Ухвала
від 27.11.2017 по справі 802/1442/17-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

м. Вінниця

27 листопада 2017 р. Справа № 802/1442/17

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Дончика Віталія Володимировича,

розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника відповідача про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду у адміністративній справі за позовом Управління Держпраці у Вінницькій області до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Пиківський рибцех" ПрАТ "СП"Вінницярибгосп" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду

в с т а н о в и в :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом Управління Держпраці у Вінницькій області до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства "Пиківський рибцех" ПрАТ "СП"Вінницярибгосп" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 08.09.2017 року позов задоволено, застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп , а саме зупинено виконання робіт підвищеної небезпеки та зупинення експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

20.11.2017 року до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла заява представника Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду, застосованих до товариства постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 08.09.2017 року.

Ухвалою судді від 21.11.217 подана заява призначена до розгляду в судовому засіданні.

У судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, про час та місце розгляду заяви повідомлялись завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ч. 13 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) КАС України неприбуття у судове засідання осіб, яким належним чином повідомлено про час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду такої заяви. У разі якщо суд дійде висновку про можливість ухвалення законного судового рішення без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, він розглядає заяву у порядку письмового провадження.

З огляду на викладене суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви представника Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, сукупно оцінивши докази, які мають значення для розгляду поданої заяви, суд, при вирішенні питання про скасування заходів реагування, виходив з наступного.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 08.09.2017 року позов задоволено, застосовано заходи реагування у сфері державного нагляду до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп , а саме зупинено виконання робіт підвищеної небезпеки та зупинення експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до ч. 12 ст. 183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).

Таким чином, підставою для скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, є підтверджена відповідними доказами відсутність обставин, які стали передумовою для вжиття заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).

До поданої заяви Дочірнім сільськогосподарським рибоводним підприємством Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп надано копію дозволу № 313.17.05 на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме на зберігання балонів із стисненим, зрідженим, вибухонебезпечним газом (п. 11 Додатку 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 р. №1107), на зварювальні, газополумяні роботи (п. 23 Додатку 2 до Порядку), на роботи із збереження та переробки зерна (п. 25 Додатку 2 до Порядку).

А також, копію дозволу № 314.17.05 на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, а саме:

1) Технологічне устаткування деревообробної промисловості (п. 12 Додатку до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 р. №1107):

- комбінований деревообробний верстат КДС - 2М (1966р.в., зав. №7104,СРСР)

- односторонній рейсмусовий верстат РС6-7 (1969 р.в., зав. № 10016, СРСР).

2) Посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа (п. 7 Додатку 3 до Порядку)

- балони кисневі - 1 шт.,

- балони газові - 1 шт.

Щодо експлуатації вантажопідйомного крану (кран-балка), заявником зазначалось, що його використання заборонена наказом директора ДСРП Пиківський рабцех СП Вінницярибгосп ОСОБА_1 за № 58 від 10.09.2017 року.

Відповідно до п. 10. Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки" від 26.10.2011 №1107 строк видачі дозволу або повідомлення роботодавця, виробника або постачальника про відмову у його видачі становить десять робочих днів з дня отримання документів, зазначених у пункті 9 цього Порядку. У разі коли в установлений строк роботодавцеві, виробникові або постачальникові не видано або не надіслано дозвіл чи рішення про відмову у його видачі, він має право через десять робочих днів з дня закінчення такого строку виконувати роботи підвищеної небезпеки та/або експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, зазначені в його заяві, згідно із Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Доказів наявності рішення про відмову у видачі дозволу відповідно до поданої заяви до суду не надано.

Таким чином, суд дійшов висновку, що заявником доведено усунення частини порушень, які стали підставою для застосування судом заходів реагування щодо державного нагляду (контролю). Крім того, суд враховує відсутність заперечень зі сторони управління Держпраці у Вінницькій області проти поданої представником Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп заяви.

З огляду на викладене, наявні підстави для скасування застосованих судом заходів реагування, окрім заборони щодо експлуатації вантажопідіймального крану, оскільки доказів отримання дозволу на його використання заявником не отримано, тим більше наказом директора ДП СРП Пиківський рибцех заборонено його використання, а тому заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 183-2 КАС України суд,

у х в а л и в :

Заяву представника відповідача про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду у адміністративній справі за позовом Управління Держпраці у Вінницькій області до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду задовольнити.

Скасувати заходи реагування у сфері державного нагляду, застосовані до Дочірнього сільськогосподарського рибоводного підприємства Пиківський рибцех ПрАТ СП Вінницярибгосп (Вінницька область, Калинівський район, м. Калинівка, вул. Незалежності, 46, код ЄДРПОУ 035667303) постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2017 року в частині:

1) зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме:

- зварювальних, газополумяних робіт,

- робіт із збереження та переробки зерна,

- зберігання балонів із стисненим газом (кисневий балон - 4).

2) зупинення експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме:

- технологічне устаткування деревообробної промисловості (комбінований деревообробний верстат, реймусовий верстат),

- посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа (кисневий балон - 4).

Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 6 ст. 254 КАС України ухвали суду, які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.

Суддя Дончик Віталій Володимирович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.11.2017
Оприлюднено04.12.2017
Номер документу70577932
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/1442/17-а

Ухвала від 27.11.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

Ухвала від 21.11.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

Постанова від 08.09.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

Ухвала від 28.08.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дончик Віталій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні