Справа № 815/5112/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Тарасишиної О.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Одесі до Відкритого акціонерного товариства Південенергопроект про відшкодування суми витрат, що становить різницю між сумою пенсії, призначеної згідно ЗУ Про науково-технічну діяльність і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 1723,32 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Одесі до Відкритого акціонерного товариства Південенергопроект про відшкодування суми витрат, що становить різницю між сумою пенсії, призначеної згідно ЗУ Про науково-технічну діяльність і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 1723,32 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що Відкрите акціонерне товариство Південенергопроект зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси і знаходиться на обліку, як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Посилаючись на положення ч. 6 ст. 37 Про наукову і науково-технічну діяльність , позивач зазначає, що відповідач повинен відшкодувати Центральному об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України в м. Одесі заборгованість по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам за Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність та сумою пенсії, призначеної відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право особа. Оскільки відповідач вищевказану заборгованість самостійно не сплатив, позивач просить задовольнити його позовні вимоги та стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 1723,32 грн.
До судового засідання 30.11.2017р. сторони явку представників не забезпечили, про дату, час та місце судового розгляду повідомлені належним чином та завчасно.
Від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження (вх. № 28854/17 від 20.10.2017р.).
Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Суд зазначає, що наявна у матеріалах справи судова кореспонденція, яка надсилалася на зазначену в реєстраційних документах адресу відповідача, повернулась до суду з відповідним поштовим повідомленням з відміткою органу зв'язку не зареєстрований .
Згідно з ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідач сповіщався про дату, час та місце судового засідання, проте до суду повернувся конверт (а.с. 58). Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Відкрите акціонерне товариство Південенергопроект ( код ЄДРПОУ: 00123062 знаходиться за адресою: 65012, Одеська область, місто Одеса, вулиця Велика Арнаутська, будинок 17). За таких обставин суд дійшов висновку, що відповідач повідомлявся належним чином про дату, час та місце судового засідання.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, у зв'язку з відсутністю перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених ст.128 КАС України, відсутністю потреби заслухати свідка чи експерта, справа розглянута в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.
Відповідач зареєстрований в управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси і знаходиться на обліку як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України №988 від 21.12.2016 р. «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком 2. Так, згідно з Додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 21.12.2016 р. управління Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси шляхом злиття з управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси в Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі.
Відповідно до Передавального акту від 31.03.2017 року Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі - є правонаступником всіх прав та обов'язків припиненого управління Пенсійного фонду України в Приморському районі.
Згідно п. 2.2. Передавального акту до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі передаються залишки по всім видам заборгованості, в тому числі фінансування різниці в наукових пенсіях (а.с. 31-32).
Відкрите акціонерне товариство Південенергопроект має заборгованість по виплаті різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам за Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність та сумою пенсії, призначеною відповідно до інших законодавчих актів, у розмірі 1723,32 грн. (а.с. 5).
Позивачем на юридичну адресу відповідача надсилалися повідомлення про суми витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеною згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів (а.с. 7-11).
Вказані повідомлення, як зазначається у позові, згідно Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року, були направлені відповідачу, однак, в добровільному порядку відповідачем заборгованість перед відповідачем не погашено.
Згідно з абз.2 п.13 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у разі, якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується відповідно до умов, передбачених Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність .
Відповідно до ст. 24 Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому, за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів. Розмір сум відшкодування зазначених коштів до Пенсійного фонду між позивачем та відповідачем визначено в повідомленнях про суму витрат на виплату пенсій. Що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
Згідно ч.6 ст.37 Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на яку має право науковий працівник, фінансується:
для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для цієї категорії працівників;
для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.
Згідно із п. 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - V рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Судом встановлено, що у відповідача працювали громадянини ОСОБА_1, ОСОБА_2, які займалися науковою діяльністю, мають стаж роботи, необхідний для призначення наукових пенсій, що підтверджуються відповідними довідками, що видані їм відповідачем (зворотній бік а.с. 25, 29).
На підставі вказаних довідок судом встановлено, що роботи, виконувані пенсіонерами відносяться до науково-технічної діяльності. Зайняття науковою діяльністю, необхідний стаж роботи наукових працівників, що працювали у Відкритому акціонерному товаристві Південенергопроект підтверджується відповідними довідками, розпорядженням про призначення та перерахунку пенсії (а.с.26, 28, 30).
Відповідно до розпорядження та заяви про призначення/перерахунок пенсії ОСОБА_1, ОСОБА_2, органом Пенсійного фонду України призначена пенсія згідно із Законам України Про наукову і науково-технічну діяльність .
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має заборгованість зі сплати різниці між науковою пенсією та пенсією, призначеною відповідно до інших законодавчих актів України за період липень-вересень 2017 року у розмірі 1723,32 грн. (а.с. 5).
Відповідно до п. 8 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 р., у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.
Судом встановлено, що у строки, встановлені чинним законодавством, відповідач не оплачував витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.
На теперішній час заборгованість відповідача залишається не погашеною, а тому підлягає стягненню з відповідача.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що оскільки заборгованість відповідача не погашена, позовні вимоги Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Одесі обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 7, 8, 9, 11, 52, 71, 86, 128, 159-164, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Одесі до Відкритого акціонерного товариства Південенергопроект про відшкодування суми витрат, що становить різницю між сумою пенсії, призначеної згідно ЗУ Про науково-технічну діяльність і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 1723,32 грн., - задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства Південенергопроект (код ЄДРПОУ 00123062, місцезнаходження: 65012, Одеська область, місто Одеса, вулиця Велика Арнаутська, будинок 17) на користь Центрального об'єднаного управління пенсійного фонду України в м. Одесі (код ЄДРПОУ 41248812; місцезнаходження: 65121, Одеська обл., місто Одеса, вулиця Ільфа і Петрова, будинок 4-А, Одеське обласне управління АТ Державний ощадний банк України , м. Одеса, МФО 328845, р/р 25605304196220) заборгованість по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, у розмірі 1723,32 грн. (одна тисяча сімсот двадцять три грн. 32 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки встановлені ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в поряду та в строки встановлені ст. 254 КАС України.
Суддя: О.М. Тарасишина
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.12.2017 |
Оприлюднено | 03.12.2017 |
Номер документу | 70658435 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Тарасишина О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні