Справа № 502/2256/17
УХВАЛА
01 грудня 2017 року м. Кілія
Суддя Кілійського районного суду Одеської області Маслеников О.А.
розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 в інтересах
ОСОБА_2, ОСОБА_3
до
Кілійської міської ради
про визнання права власності на спадкове майно
В С Т А Н О В И В:
В поданій 30.11.2017 р. позовній заяві представник позивачів просить Кілійський районний суд Одеської області ухвалити рішення, яким:
-встановити факт належності житлового будинку і господарських споруд, розташованого в с. Шевченкове Кілійського району Одеської області по вул. Кутузова, 88 - за ОСОБА_4, який помер 02.08.2014 р.;
-визнати за ОСОБА_3 право власності на 1/4 частину житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в с. Шевченкове Кілійського району Одеської області по вул. Кутузова, 88, у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4;
-визнати за ОСОБА_2 право власності на 3/4 житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в с. Шевченкове Кілійського району Одеської області по вул. Кутузова, 88, у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4.
Необхідність звернення до суду з відповідним позовом представник позивачів обґрунтував відмовою нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину через відсутність правовстановлюючих документів на нерухоме майно.
Як зазначено в п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року N 2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції , - суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
У вказаній позовній заяві зазначені вимоги ч. 2 ст.119 ЦПК України не дотримано, зокрема:
- в порушення п. 5 не викладено обставин про те, чи складались висновки спеціалістів щодо технічного стану будинку, дотримання санітарних, протипожежних вимог; - не зазначено, чи проводилась технічна інвентаризація спірного будинку з зазначенням його року побудови;
- в порушення п. 6 не зазначено докази вартості спірного будинку, докази його будівництва спадкодавцем.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
В зв'язку з невідповідністю позову вимогам ст. 119 ЦПК України, за правилами ч. 1 ст. 121 ЦПК України даний позов слід залишити без руху з наданням позивачам строку для приведення позову у відповідність з зазначеними вимогами законодавства.
Керуючись ст. ст. 119, 121 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Кілійської міської ради про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати позивачу строк 5 днів з дня отримання копії даної ухвали для приведення позову у відповідність з вимогами цивільного процесуального законодавства, зазначеними в ухвалі суду.
У випадку невиконання ухвали суду у вказаний строк позовна заява за правилами ст. 121 ЦПК України буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_5
Суд | Кілійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2017 |
Оприлюднено | 03.12.2017 |
Номер документу | 70655239 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кілійський районний суд Одеської області
Маслеников О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні