Ухвала
від 20.11.2017 по справі 925/1466/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"20" листопада 2017 р. № 925/1466/17

Суддя Господарського суду Черкаської області Грачов В.М., розглянувши матеріали за позовом Публічного підприємства Віталком (код ЄДРПОУ 34223768) в особі арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю ТРАНС-І.Ф (код ЄДРПОУ 36773998) про стягнення 870 458 грн. 00 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Публічне підприємство Віталком в особі арбітражного керуючого ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Черкаської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ТРАНС-І.Ф (далі - відповідач) про стягнення, на підставі договору поставки № 5 від 24.09.2015 року, заборгованості в сумі 870 458 грн. 00 коп.

Розглянувши позовну заяву з доданими до неї матеріалами, господарський суд встановив, що вона не відповідає вимогам розділу VIII Господарського процесуального кодексу України, та підлягає поверненню без розгляду, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.

Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Однак, в порушення зазначених вимог, позивачем подано позов без відповідних доказів сплати судового збору.

Разом з позовною заявою позивач подав заяву про звільнення від сплати судового збору за подання позову, обґрунтовуючи це тим, що підприємство визнано банкрутом, триває ліквідаційна процедура, тому станом на день подання позову у підприємства відсутнє майно та залишки коштів на рахунках, що виключає можливість сплати судового збору.

Частиною 2 статті 44 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

У статтях 3, 5 Закону України Про судовий збір міститься перелік випадків за яких особа звільняється від сплати судового збору.

Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою звільнити від сплати судового збору.

В розділі 3 постанови пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21 лютого 2013 року Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України зі змінами і доповненнями, зазначено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України Про судовий збір , є врахування ним майнового стану сторін. Особа, яка заявляє відповідне клопотання (що може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або в окремому документі), повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України Про судовий збір , є врахування ним майнового стану сторін.

При цьому, статтею 129 Конституції України, як одну із засад судочинства, визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, в тому числі, й суб'єктів господарювання, які перебувають у стані банкрутства.

Відтак, самі лише обставини пов'язані із відсутністю у суб'єкта господарювання коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.

З огляду на наведене, суд відмовляє в задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до пункту 4 статті 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору.

Зазначені обставини є підставою для повернення позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви позивача - Публічного підприємства Віталком в особі арбітражного керуючого ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору.

Позовну заяву з доданими до неї документами повернути позивачу без розгляду.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду через Господарський суд Черкаської області в строк, визначений в ст..93 ГПК України.

Суддя Грачов В.М.

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.11.2017
Оприлюднено26.11.2017
Номер документу70487295
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1466/17

Ухвала від 20.11.2017

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Грачов В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні