Постанова
від 27.11.2017 по справі 807/1362/17
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

27 листопада 2017 рокум. Ужгород№ 807/1362/17

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ващилін Р. О.

при секретарі судового засідання Неміш Т.В.

за участю сторін:

представника позивача - не з'явився;

представника відповідача - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемн. УА" про стягнення податкового боргу у розмірі 35604,00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДФС у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ОК Лоджістік про стягнення податкового боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю Лемн. УА (код ЄДРПОУ - 40242233 із місцезнаходженням: 88000, Закарпатська область, Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Леніна, буд. 34) у розмірі 35604,00 грн. по платежу 85 11021000 Податок на прибуток приватних підприємств за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що заборгованість відповідача є узгодженою, оскільки виникла у зв'язку з несплатою самостійно задекларованої суми податку на прибуток підприємств за 2016 року, а тому, на його думку, підлягає сгяненню судом. Крім того, просив розглянути справи без участі представника позивача.

Відповідач в судове засідання не з'явився, уповноваженого представника не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

У відповідності до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Лемн. УА (далі - ТОВ Лемн. УА ) зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа за місцезнаходженням: 88000, Закарпатська область, Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Леніна, буд. 34, ідентифікаційний код юридичної особи - 40242233.

Як вбачається з матеріалів справи, у ТОВ Лемн. УА станом на 13.10.2017 р. наявний податковий борг за платежем (код 85 11021000) Податок на прибуток приватних підприємств у розмірі 35604,00 гн. (а.с. 7). Вказана заборгованість виникла у зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що 07 лютого 2017 року відповідачем подано до контролюючого органу звітну податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2016 рік, відповідно до якої відповідачем самостійно визначено суму податку на прибуток, нарахованого за результатами останнього (звітного) податкового періоду у розмірі 35604,00 грн. (а.с. 12-13).

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Вказане кореспондується з положенням пп.16.1.4 п.16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №755-VI, із змінами і доповненнями (далі - ПК України).

Згідно зі ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.

П. 46.1 ст. 46 ПК України дає визначення поняттю "податкова декларація", у відподвіності до якого, такою є документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Ст. 54 ПК України передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності до вимог п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 56.11 ст. 56 ПК України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У зв'язку з не погашенням ТОВ "Лемн. УА" в добровільному порядку узгодженої суми податкового зобов'язання на адресу відповідача у відповідності до п. 59.4 ст. 59 ПК України було направлено податкову вимогу від 27.07.2017 р. №897-17 (а.с. 15), яку представник відповідача отримав 05.08.2017 року, про що свідчить особистий підпис на повідомленні про вручення поштового відправлення рекомендованої кореспонденції (а.с. 15).

Незважаючи на вищенаведене, станом на день розгляду позовної заяви в суді відповідач податковий борг в добровільному порядку не сплатив.

У відповідності до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

За наведених обставин, враховуючи вимоги чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд вважає, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають задоволенню.

Судові витрати по справі згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Головного управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемн. УА" про стягнення податкового боргу у розмірі 35604,00 грн. - задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лемн.УА" (90571, Закарпатська область, Тячівський район, с. Нижня Апша, вул. Леніна, буд. 34, код ЄДРПОУ 40242233) за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках, податковий борг у розмірі 35604 грн. 00 коп. (Тридцять п'ять тисяч шістсот чотири грн. 00 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

СуддяОСОБА_1

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.11.2017
Оприлюднено27.11.2017
Номер документу70506751
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/1362/17

Постанова від 27.11.2017

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р. О.

Ухвала від 27.10.2017

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Ващилін Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні