Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №348/1805/17
29 листопада 2017 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої - судді Флоряк Д.В.
секретаря Буратчук О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Надвірна справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 12.09.2017 року звернулася з позовом в суд до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів .
Свої вимоги мотивує тим, що 22.09.2009 року вона вона перебувала у шлюбі з ОСОБА_2, який був зареєстрований у відділі РАЦС Надвірнянського районного управління юстиції, Івано-Франківської області, актовий запис №186, і який між ними розірвано згідно рішення Надвірнянського районного суду від 07.10.2011 року. У шлюбі у них з відповідачем народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає разом з нею та знаходиться на її утриманні. Рішенням Надвірнянського районного суду від 29.09.2011 року присуджено стягнення аліментів з ОСОБА_2 в її користь на утримання неповнолітньої дочки по 450 гр. щомісячно до досягнення дочкою повноліття. Відповідач сплачує присуджені аліменти по 450 грн., хоча має можливість сплачувати більшу суму, так як веде особисту справу, з чого має значний дохід. Визначений судом розмір аліментів на даний час є недостатній для утримання дитини. Тому вважає, що згідно вимог діючого законодавства має право на отримання від відповідача аліментів в твердій грошовій сумі в значно більшому розмірі, оскільки з моменту ухвалення попереднього рішення суду суттєво змінився розмір прожиткового мінімуму для дітей віком до 18-ти років, на законодавчому рівні закріплено цей мінімальний розмір грошового забезпечення дитини, який повинен забезпечити дитині достойний розвиток в фізичному та моральному плані, а дочка виросла та потребує набагато більших фінансових витрат. Відповідач є фізично здоровою і працездатною людиною, взмозі працювати і заробляти кошти, в зв'язку з цим має можливість сплачувати на утримання їх дочки аліменти по 3000 грн. щомісячно до досягнення дочкою повноліття. Просить суд постановити рішення, яким збільшити розмір аліментів, які стягуються із ОСОБА_2 в її користь згідно рішення суду від 29 вересня 2011 року на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 із 450 грн. на 3000 грн. щомісячно на дочку до досягнення нею повноліття .
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, однак від неї поступила заява, в якій вона просить справу слухати в її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить позов задоволити .
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, про день та час слухання справи повідомлений завчасно і належним чином, про що свідчить поштова розписка, про причини неявки чи слухання справи в його відсутність заяви суду не подавав.
Сторони, які беруть участь у справі, зобов'язані повідомляти суд про зміну місця свого проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається по останньому відомому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
За письмової згоди позивача суд прийшов до висновку про ухвалення рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази, представлені сторонами на виконання вимог ст.60 ЦПК України і які сторони вважають достатніми для обґрунтування і заперечення своїх позовних вимог та з'ясувавши фактичні обставини справи, приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
В судовому засіданні встановлено, що 22.09.2009 року позивач зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 у відділі РАЦС Надвірнянського районного управління юстиції, Івано-Франківської області, який згідно рішення Надвірнянського районного суду від 07.10.2011 року розірвано ( а.с 7)
За час преребування у шлюбі у сторін народилася дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5 )
Рішенням Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 29.09.2011 року присуджено стягнення аліментів з ОСОБА_2 в користь позивача на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, по 450 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття (а.с.6)
Неповнолітня ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 проживає з позивачем по справі та знаходяться на її утриманні, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов проживання, складеного депутатом Надвірнянської міської ради та довідкою ОСББ Оселя Комфорт № 538 від 17.07.2017 року (а.с.26,28)
Враховуючи положення ч. 1 ст. 3 Конвенції про права дитини, частин 7, 8 ст. 8 Сімейного кодексу України, під час вирішення будь-яких питань щодо дітей, суд повинен виходити з якнайкращого забезпечення, максимально можливого урахування інтересів дитини.
Згідно із ч. 1 ст. 8 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Відповідно до ст.ст.180, 181 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, а за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька, і (або) у твердій грошовій сумі. Також відповідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2017 рік установлено у 2017 році прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 року - 1689 гривень, з 1 травня - 1777 гривень, з 1 грудня - 1860 гривень.
Зазначений розмір аліментів, які сплачує відповідач на утримання дитини відповідно до рішення суду від 29.09.2011 року є недостатнім для задоволення потреб неповнолітньої дитини, оскільки з 2011 року значно зросли споживчі ціни на продовольчі товари, одяг та комунальні послуги.
У п. 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" роз'яснено, що відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.
Таким чином, з об'єктивних причин у позивача погіршився матеріальний стан, а тому сума аліментів, стягнутих попереднім рішенням суду, є недостатньою для утримання дитини.
При визначенні розміру аліментів суд також врахував і те, що відповідач будь-яких доказів свого важкого матеріального становища або важкого стану здоров'я, який перешкоджає йому заробляти кошти для прожиття, суду не надав. Тому з огляду на наведене, виходячи з прожиткового мінімуму на одну дитину та вищезазначених норм сімейного законодавства, суд прийшов до висновку збільшити розмір аліментів до 1500 грн., що узгоджується з нормами чинного цивільного законодавства та відповідає принципам розумності та справедливості.
Згідно з вимогами ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір.
На підставі наведеного, ст. 180, 184, 192, 195 СК України, керуючись ст.ст.88, 209, 213-218, 224-226, 367 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Збільшити розмір аліментів, стягуваних із ОСОБА_2 згідно рішення Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 29.09.2011 року (справа № 2-737/2011р.), та стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, Росія, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4 (інд.номер невідомий) на користь ОСОБА_1 (інд.номер НОМЕР_1) на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі по 1500 грн. щомісячно до повноліття дитини, допустивши негайне виконання рішення в цій частині в межах платежу за один місяць.
В решта позову відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 640,00 грн. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному апеляційному порядку.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 10 днів з дня його проголошення через Надвірнянський районний суд.
Суддя Флоряк Д.В.
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2017 |
Оприлюднено | 01.12.2017 |
Номер документу | 70620936 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Флоряк Д.В. Д. В.
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Флоряк Д.В. Д. В.
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Флоряк Д.В. Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні