154/3117/16
1-кс/154/783/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2017 р. слідчий суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства у кримінальному провадженні №42016030000000203 від 08.09.2017 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України,-
в с т а н о в и в :
Прокурор Володимир-Волинської місцевої прокуратури звернулася із клопотанням про надання дозволу на проведення проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства у кримінальному провадженні №42016030000000203 від 08.09.2017 року.
Клопотання обґрунтовує тим, що посадові особи ТзОВ ЦЗ "Володимирцукор", ПП "ДАВІ БУД", ТзОВ "УКРПРОДТРАНС", ТзОВ "Торгівельний дім "АГРО ІМПОРТ ЛТД", СГ ЗАТ МТС "Володимирагро", ТзОВ Євробуд" ЛТД, Акціонерне товариство закритого типу "УСВ", ПП ОСОБА_4 самовільно зайняли земельні ділянки на території м. Володимир-Волинський, чим завдали значної шкоди їх законному власнику Володимир-Волинській територіальній громаді в особі Володимир-Волинської міської ради.
Таким чином, згадані вище суб`єкти господарювання діють в супереч вимогам Земельного кодексу України, та інших правових актів, які регламентують земельні правовідносини в Україні й зважаючи на те, що 08.09.2016 прокуратурою Волинської області відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42016030000000203 й за даним фактом розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 197-1 КК України, виникла необхідність у проведенні перевірки дотримання вимог земельного законодавства компетентним органом Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру та її структурних підрозділів, для фіксації факту і визначення розміру самовільно зайнятої земельної ділянки, встановлення періоду часу, протягом якого вона використовується без належних правових підстав та нарахування збитків у разі самовільного використання.
Прокурором Володимир-Волинської місцевої прокуратури 08.09.2016 року відомості про дане кримінальне правопорушення внесено у ЄРДР за №42016030000000203 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 197-1 КК України.
Враховуючи те, що відповідно до Постанови КМУ № 408 від 13.08.2014 «Про запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» такого роду перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбаченихКПК України, з метою виконання завдань кримінального провадження, передбачених ст. 2 КПК України, а саме повноти та неупередженості досудового розслідування цього кримінального провадження, з`ясування обставин, які відповідно до ст. 91 КПК України, підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність у проведенні зазначеної вище перевірки із залученням відповідних фахівців Головного управління Держгеокадастру у Волинській області (вул. Винниченка, 67, м. Луцьк).
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по них, заслухавши думку прокурора, котрий підтримав клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає поверненню прокурору з наступних підстав.
ЧиннийКримінальний процесуальний Кодекс Українине містить норми, яка безпосередньо регламентує можливість та порядок звернення слідчого та прокурора з клопотанням про призначення перевірки та розгляд слідчим суддею такого клопотання.
Положеннями ч.1ст.1 КПК Українивизначено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
Згідно ч. 3ст. 9 КПК України, закони та інші нормативно-правові акти України, положення яких стосуються кримінального провадження, повинні відповідати цьому Кодексу, а при здійсненні кримінального провадження не може застосовуватися закон, який суперечить цьому Кодексу.
Відповідно до положень п.10 ч.1ст.3 КПК Україникримінальне провадженняце досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого Законом України про кримінальну відповідальність.
Пунктом 18 частини 1статті 3 КПК Українивизначено, що слідчий суддяце суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належать здійснення у порядку, передбаченомуКПК України, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Відповідно до п. 2. Постанови КМУ №408 від 13.08.2014 року, на яку посилається прокурор у клопотанні, надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбаченихКримінальним процесуальним кодексом України.
В той же час, положення КПК Українине містять безпосередньої норми, яка б передбачала можливість звернення прокурора з таким клопотанням та компетенцію слідчого судді щодо вирішення питання про надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства.
Такожст.132 КПК Українине передбачено такого заходу кримінального провадження як перевірка, а тому надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства не є заходом забезпечення кримінального провадження, а відтак не відноситься до повноважень слідчого судді.
Не регламентований чиннимКПК Українитакож і порядок розгляду таких клопотань слідчого або прокурора, обсяг доказування при розгляді такого клопотання, критерії, за якими слідчий суддя повинен визначати достатність підстав для надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства.
Разом з цим, звертаючись до слідчого судді з даним клопотанням про надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства, прокурор в своєму клопотанні жодним чином не обґрунтував необхідність призначення такої перевірки саме на підставі ухвали слідчого судді та не навів доводів про неможливість отримання доказів в інший спосіб, визначенийст.93 КПК України.
Звертаю увагу, що у разі виникнення у органу досудового розслідування труднощів, при витребуванні та отриманні від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів чи інших відомостей, відповідно дорозділу ІІ КПК України, застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, тобто такі заходи примусового характеру, які застосовуються за наявності підстав та в порядку, встановлених законом, з метою запобігання і подолання негативних обставин, що перешкоджають або можуть перешкоджати вирішенню завдань кримінального провадження, забезпеченню його дієвості.
З огляду на вищенаведене приходжу до висновку, що клопотання прокурора про надання дозволу на проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства підлягає поверненню прокурору, так як не відноситься до повноважень слідчого судді.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.9, 26, 131, 132 КПК України,
у х в а л и в :
Клопотання про надання дозволу на проведення фахівцями Головного управління Держгеокадастру у Волинській області перевірки дотримання вимог земельного законодавства повернути прокурору Володимир-Волинської місцевої прокуратури.
Ухвала оскарженню не пілягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Володимир-Волинський міський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2017 |
Оприлюднено | 08.03.2023 |
Номер документу | 70431020 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Каліщук А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні