Ухвала
від 29.11.2017 по справі 360/980/17
БОРОДЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 360/980/17

УХВАЛА

29 листопада 2017 року

Слідчий суддя Бородянського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Бородянського відділу Фастівської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в смт.Бородянка клопотання т.в.о. начальника СВ Бородянського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором Бородянського відділу Фастівської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Медвин Богуславського району Київської області, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , проживаючого по АДРЕСА_2 , з середньою спеціальною освітою, одруженого, працюючого директором КП «Зелений бір», раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Т.в.о. начальника СВ Бородянського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_5 звернувся до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 64000 грн. (20 розмірів мінімальної заробітної плати) відносно ОСОБА_4 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Клопотання обґрунтоване тим, що 29 жовтня 2015 року між ЖКП «Пісківське» в особі директора підприємства ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_6 було укладено договір на право користування земельною ділянкою №29. Відповідно до п. 4.1 договору, сторони домовилися про безоплатне користування земельною ділянкою під час утримання в належному стані, подальшого обслуговування та запобігання несанкціонованого викидання сміття та подальшого обслуговування протягом всього строку дії договору. Але, згідно п. 4.3 Статуту житлово-комунального підприємства «Пісківське» - підприємству забороняється без згоди Пісківської селищної ради передавати безкоштовно майно закріплене за ним установам, організаціям, підприємствам, а також будь-яким громадянам. Земельне законодавство, зокрема ст. 16 Закону України «Про оренду землі, ч.5 ст. 116, ст. 123 Земельного кодексу України, також не передбачає передачу в оренду земельних ділянок або їх частини, які перебувають у постійному користуванні державних або комунальних підприємств, без рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування - орендодавця, прийнятого у порядку, передбаченомуЗемельним кодексом України.

Проте, будь-які рішення органу місцевого самоврядування з даного питання не приймалися, земельний аукціон не проводився, а ЖКП «Пісківське» є лише користувачем спірної земельної ділянки на підставі Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ №143144 від 15 листопада 2007 року.

Досудовим розслідуванням встановлено, що договір на право користування земельною ділянкою №29 від 29 жовтня 2015 року укладено без акту визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), акту приймання-передачі земельної ділянки та державної реєстрації. Крім того, договір укладений без визначення орендної плати, що є однією з істотних умов договору оренди землі (ст. 15 Закону України «Про оренду землі»).

Дане порушення було допущене з вини директора житлово-комунального підприємства «Пісківське» ОСОБА_4 , в посадові обов`язки якого входило забезпечення додержання законності в діяльності підприємства і захист його правових інтересів, представлення інтересів підприємства в суді, а також інших державних і громадських організаціях у процесі розгляду правових питань, очолення роботи з аналізу і узагальнення результатів розгляду претензій, судових справ, а також практики укладання і виконання договорів.

Відповідно до статті 6 Статуту житлово-комунального підприємства «Пісківське»- директор підприємства несе повну і персональну відповідальність за стан і діяльність підприємства, за збереження та ощадливе використання майна. Однак, ОСОБА_4 , виконуючи адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, неналежним чином виконував свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них,чим допустив порушення порядку укладення договору про право користування земельною ділянкою, на умовах якого було завдано істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам.

Зокрема, за результатами проведення Відділом аудиту платників території обслуговування Вишгородської ОПІ управління аудиту ГУ ДФС у Київській області документальної позапланової невиїзної перевірки Житлово-комунального підприємства «Пісківське» було встановлено, що річна сума платежу за договором оренди земельної ділянки не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. У зв`язку з чим, були нараховані суми орендної плати, які мали сплачуватись орендарем, починаючи з моменту укладення договору про право користування земельною ділянкою №29 від 29 жовтня 2015 року по дату початку проведення перевірки 16 серпня 2017 року. Так, сума орендної плати становить 99622,38 грн.

Таким чином, в результаті укладення договору про право користування земельною ділянкою порушено принципи регулювання земельних відносин, порядок надання земель комунальної власності у користування громадянам та юридичним особам, та інтереси територіальної громади селища Пісківка стосовно отримання від неї корисних властивостей та доходів для наповнення бюджету.

За даним фактом було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017111310000029 від 31 березня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

20 листопада 2017 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.

Вина ОСОБА_4 повністю підтверджується зібраними матеріалами кримінального провадження, а саме: Договором на право користування земельною ділянкою №29 від 29.10.2015 р.; протоколом допиту свідка; Рішенням суду № 911/1873/17 від 16.08.2017 р.; Актом перевірки (довідка) з управління аудиту ГУ ДФС у Київській області від 28.08.2017 р. № 647/10-36-14-13/31646783; Посадовою інструкцією директора підприємства житлового господарства та статутом ЖКП «Пісківське».

Клопотання про обрання відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави, мотивовано тим, що він вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 367 України, що відповідно до ст.12 КК України є злочином невеликої тяжкості, за який законом передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а тому наявні ризики того, що ОСОБА_4 , знаючи про те, що йому оголошено обґрунтовану підозру, з метою уникнення відповідальності за вчинений ним злочин, може переховуватися від органів досудового розслідування та у подальшому від суду, оскільки на даний час у нього є можливість проживати за різними адресами. Крім того, ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідка, який надав слідству достовірні покази, що підтверджують незаконність укладення ОСОБА_4 вищевказаного договору, оскільки ОСОБА_4 та свідок мають спільних знайомих через яких він зможе вплинути на останнього. Також, ОСОБА_4 може незаконно впливати на спеціаліста, який проводив позапланову перевірку підприємства та якого планується допитати під час розгляду кримінального провадження у судовому порядку, оскільки тривалий час ОСОБА_4 займався здійсненням підприємницької діяльності та, не виключено, що може мати важелі впливу на спеціалістів ДФС у Київській області. А оскільки ОСОБА_4 протягом декількох останніх років працював на посадах директора у різних комунальних закладах Бородянського району, звідки звільнявся за невідомих органам досудового розслідування обставин, то існує вірогідність вчинення ним / ОСОБА_4 / інших злочинів у сфері службової та професійної діяльності.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримала, посилаючись на викладені у ньому доводи.

Підозрюваний ОСОБА_4 вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні не визнав, щодо задоволення клопотання заперечував.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, дослідивши матеріали кримінального провадження, заслухавши думку прокурора, слідчого, підозрюваного, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч.1 ст. 182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.

Відповідно до ч. 4, п. 1 ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави визначається слідчим суддею, з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього. Розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, у межах від одного до двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.1,2,3 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні. Слідчий суддя зобов`язаний постановити ухвалу про відмову в застосуванні запобіжного заходу, якщо під час розгляду клопотання прокурор не доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті. Слідчий суддя має право зобов`язати підозрюваного прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого органу державної влади, визначеного слідчим суддею, якщо прокурор доведе обставини, передбачені пунктом 1 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктами 2 та 3 частини першої цієї статті.

Враховуючи викладене, оцінивши в сукупності всі обставини, в тому числі тяжкість кримінального правопорушення, в якому підозрюється ОСОБА_4 , обставини його вчинення, вважаю, що оскільки прокурором доведені обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КПК України, але при цьому не доведені інші обставини, передбачені ч. 1 ст. 194 КПК України, зокрема наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один з ризиків вчинення підозрюваним дій, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, і на які вказав слідчий у клопотанні та прокурор в судовому засіданні, не доведені прокурором і обставини, які свідчать про недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні, а тому вбачаю необхідним, клопотання задовольнити частково та покласти на підозрюваного обов`язки прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду.

З огляду на зазначене в задоволенні клопотання в частині застосування відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави необхідно відмовити.

Керуючись ст. 29 Конституції України, ст. 176-179,182,184,193,194,196,205,309 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИЛА:

Клопотання т.в.о. начальника СВ Бородянського ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити частково.

Зобов`язати підозрюваного ОСОБА_4 прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду.

Контроль за виконанням підозрюваним ОСОБА_4 покладеного на нього зобов`язання покласти на слідчих СВ Бородянського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_5 , ОСОБА_7 .

В задоволенні клопотання в частині застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави відмовити.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти даної ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяОСОБА_8

СудБородянський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.11.2017
Оприлюднено08.03.2023
Номер документу70564745
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —360/980/17

Ухвала від 29.11.2017

Кримінальне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

Ухвала від 02.06.2017

Кримінальне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

Ухвала від 29.05.2017

Кримінальне

Бородянський районний суд Київської області

Міланіч А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні