Справа № 296/9398/17
2/296/2989/17
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"28" листопада 2017 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Сингаївський О.П., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ТОВ Кондор про визнання договору дійсним та визнання права власності, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дійсним Договір купівлі-продажу від 05.07.2016 року, укладений між ТОВ Кондор та ОСОБА_1; визнати за ОСОБА_1 право власності на побутову будівлю, літ. К , загальною площею 87,3 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Житомир, вул. Селецька, 32; склад літ. Л , загальною площею 753,6 кв.м., що знаходиться за адресою м. Житомир, вул.Селецька,32.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви суддя дійшов висновку, що остання підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 122 ЦПК України встановлено, що суддя відкриває провадження у цивільній справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому цим Кодексом.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ч.5 ст. 119 ЦПК України, відповідно до якої до позовної заяви повинні бути додані документи, що підтверджують сплату судового збору.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб визначено: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень.
Згідно вимог п. 9 ч. 1 ст. 80 ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам, ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна.
В той же час, позивач, зазначаючи ціну позову, виходив з вартості майна визначеної договором купівлі-продажу від 05.07.2016 року.
Проте дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
Позивачем в позовній заяві не визначено ринкової вартості побутової будівлі, літ. К , загальною площею 87,3 кв.м., та склад літ. Л , загальною площею 753,6 кв.м., що знаходяться за адресою м. Житомир, вул.Селецька,32, відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". Зокрема не подано звіт про оцінку ринкової вартості нерухомого майна, що унеможливлює встановити ціну позову та суму судового збору, що підлягає сплаті позивачем за вимогу майнового характеру.
Відповідно до вимог ст.121 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.119,120цього Кодексу або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу про залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для виправлення недоліків.
Керуючись ст. 119, ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Кондор про визнання договору дійсним та визнання права власності - залишити без руху, надавши позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення вказаних недоліків.
Попередити позивача, що у випадку, якщо в зазначений строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. П. Сингаївський
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2017 |
Оприлюднено | 29.11.2017 |
Номер документу | 70562441 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Сингаївський О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні