ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2017 року справа № 823/1484/17
09 год. 10 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі:
головуючого судді – Рідзеля О.А.,
за участю:
секретаря судового засідання – Мельникової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі Черкаської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Маяк” про стягнення боргу,
УСТАНОВИВ:
28.09.2017 у Черкаський окружний адміністративний суд звернулось управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі Черкаської області (далі – позивач) з адміністративним позовом про стягнення з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Маяк” (далі – відповідач) на користь позивача заборгованості з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 7966,40грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідач у добровільному порядку не погасив вищевказану заборгованість.
Позивач просив розгляд справи проводити без участі його представника за наявними у справі матеріалами.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, заперечень на позов не надав, хоча повідомлений про час та місце судового розгляду справи в установленому законом порядку.
Згідно з ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши письмові докази у справі та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на таке.
СТОВ «Маяк» зареєстроване як юридична особа 16.02.1991 (код ЄДРПОУ 03793283).
З письмових доказів у справі суд встановив, що колишнім працівникам відповідача призначено пенсію на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку згідно з пунктами «б-з» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (далі – Закон №1788-XII), відповідно до яких на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Відповідно до вимог абз.1 п.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-IV (далі – Закон №1058-IV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці – за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці – за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугою років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугою років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Порядок відшкодування фактичних витрат з виплати та доставки пільгових пенсій передбачений Інструкцією про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року (далі – Інструкція №21-1).
Відповідно до п.6.1 Інструкції №21-1 витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, підлягають відшкодуванню страхувальниками в розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого ч.2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV.
Згідно з п.6.4 Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону №1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20 січня поточного року та протягом місяця з новопризначених пенсій.
На виконання п.6.4 Інструкції №21-1 повідомлення-розрахунки щодо вищезазначених пільгових пенсійних виплат за вересень 2017 року були належним чином направлені відповідачу, але не оскаржені. Отже, зазначені в них суми є узгодженими та підлягають відшкодуванню.
П.6.7. Інструкції №21-1 визначено, що підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
З письмових доказів у справі суд встановив, що відповідач належним чином не виконав свій обов'язок щодо відшкодування позивачу фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, внаслідок чого має заборгованість з їх відшкодування вищезазначеним особам за вересень 2017 року за списком №2 у сумі 7966,40грн.
Оцінивши докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення з відповідача 7966,40грн. заборгованості з відшкодування понесених за вересень 2017 року витрат позивача на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 14, 69, 70, 71, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю “Маяк” (19601, Черкаська область, Черкаський район, с.Геронимівка, вул. Вернигори, буд. 25, код ЄДРПОУ 03793283) на користь управління Пенсійного фонду України у Черкаському районі Черкаської області (18008, м.Черкаси, вул. Вернигори, 17, код ЄДРПОУ 21366780) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій на загальну суму 7966,40грн (сім тисяч дев'ятсот шістдесят шість гривень 40 копійок).
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.А. Рідзель
Постанова складена у повному обсязі 27.11.2017.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2017 |
Оприлюднено | 01.12.2017 |
Номер документу | 70545784 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
О.А. Рідзель
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні