Рішення
від 28.11.2017 по справі 395/791/17
НОВОМИРГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 395/791/17 Провадження № 2/395/522/2017

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 листопада 2017 року м. Новомиргород

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Орендовського В.А.

при секретарі Сотченко Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомиргороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до директора СТОВ Степове ОСОБА_2 про розірвання договору оренди землі ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до відповідача із позовом про розірвання договору оренди землі. В обґрунтування позову зазначено, що згідно із Державним актом на право власності на земельну ділянку серія КР № 084701, ОСОБА_1, є власником земельної ділянки загальною площею 2,0 га з кадастровим номером 3523884400:02:000:5039, яка розташована на території Мартоноської сільської ради, Новомиргородського району, Кіровоградської області. Цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Згідно із договором оренди землі, без дати і б/н, зареєстрований 23 грудня 2009 року за № 04.09.377.00074 в Новомиргородському відділі КРФ ДП ЦДЗК , земельна ділянка була передана в оренду відповідачу. У зв'язку з неправомірними діями щодо неї, позивач звернулася з заявою про скоєння кримінального правопорушення до Новомиргородського відділення поліції, повідомивши, що: на договорі оренди земельної ділянки б/н і без дати, що був укладений у квітні 2007 року її підпис підроблений. Другий екземпляр договору позивач отримала в травні 2016 року в відділі Держгеокадастру у Новомиргородському районі Кіровоградської області, що завірений у встановленому порядку, так як при заключенні договору другий екземпляр не надали. Договір не був зареєстрований з моменту його підписання (з квітня 2007 року), а зареєстрований лише 23 грудня 2009 року за № 04.09.377.00074 в Новомиргородському відділі КРФ ДП ЦДЗК . На підставі викладеного позивач просить розірвати договір оренди землі та стягнути з відповідача на її користь судові витрати.

Позивач ОСОБА_1 та її представник у судовому засіданні просили позов задовольнити та розірвати договір оренди з підстав викладених у позові.

Представник відповідача заперечував проти позову та просив відмовити у його задоволенні.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд вважає, що позов необхідно залишити без задоволення, виходячи з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач є власником земельної ділянки загальною площею 2,0 га з кадастровим номером 3523884400:02:000:5039, яка розташована на території Мартоноської сільської ради Новомиргородського району Кіровоградської області, що підтверджується копією Державного акту на право власності на земельну ділянку серія КР № 084701, цільове призначення земельної ділянки - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Згідно із договором оренди землі від 22 грудня 2009 року (оригінал одного з примірників оглянутий у судовому засіданні), який зареєстрований 23 грудня 2009 року за № 04.09.377.00074 в Новомиргородському відділі КРФ ДП ЦДЗК , земельна ділянка позивачем передана в оренду СТОВ Степове строком на 10 років, починаючи з дати його державної реєстрації, тобто до 23 грудня 2019 року. Орендна плата за 1 рік згідно пункту 3.1. вказаного договору становить 3% від визначеної законодавством вартості орендованої земельної ділянки. Згідно п.3.4. орендар проводить розрахунки не пізніше 28 лютого після закінчення господарського року, в якому орендувалася земельна ділянка.

Відповідно до вимог ст.651 ЦК України розірвання договору можливо лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Суд може розірвати договір на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. При цьому істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладанні договору.

Згідно вимог ст.32 Закону України Про оренду землі на вимогу однієї із сторін договір може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених Земельним Кодексом України та іншими законами України. Істотним слід вважати таке порушення договору, яке тягне для другої сторони неможливість досягнення мети договору. Метою укладеного позивачем договору оренди є отримання орендної плати за користування землею.

Представник позивача та позивач у судовому засіданні зазначили, що єдиною підставою розірвання спірного договору оренди земельної ділянки є те, що ОСОБА_1 не підписувала цей договір та нікому не надавала право підписати договір від її імені. При цьому, позивач зазначила, що умови спірного договору виконуються повністю, заборгованості по сплаті орендної плати немає, земельна ділянка використовується за цільовим призначенням.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позивачем не надано суду належних та достатніх доказів порушення відповідачем умов договору оренди землі та невиконання обов'язків, передбачених ст.ст.24, 25 Закону України Про оренду землі і положеннями укладеного договору оренди землі, а тому вимоги позивача про розірвання договору оренди землі є необґрунтованими, у зв'язку з чим у задоволенні позову необхідно відмовити.

Крім того, необхідно зазначити наступне.

Стаття 16 ЦК України визначає способи захисту цивільних прав та інтересів. З позову вбачається, що позивач обрав способом захисту свого права - припинення правовідношення (розірвання договору оренди), при цьому обґрунтування позовної вимоги свідчить про необхідність обрання у даній справі іншого способу захисту - визнання правочину недійсним. Таким чином, позивач обрав невірний спосіб захисту своїх прав.

Відповідно до ст.88 ЦПК України у зв'язку з відмовою у позові судові витрати позивачу не відшкодовуються.

Керуючись ст.ст.208, 209, 214, 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до директора СТОВ Степове ОСОБА_2 про розірвання договору оренди землі- відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: підпис

Згідно з оригіналом:

Суддя Новомиргородського районного суду

Кіровоградської області ОСОБА_3

СудНовомиргородський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення28.11.2017
Оприлюднено03.12.2017
Номер документу70656588
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —395/791/17

Рішення від 28.11.2017

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Рішення від 28.11.2017

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 15.09.2017

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

Ухвала від 20.07.2017

Цивільне

Новомиргородський районний суд Кіровоградської області

Орендовський В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні