Дата документу 28.11.2017
Справа № 334/7784/17
Провадження № 1-кс/334/1832/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2017 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Ленінського районного суду міста Запоріжжя ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 за участю прокурора Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 , слідчого Дніпровського ВП ГУ НП в Запорізькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні №12017080050005087 від 22 листопада 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання слідчого Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання обґрунтовано тим, що 22 листопада 2017 року до Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області надійшла заява від мешканця м. Запоріжжя, про те, що невідома особа, зловживаючи довірою заволоділа грошовими коштами потерпілого, спричинивши при цьому останньому матеріальні збитки.
Вказану заяву було зареєстровано та відкрито кримінальне провадження № 12017080050005087 від 22 листопада 2017 року з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 190 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що з 20 жовтня 2017 року по 06 листопада 2017 року невідомі особи шахрайським шляхом провели несанкціоновані операції переказу коштів з банківської картки № НОМЕР_1 яка належить ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на ряд інших карт відкритих в ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Окрім цього встановлено, що один із шахраїв ОСОБА_6 користується номером мобільного телефону НОМЕР_2 . Використання номеру мобільного телефону ОСОБА_5 підтверджується випискою з інтернет-сайту « ІНФОРМАЦІЯ_3 », де ОСОБА_7 зазначив у розділі «телефон: НОМЕР_2 ». ОСОБА_6 при ідентифікації точок входу до баз ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювався вхід з IP-адрес, та підтверджував їх за допомогою свого мобільного телефону за номером, вказаним вище. Окрім цього відповідно до інформації, що заявник долучає до матеріалів справи ОСОБА_6 при проведенні транзакцій по зняттю грошових коштів з його банківської картки отримував про це смс повідомлення на його мобільний телефон, який прив`язується до мобільного номеру телефону.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що для швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування кримінального провадження, необхідно встановити всі обставини, які відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню та об`єктивно їх дослідити, необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення документів (роздруківок), у тому числі електронних, ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , без виклику особи у власності якої перебуває інформація про вхідні та вихідні дзвінки, смс-повідомлення, Інтернет - з`єднання imei з якими взаємодіяв номер телефону НОМЕР_2 за період часу з 01 травня 2017 року до 27 листопада 2017 року.
Вказана інформація компанії стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » про з`єднання абонентів рухомого (мобільного) зв`язку через зазначені вище базові станції має доказове значення для розслідування даного кримінального провадження і неможливо іншим способом
встановити осіб, які вчинили злочин та всі обставин, які мають значення для даного кримінального провадження.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 нього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Для запобігання можливості знищення вказаної інформації, сторона кримінального провадження просить суд не здійснювати судовий виклик представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », оскільки існує реальна загроза зміни або знищення даної інформації, про що стороні кримінального провадження не буде відомо, що унеможливить встановлення істини в рамках даного кримінального провадження.
Клопотання слідчого, погоджено із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 , оформлене відповідно до вимог ст. 160 Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчий у судовому засіданні підтримав своє клопотання.
В судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання, просив клопотання задовольнити.
Заслухавши пояснення прокурора, слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.1 ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.
Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.7 ст. 159 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Згідно ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати
тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Слідчий суддя вважає, що органом досудового слідства доведена наявність достатніх підстав вважати, що зазначені в клопотанні відомості перебувають у володінні відповідної особи. Ці відомості самі по собі та у сукупності з іншими речами, документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
На думку слідчого судді, стороною обвинувачення доведено можливість використання як доказів цих відомостей та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене із прокурором Запорізької місцевої прокуратури №3 ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12017080050005087 від 22 листопада 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України - задовольнити.
Надати слідчому Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_4 , інспектору відділу протидії кіберзлочинам в м. Києві Київського УКП ДКП НПУ ОСОБА_8 , інспектору відділу протидії кіберзлочинам в м. Києві Київського УКП ДКП НПУ ОСОБА_9 чи іншій службовій особі за дорученням дозвіл на тимчасовий доступ та отримання з можливістю вилучення інформації, а саме:
щодо вхідних та вихідних дзвінків, смс - повідомлень, Інтернет - з`єднання, imei з якими взаємодіяв номер телефону НОМЕР_2 за період часу з 01 травня 2017 року до 27 листопада 2017 року, яка перебуває у оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов`язати керівництво оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_3 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 надати тимчасовий доступ до вказаної інформації з можливістю її вилучення.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє один місяць з дня її постановлення до 28 грудня 2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70685804 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Ісаков Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні