СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/2373/17
Провадження № 1-кс/306/317/17
Рядок статзвіту № 48
У Х В А Л А
відмову у наданні доступу до речей та документів
27 листопада 2017 року м.Свалява
Слідчий суддя Свалявського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання прокурора Свалявського відділу Мукачівської місцевої прокуратури радника юстиції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, а саме доступу до технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою для влаштування першої санітарної охороннної зони свердловини 3-р ЗАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 с.Солочин, урочище Лаз з кадастровим номером 2124085601:03:001:0123, разом з обмінним файлом, яка знаходиться (зберігається) в ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю її вилучення (здійснення виїмки), -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Свалявського відділу Мукачівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 звернувся в суд із зазначеним клопотанням посилаючись на те, що 15.02.2017 року до Свалявського відділу Мукачівської місцевої прокуратури надійшла заява від директора ДП ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 щодо незаконних, на його думку, дій працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , а саме підоробки документів та незаконного вилучення із земель лісогосподарського призначенння земельної ділнки на території Солочинської сільської ради, якій присвоєно кадастровий номер 2124085601:03:0101:0123 (витяг із кримінального провадження № 42017071040000010 від 23.11.2017 року про внесення до ЄРДР заяви ДП ІНФОРМАЦІЯ_5 від 15.02.2017 року).
Відповідно до ст. 36 ч. 2 п. 4 КПК України (в редакції 2012 року) прокурор, як сторона кримінального провадження (згідно ст. 3 ч.1 п.19 КПК України) здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, уповноважений особисто проводити слідчі (розшукові) та процесуальні дії в порядку, визначеному КПК України.
15 лютого 2017 року за даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинене кримінальне правопорушення з правовою кваліфікацією, передбаченою ч.1 ст.366 КК України.
Відповідно до ч.1, п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України - сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, в якому зазначається можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах.
Відповідно до ст. 160 ч.2 КПК України - у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах;7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
За правовим змістом ч. 5 ст. 163 КПК України - слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
З огляду на вищенаведене, слідчий суддя не знаходить підстав для задоволення клопотання прокурора Свалявського відділу Мукачівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , поскільки вищезазначене клопотання у кримінальному провадженні № 2017071040000010 не відповідає вимогам ст. 160 КПК України, за змістом клопотання не конкретизовано та не надано достатніх доказів необхідності вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема в клопотанні:
?невірно вказано назву володільця документів, який має надати тимчасовий доступ до зазначених в клопотанні документів, а саме вказано: ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
?невірно вказано посаду слідчого, який прийняв до провадження вищевказане кримінальне провадження 21.07.2017 року, зокрема вказано слідчий СВ Свалявського РВ (з обслуговування Свалявського та Воловецького районів) ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 ;
?у клопотанні прокурором не обгрунтовано необхідність вилучення документів (оригіналів технічної документації з землеустрою) та не зазначено підстав, з яких для досягнення цілей кримінального провадження, неможливо обмежитись отриманням належним чином засвідчених копій таких документів;
?прокурором не наведено достатні підстави для розгляду клопотання без судового виклику особи, у володінні якої знаходяться документи (технічна документація з землеустрою), а саме не доведено наявність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення їх працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ 05.04.2013 року № 223-559/0/4-13 "Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження" п.18 роз`яснив: Беручи до уваги зміст положень ч.1 ст.86, ч.2,ч.3 ст.93 Кпк України, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів як вилучення речей чи документів (ч.7 ст. 163 КПК України) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо: 1) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи; 2) речі та документи згідно зі ст. 162 КПК України містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення.
В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 159, 160, 163 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання прокурора Свалявського відділу Мукачівської місцевої прокуратури радника юстиції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою для влаштування першої санітарної охороннної зони свердловини 3-р ЗАТ ІНФОРМАЦІЯ_1 с.Солочин, урочище Лаз з кадастровим номером 2124085601:03:00160123 разом з обмінним файлом - відмовити.
Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
ГОЛОВУЮЧИЙ ОСОБА_1
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70511421 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Жиганська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні