Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
смт. Юр'ївка, вул. Леніна, 89, 51300, (05635) 5-10-23
Справа № 2а-10/201-46
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
26 березня 2010 року суддя Юр"'івського районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративний позов Юр"ївського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю,
Встановив:
позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача коштів у розмірі
319, 14 грв., виплачених останньому як допомога по безробіттю, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач, якому було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю, як застрахованій особі , тривалістю з 23.12.2008 року по 17.12.2009 року, фактично в період з 02.02.2009 року по 06.06.2009 року перебував у трудових Відносинах з ТОВ АТП "Совтур" та отримував заробітну плату.
13ідтак, відповідач за період з U2.U2.2UUЧ року по U 1.U4.2UUЧ року незаконно отримав допомогу по безробіттю у розмірі 719,14 грв., з яких частково добровільно повернув 400 грв., при цьому залишок коштів у сумі 319,14 грв. не повернуті останнім до теперішнього часу.
Юр"ївським районним центром зайнятості даний позов поданий в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках встановлених законом.
Згідно з ч. 4 ст. 50 КАС України, громадяни України, які не е суб'єктами владних
повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання; 5) в інших випадках. встановлених законом.
Статтею 104 КАС України встановлено, що до адміністративного суду має право
звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушені їі права, свободи чи інтереси у сфері публічно- правових відносин. Суб'єкт владних повноважень, має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.
Згідно з п.1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції це
переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін Е орган виконавчої влади, Орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 36 Закону України " Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"- сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягуються з цієї особи
відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Частиною 1 ст. 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкот а, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам
фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка
її завдала. Згідно з ч.1 ст. 15 цПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З матеріалів позову вбачається, що між позивачем та відповідачем виник спір про
право цивільне щодо відшкодування шкоди, завданої неправомірними, на думку позивача, діями відповідача, які полягали у безпідставному отримані допомоги по безробіттю, який належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
З огляду на те, що спірні правовідносини носять цивільно - правовий характер, публічно - правовий спір відсутній, тому даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства у розумінні ст. 3 КАС України.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в
адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі. При цьому позивач не позбавлений можливості звернутися до місцевого загального суду з відповідним позовом в порядку, встановленому цПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 109 kAC України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом Юр"ївського районного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю.
Копію ухвали направити позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, роз'яснивши його право звернутися до суду з даним позовом в
порядку цивільного судочинства.
ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Юр"ївський районний суд Дніпропетровської області, шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, в порядку встановленому ст. 186 kAC України.
Суддя: С.О. Маренич
Суд | Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2010 |
Оприлюднено | 23.11.2017 |
Номер документу | 70420102 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Маренич С. О.