8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 листопада 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1584/17
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Свергун І.О.,
за участі секретаря судового засідання - Карча В.М.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до фермерського господарства Факел-Б про стягнення податкової заборгованості в сумі 9345,51 грн,
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2017 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до фермерського господарства Факел-Б про стягнення податкової заборгованості у сумі 9345,51 грн, в обґрунтування якого позивач послався на таке.
ФГ Факел-Б перебуває на обліку в Білокуракинському відділенні Сватівської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області. У зв'язку з несплатою самостійно визначених податкових зобов'язань з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності за період з квітня по вересень 2017 року за відповідачем виникла заборгованість в сумі 9345,51 грн. 03.05.2017 Сватівською ОДПІ сформовано податкову вимогу № 129-17, яку надіслано поштою та 21.06.2017 вручено уповноваженій особі відповідача. На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача кошти з рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, на суму податкового боргу у розмірі 9345,51 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, просив розглядати справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся належним чином.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд дійшов такого.
Судом установлено, що відповідач - фермерське господарство Факел-Б (код ЄДРПОУ 32365258), зареєстровано в якості юридичної особи 04.08.2003 та взято на облік в Білокуракинському відділенні Сватівської ОДПІ з 08.08.2003 за № 351 (арк. спр. 10).
13.02.2017 відповідач подав до Білокуракинського відділення Сватівської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області декларацію з плати за землю за 2017 рік, відповідно до якої ФГ Факел-Б самостійно визначено щомісячний платіж у розмірі 1594,17 грн, грудень 2017 року - 1594,18 грн (арк. спр. 8-9).
З розрахунку податкового богу платника податку встановлено, що заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у сумі 9345,51 грн утворилась в результаті несплати відповідачем самостійно визначених сум плати за землю за період з квітня 2017 року по вересень 2017 року (арк. спр. 6).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України, який набрав чинності з 01 січня 2011 року.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності
Згідно з пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пункту 286.2 статті 286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Як передбачено пунктом 287.3 статтею 287 цього Кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельних ділянок за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Пунктом 11 статті 56 Податкового кодексу України передбачено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно пункту 50.1 статті 50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Відповідач самостійно визначив суму грошового зобов'язання з орендної плати в податковій декларації.
Доказів подання уточнюючого розрахунку про зменшення задекларованої суми податкового зобов'язання відповідачем не надано.
Таким чином, зазначену суму узгодженого грошового зобов'язання відповідачем у встановлений законом строк сплачено не було, у зв'язку з чим утворився податковий борг з плати за землю у сумі 9345,51 грн.
Наявність вищевказаної заборгованості також підтверджена витягом з інтегрованої картки платника орендної плати з юридичних осіб (арк. спр. 7, 21-22).
Згідно з п. 59.1 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному статтею 59 Податкового кодексу України (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з непогашенням відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання позивачем винесено податкову вимогу Форми Ю від 03.05.2017 № 129-17, яка отримана представником відповідача 21.06.2017 (арк. спр. 11-12).
Вказана вимога у встановленому законом порядку не оскаржувалася, податковим органом не скасовувалась та не відкликалась, а тому є узгодженою.
Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити повністю.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до фермерського господарства Факел-Б про стягнення податкової заборгованості в сумі 9345,51 грн задовольнити повністю.
Стягнути з фермерського господарства Факел-Б , (код ЄДРПОУ 32365258, місцезнаходження: с. Попівка, Білокуракинський район, Луганська область, 92232) кошти за податковим боргом з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 9345,51 грн (дев'ять тисяч триста сорок п'ять грн 51 коп.) за рахунок коштів платника з рахунків у банках, що його обслуговують.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 27 листопада 2017 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2017 |
Оприлюднено | 27.11.2017 |
Номер документу | 70507457 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
І.О. Свергун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні