Постанова
від 13.10.2010 по справі 2а-4178/10/2370
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-4178/10/2370

13.10.2010 р. м. Черкаси

08 год. 15 хв.

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Смілянця Е.С,

при секретарі Шалько І.П.,

за участю:

прокурора Максимової В.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Кам'янського району в інтересах держави в особі Кам'янського районного центру зайнятості до комунального підприємства Кам'янське виробниче управління житлово -комунального господарства про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,

ВСТАНОВИВ:

До суду з позовною заявою звернувся прокурор Кам'янського району в інтересах держави в особі Кам'янського районного центру зайнятості, в якій просить стягнути з комунального підприємства Кам'янське виробниче управління житлово -комунального господарства заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 314 грн. 77 коп.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 та прокурор Максимова В.В. не заперечили щодо розгляду справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання свого представника не направив, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце слухання справи, клопотань чи заяв про відкладення розгляду справи та відомостей про наявність поважної причини неявки відповідача в судове засідання до суду не надходило. В зв'язку з цим суд вважає, що справа підлягає розгляду без участі відповідача.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

На підставі вищезазначених норм суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні.

Дослідивши та оцінивши всі наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.

Страхувальники, які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, набувають статусу платника страхових внесків на підставі п. 4 ч. 2 ст. 4 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття відповідно з дня укладення цивільно-правового договору. Роботодавці -юридичні особи набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (Фонд) з дня взяття їх на облік.

Відповідач зареєстрований Кам'янським районним центром зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 12 грудня 1997 року та відповідно до статті 35 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Положенням частини 2 статті 12 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття встановлено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття покладаються на центр зайнятості, який провадить збір страхових внесків, контролює правильність нарахування та своєчасність сплати страхових внесків.

Відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття страхувальники здійснюють перерахування страхових внесків одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Статтею 19 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття розміри страхових внесків на календарний рік для роботодавців встановлюються у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошове забезпечення військовослужбовців, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.

Згідно зі статтею 1 Закону України Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття для роботодавців становлять 1,6 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, виплату доходу (прибутку) за договорами цивільно-правового характеру та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Пунктом 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 року №339 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за №30/5221, визначено обов'язок роботодавців щокварталу подавати розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, до 20 числа місяця, наступного за звітним періодом. В цій відомості страхувальники вираховують та зазначають суми внесків, які підлягають сплаті за відповідний звітний період.

Така відомість за І півріччя 2010 року подана відповідачем до Фонду в установленому порядку. За звітний період ним самостійно визначено недоїмку зі страхових внесків в розмірі 31354 грн. 15 коп. Страхові внески стягнені з відповідача:

- за рішенням Господарського суду Черкаської області від 31.10.2006 р. у справі № 06/5035а в розмірі 12245 грн. 24 коп.;

- за рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 25.05.2010 р. у справі №2а-1428/10/2370 в розмірі 18751 грн. 82 коп.

Залишок коштів, які просить стягнути позивач в судовому порядку, становить 314 грн. 77 коп.

Враховуючи викладене, суд вважає законною та обґрунтованою вимогу позивача про стягнення недоїмки зі страхових внесків в розмірі 314 грн. 77 коп., адже вони самостійно визначені відповідачем та в добровільному порядку не сплачені.

Таким чином, даний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати з відповідача не стягуються, оскільки згідно з ч. 4 ст. 94 КАСУ у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття , Законом України Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття , Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 року №339 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за №30/5221, статтями 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повність.

Стягнути з комунального підприємства Кам'янське виробниче управління житлово -комунального господарства (20800, Черкаська область, м. Кам'янка, вул. Заводська, 2а, код ЄДРПОУ 03356944) на корить Кам'янського районного центру зайнятості (20800, Черкаська область, м. Кам'янка, вул. Пушкіна, 37, код ЄДРПОУ 21368402) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 314 (триста чотирнадцять) грн. 77 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.

У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий Е.С. Смілянець

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.10.2010
Оприлюднено04.12.2017
Номер документу70590991
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-4178/10/2370

Постанова від 13.10.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Е.С. Смілянець

Ухвала від 02.09.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Е.С. Смілянець

Ухвала від 20.09.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Е.С. Смілянець

Ухвала від 30.09.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Е.С. Смілянець

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні