ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
28 листопада 2017 рокуСправа № 16/34-1115 УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
Суддя Хома С.О. , розглянувши Заяву № 4940/033-32 від 22.11.2017 (вх. № 20912 від 27.11.2017) Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про заміну сторони її правонаступником у виконавчому провадженні
по справі №16/34-1115
за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Лановецькому і Шумському районах, вул. Українська, 42, м. Шумське, Шумський район, Тернопільська область
до Дочірнього підприємства "Шумський торфозавод" державного підприємства "Поділляторф", с. Кути, Шумський район, Тернопільська область
встановив наступне:
- до заяви не подано доказів надсилання стягувачеві та боржнику копії заяви та доданих до неї документів.
Згідно п.6-1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" від 17 жовтня 2012 року не передбачено порядку розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником. Однак, з огляду на приписи ч.1 ст.25 ГПК України розгляд відповідних заяв, поданих у справах зі спорів, що вирішувалися господарським судом, належить до повноважень названого суду.
Відповідний розгляд здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи з урахуванням особливостей щодо суб'єктного складу учасників процесу, передбачених ЗУ "Про виконавче провадження" (стягувач, боржник, державний виконавець, правонаступник стягувача або боржника).
У разі неподання заявником доказів надіслання другій стороні відповідних копій заява і додані до неї документи не пізніше трьох днів з дати надходження заяви повертаються заявникові без розгляду на підставі пункту 6 частини 1 статті 63 ГПК України, про що виноситься ухвала.
Відповідно до ч. 1 ст. 56 ГПК України встановлено, що позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Частиною 1 пунктом 2 статтею 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів, у випадку неподання яких суддя, на підставі п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, повертає позовну заяву з додатками без розгляду.
Відповідно до підпункту 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009 року, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.
Також, згідно з вищевказаними Правилами надання послуг поштового зв'язку у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися (п. 61 Правил).
Крім того, наказом № 211 від 12.05.2006 Українського державного підприємства поштового зв'язку Укрпошта затверджений Порядок пересилання поштових відправлень. В пункті 3.2.1.2 пункту 3.2.1 розділу 3.2. Порядку пересилання поштових відправлень зазначено, що при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв'язку звіряє вкладення з описом ф.107 (рис.27), а також перевіряє відповідність місяця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля. Вказаний зразок оформлення опису ф.107 містить чіткі вказівки: Виправлення не допускаються .
Так, до Заяви №4940/033-32 від 22.11.2017 (вх. № 20912 від 27.11.2017) Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області про заміну сторони її правонаступником у виконавчому провадженні по справі №16/34-1115 не долучено жодних доказів направлення стягувачеві та боржнику Заяви, а саме описів вкладення та фіскальних чеків.
Таким чином, зазначена Заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду у відповідності до пункту 6 частини 1 статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі наведеного, керуючись п.6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1.Повернути без розгляду Заяву №4940/033-32 від 22.11.2017 (вх.№ 20912 від 27.11.2017) про заміну сторони її правонаступником та додані до неї документи (всього на 10-ти аркушах) заявнику - Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Тернопільській області , м. Тернопіль, вул. Грушевського,8.
2. Після усунення недоліків заявник вправі звернутися до суду з відповідною заявою.
Суддя С.О. Хома
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2017 |
Оприлюднено | 30.11.2017 |
Номер документу | 70555808 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Хома С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні