ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
28 листопада 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/240/15-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Костенко Г.В., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №816/240/15-а за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці до Колективного підприємства "Будівельна фірма "ВІК" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
26 січня 2015 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Колективного підприємства "Будівельна фірма "ВІК" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків за ІІІ квартал 2014 року в розмірі 5250,00 грн.
Постановою суду від 17 лютого 2015 року адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці до Колективного підприємства "Будівельна фірма "ВІК" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків задоволено; стягнуто з Колективного підприємства "Будівельна фірма "ВІК" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці суму заборгованості зі сплати страхових внесків в розмірі 5250,00 грн (а.с.28-29).
21 квітня 2015 року видано виконавчий лист у справі.
16 листопада 2017 року до суду надійшла заява Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 816/240/15-а.
У судове засідання з розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження заявник, особи, які беруть участь у справі, не з'явилися, про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлялися належним чином. Від заявника надійшло клопотання про розгляд заяви в порядку письмового провадження без участі представника.
В силу положень частини другої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на викладене, суд вважав за можливе розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснювати за відсутності заінтересованої особи, що звернулася із заявою, та осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до приписів частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Враховуючи положення частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішив розглядати дану заяву в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву про заміну сторони виконавчого провадження, суд дійшов наступних висновків.
Суд бере до уваги, що частиною 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі - Закон № 1105) передбачено утворити Фонд соціального страхування України, реорганізувавши шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до частини 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1105 Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень цього Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.
Матеріалами справи підтверджено, що 11 вересня 2017 року юридичну особу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці припинено, про що внесено запис № 15851120016001601. Правонаступником вищезазначеної юридичної особи є Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (ідентифікаційний код 4131942; місцезнаходження: 36011,Полтавська обл., місто Полтава, Октябрський район, вул.Гоголя, 34), про що свідчить, зокрема, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 55 - 59).
Відповідно до частини першої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
У відповідності до положень частини першої статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною п'ятою статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" також передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Суд враховує, що правонаступництвом у виконавчому провадженні є заміна однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав та обов'язків від правопопередника до іншої особи (правонаступника), що раніше не брали участі у виконавчому провадженні. Правонаступництво можливе на всіх стадіях виконавчого провадження - з моменту відкриття виконавчого провадження до його закінчення. Підставою правонаступництва може бути смерть громадянина, що був стороною виконавчого провадження, оголошення його померлим, реорганізація юридичної особи, відступлення права вимоги або переведення боргу.
Із інформації про виконавче провадження ВП №52147455 суд вбачає, що зазначене виконавче провадження із примусового виконання виконавчого листа Полтавського окружного адміністративного суду від 21.04.2015 у справі 816/240/15-а не закінчено (а.с. 46).
Враховуючи наведене, суд вважає за можливе задовольнити заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №816/240/15-а за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці до Колективного підприємства "Будівельна фірма "ВІК" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків та замінити стягувача - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області.
На підставі викладеного, керуючись статями 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №816/240/15-а за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці до Колективного підприємства "Будівельна фірма "ВІК" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження ВП №52147455 - стягувача Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у м. Кременчуці на його правонаступника - Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Г.В. Костенко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2017 |
Оприлюднено | 01.12.2017 |
Номер документу | 70545367 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Г.В. Костенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні