ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/70362/17-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 листопада 2017 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Цокол Л.І., при секретарі Стороженко С.О., за участі слідчого Пархоменка А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України майора поліції Луньової В.І. про тимчасовий доступ до речей і документів,-

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України майор поліції Луньова В.І., розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017000000001326 від 02.09.2017, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором відділу Генеральної прокуратури України Козубом О. про тимчасовий доступ до речей і документів.

Клопотання обґрунтовано наступними обставинами.

Орган досудового розслідування вказує, що в період часу з 2016-2017 посадові особи Київського комунального об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста Київзеленбуд (код за ЄДРПОУ 03362123), юридична адреса: м. Київ, вул. Кудрявська 23, зловживаючи своїми посадовими обов'язками діючи за попередньою змовою із директорами структурних підрозділів комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень в районах м. Києва, розробили та використовують злочину схему привласнення коштів місцевого бюджету, шляхом їх розкрадання в особливо великих розмірах, виділених для здійснення публічних закупівель до якої залучили підконтрольних службових осіб ПП УНІВЕРСАЛ-187 (код за ЄДРПОУ 39852113), ПП РЕМДОРСТРОЙ СЕРВІС (код за ЄДРПОУ 39085830), ТОВ СІВІН-ТРАНС (код за ЄДРПОУ 39535417), ТОВ БК КУБ (код за ЄДРПОУ 34834325), ТОВ АРКАДА БУД ХОЛДИНГ (код за ЄДРПОУ 41086629), ТОВ УКРАЇНА-ЕНЕРГОСЕРВІС ЛТД (код за ЄДРПОУ 2294418), ТОВ СТРІМ-АЛЬФА (код за ЄДРПОУ 34596365), ТОВ ІС-БУД (код за ЄДРПОУ 39149621), ТОВ БУДГАРАНТ ПЛЮС (код за ЄДРПОУ 39613276), ТОВ БУДОПТИМУМ (код за ЄДРПОУ 38871884), ТОВ ДЕ-ЛЮКС ТЕХНОЛОГІЇ (код за ЄДРПОУ 37334156), ТОВ КАПРОЛ БУД ГРУП (код за ЄДРПОУ 34000286), ТОВ БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ (код за ЄДРПОУ 33829576).

Так відповідно до даного злочинного плану в тендерах, в супереч вимог п.7 ч.1 ст. 17 Закону України Про публічні закупівлі , перемагають вищевказані суб'єкти господарювання, які діють в супереч вимог антимонопольного законодавства та з метою участі в процедурах закупівель вносять неправдиві відомості до тендерної документації щодо штату, кваліфікацій робітників та наявності власної матеріально-технічної бази.

Вищевказаним суб'єктам господарювання за сприянням посадових осіб КО Київзеленбуд забезпечується безперешкодна перемога в оголошених тендерах, після чого роботи та послуги проводяться частково із залученням працівників та техніки структурних підрозділів КО Київзеленбуд . За результатами складаються акти приймання виконаних робіт в які вносяться неправдиві відомості щодо виконавця робіт, їх обсягу, вартості поставлених товарно-матеріальних цінностей, на підставі яких комунальним об'єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста Київзеленбуд відбувається перерахування грошових коштів, які в подальшому шляхом проведення ряду операцій обготівковуються та розподіляються між співучасниками даних злочинів.

В результаті чого державі завдана майнова шкода у розмірі 54 млн. гривень.

З метою повного, швидкого та неупередженого дослідження обставин вчиненого кримінального правопорушення, перевірки показань свідків, фактичних обсягів поставки товару та його походження, встановлення місцезнаходження постачальника та осіб, які причетні до його вчинення, а також осіб, яким відомі обставини, досліджуваного злочину, вилучення документів, які мають доказове значення у кримінальному провадженні та проведення, після їх вилучення в оригіналах, податкових перевірок, судово почеркознавчої експертизи та інших судових експертиз, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів, які знаходяться у банківської установи та містять відомості щодо руху коштів по розрахунковому рахунку ТОВ " ДЕ-ЛЮКС ТЕХНОЛОГІЇ " (код ЄДРПОУ 37334156), №26002317131, а також інших банківських документів, які свідчать про причетність конкретних осіб до відкриття і користування вказаного рахунку, що знаходиться у володінні АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" (МФО 300335), яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул.Лєскова,9.

Особа, у володінні якої знаходяться документи, про розгляд клопотання не повідомлялась відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вислухавши обґрунтування сторони кримінального провадження, дослідивши додані до клопотання документи, слід дійти наступного висновку.

Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до рей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Аналізуючи обґрунтування слідчого з фабулою кримінального правопорушення і наданими матеріалами, видно, що документи, доступ до яких слідчий просить надати дійсно перебуває у володінні вказаної ним особи, в сукупності з іншими речами і документами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може бути використана як доказ, при цьому іншим способом в даний час довести обстави, які передбачається довести не вбачається можливим. Необхідність у вилученні оригіналів документів під час судового засідання слідчим не доведена.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166, 309 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Надати старшому слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України майору поліції Луньовій Валентині Іванівні, слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні №12017000000001326: старшим слідчим в ОВС ГСУ Національної поліції України Сотніковій Руслані Ярославівні, Лисенко Ганні Володимирівні, Медведєвій Наталії Вікторівні, Вознюку Олексію Ярославовичу, Сватку Олександру Володимировичу, Баранчуку Петру Романовичу, Драчуку Юрію Петровичу, Лаптій Олександрі Олександрівні, Пархоменку Андрію Володимировичу, тимчасовий доступ до документів та відомостей, що становлять банківську таємницю і знаходяться у володінні АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ" (МФО 300335), яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул.Лєскова,9, по розрахунковому рахунку №26002317131, ТОВ " ДЕ-ЛЮКС ТЕХНОЛОГІЇ " (код ЄДРПОУ 37334156), та можливість отримати їх копії, а саме:

-про рух коштів по указаному рахунку із зазначенням всіх обов'язкових реквізитів, а саме: назви контрагенту, коду ЄДРПОУ контрагента, номер рахунку контрагента, назви банку з МФО в якому обслуговується контрагент, дати та часу здійснення транзакції, суми та призначення платежів, підстави руху коштів (вид та номер платіжного документу), за період часу з 01.01.2016 по 15.11.2017 року (на паперовому та електронному носіях);

-справи з юридичного оформлення рахунку підприємства в повному обсязі (заяви на відкриття рахунку, договори, додатки і додаткові угоди до нього, картки зі зразками підписів і відбитків печатки тощо), а також документів, які стали підставою для відкриття цього рахунку, видачі платіжних карток по рахункам, чекових книжок тощо;

платіжних документів (на паперовому носії), які стали підставою для руху коштів по указаному рахунку (платіжні доручення, чеки на зняття готівки тощо), за період часу з 01.01.2016 по 15.11.2017 року.

-дані про ІР-адреси (аккаунтів), МАС-адрес, по руху коштів по вказаним рахункам зазначеним вище, за період часу з 01.01.2016 по 15.11.2017 року (на паперовому та електронному носіях).

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л.І. Цокол

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 - справа № 757/70362/17-к

Прим. 2 - слідчий Пархоменко А.В.

Копія - АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ"

Виконавець: Цокол Л.І. 24.11.2017 р.

Зареєстровано 30.11.2017
Оприлюднено 01.12.2017
Дата набрання законної сили 24.11.2017

🇺🇦 Опендатабот

Opendatabot — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Opendatabot до улюбленного месенджеру