивачці все рухоме і нерухоме майно, на яке він матиме право за законом, і що буде належати йому на момент смерті. Позивачка також починаючи з квітня 2015 року добросовісно, відкрито та безперервно володіє зазначеним гаражем, тому вважає, що вона набула на нього право за набувальною давністю.

На підставі вищевикладеного, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, поданої 12.04.2017 року, позивач просив суд визнати за нею право власності на гараж № НОМЕР_1 в Обслуговуючому кооперативі Автогаражний кооператив Автомобіліст (ЄДРПОУ 26368619) загальною площею 29,8 к.в.м, розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Позивач в судове засідання не з'явився, про явку в судове засідання був повідомлений належним чином, надав суду заяву, у якій позов підтримав у повному обсязі та просив розглядати справу без його участі. Не заперечував проти заочного розгляду справи.

У судове засідання відповідач не з'явився, про місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.

За таких обставин суд вважає, що відповідач не з'явився до судового засідання без поважних причин.

Відповідно до ч.1 ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Ухвалою Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 05 жовтня 2017 року постановлено розглядати справу заочно на підставі наявних доказів.

Суд, дослідивши надані докази, приходить до наступного висновку.

Згідно ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог і на підставі представлених сторонами доказів. Статтею 60 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і запереченні сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 перебували в зареєстрованому шлюбі з 19 січня 2002 року, що підтверджується копією свідоцтва про одруження.

ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що підтверджується копією свідоцтва про смерть.

11 листопада 2014 року ОСОБА_2 склав заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Одинцовою С.О., за яким все своє майно, що буде належати йому на момент смерті, заповів своїй дружині ОСОБА_1

З матеріалів справи також вбачається, що ОСОБА_2 був членом гаражного кооперативу АДРЕСА_2

Позивач надав докази, які підтверджують, що ОСОБА_2 сплачував членські внески починаючи з жовтня 2000 року до дня смерті, з ІНФОРМАЦІЯ_2 року по теперішній час членські внески сплачує його дружина ОСОБА_1, що підтверджується довідкою голови ОК Автогаражний кооператив Автомобіліст ОСОБА_4 від 15.02.2016 року.

Статтею 41 Конституції України обумовлено, що право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправне позбавлений права власності. Право приватної власності е непорушним. Одним із способів захисту цивільних прав відповідно до п.1 ч.2 ст.16 ЦК України є визнання права.

Частиною 1 ст. 344 ЦК України передбачено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито і безперервно володіти нерухомим майном протягом 10 років, набуває право власності на це майно (набувальна давність).

Згідно із ч.2 ст.344 ЦК України Особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.

Згідно із ч.4 ст.344 ЦК України право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду..

Згідно статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

В статті 328 ЦК України вказано, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

При цьому п. 8 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України встановлено, що правила ст. 344 ЦК України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом.

Оскільки Цивільний кодекс України набрав чинності з 1 січня 2004 р., норми ст. 344 ЦК України поширюються на правовідносини, що виникли з 1 січня 2001 р., а отже визнати право власності за набувальною давністю суд може не раніше 1 січня 2011 року.

Набувальна давність визначається як засіб закріплення майна за суб'єктами, що ним володіють, у випадках, коли вони не мають можливості через певні обставини підтвердити підстави виникнення прав, а також в інших ситуаціях. Право власності за набувальною давністю може бути набутим як на безхазяйні речі, так і на майно, яке належить за правом власності іншій особі.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини справи на які вона посилається, як на підставу своїх вимог.

Суд вважає, що позивачем доведено факт набуття ним права власності за набувальною давністю, оскільки добросовісно і відкрито користується нерухомим майном на протязі більше 10 років, отже визнання права власності не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, в зв'язку з чим суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60,88, 169, 209, 212-215, 224 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Шевченківської районної у місті Дніпрі ради про визнання права власності на нерухоме майно - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на нежитлову будівлю - гараж № НОМЕР_1 в Обслуговуючому кооперативі Автогаражний кооператив Автомобіліст , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, ЄДРПОУ 26368619, за набувальною давністю.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий-суддя: Е.В. Женеску

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення05.10.2017
Оприлюднено23.11.2017
Номер документу70417065
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —200/21329/16-ц

Ухвала від 07.03.2018

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Рішення від 05.10.2017

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Ухвала від 05.10.2017

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

Ухвала від 14.12.2016

Цивільне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Женеску Е. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні