Путивльський районний суд Сумської області
м. Путивль, вул. Кірова, 54, 41500, (05442) 5-43-55
Справа 2-О-12/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 липня 2010 року Путивльський районний суд Сумської області
в складі: головуючого - судді - Гриценко П.П. при секретарі - Ковальовій К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Путивль цивільну справу за заявою ОСОБА_1. заінтересована особа - Зинівська сільська рада Путивльського району по встановлення факту проживання сім'єю без реєстрації шлюбуц. -
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулась до сулу і свої вимоги мотивує тим. що вона з 1980 г. знаходилась у фактично шлюбних відносинах громадянином ОСОБА_2, з яким вони проживали у її будинку по АДРЕСА_1, вели спільне господарство, мали спільний бюджет, піклувалися
друг за другом, і вважала ОСОБА_2 своїм чоловіком, а останній - її своєю дружиною.
Від сумісного мають доньку - ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1.
ІНФОРМАЦІЯ_3 року - ОСОБА_4 помер.
Встановлення фактичного проживання однією сім'єю їй необхідно в послідуючому
для вирішення питання про прийняття спадщини.
В судовому засіданні заявниця заявлені вимоги підтримала повністю.
Представник заінтересованої особи Хмара О.М. - секретар Зинівської сільської
ради Путивльського району, суду пояснила, що дійсно ОСОБА_1 та ОСОБА_4 з 1980 р. проживали сумісно без реєстрації шлюбу, побудували будинок, народили доньку,
батьком якої є ОСОБА_4 мали спільний бюджет, разом вели господарство, обоє
працювати у колгоспі, тому не заперечують проти встановлення такого факту (а.с. 16).
Суд, заслухавши пояснення заявниці, допитавши представника заінтересованої
особи, свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню зі слідуючих підстав.
Згідно п.5 ч.1. ст. 256 ЦПК України - суд розглядає справи про встановлення факту: проживання однією сім'єю чоловіка та жінки без шлюбу.
Судом встановлено, що дійсно ОСОБА_1, заявниця у справі, стала проживати з 1980 року у фактично шлюбних відносинах з ОСОБА_2 однією сім'єю в її будинку по АДРЕСА_1.
Проживаючи сумісно без реєстрації шлюбу вони вели спільне господарство,
обробляли землю, в сім'ї був спільний бюджет, від сумісного проживання мають доньку -
ОСОБА_3
Ці обставини підтвердили допитана в якості свідка ОСОБА_6 - сусідка заявниці, яка показала, що дійсно вона мешкає по сусідству з ОСОБА_1, яка проживала ОСОБА_4 однією сім'єю, вели спільне господарство, мали доньку, батько якої є ОСОБА_4
Свідок ОСОБА_7 - донька заявниці від першого шлюбу, суду показала, що дійсно її мати з 1980р. проживала однією сім'єю з ОСОБА_4 як чоловік і жінка, від сумісного проживання мають доньку - її сестру ОСОБА_3
Свідок ОСОБА_3 - донька заявниці, суду показала, що її батьком був померлий ОСОБА_4 який відносився до неї як до своєї дитини і всі вони разом проживали однією сім'єю.
Як вбачається з свідоцтва про смерть, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 р. (а.с.8).
Із свідоцтва про встановлення батьківства видно, що ОСОБА_4 визнав донькою ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, яку народила ОСОБА_1, заявниця по справі (а.с.11).
Як вбачається з свідоцтва про народження ОСОБА_9 (яка після шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_9 ), її батьком записаний ОСОБА_2 (а.с. 12).
З довідки виконавчого комітету Зинівської сільської ради Путивльського району видно, що ОСОБА_1 та померлий ОСОБА_2 дійсно проживали разом без реєстрації шлюбу як одна сім'я і вели спільне господарство (а. с. 8).
Проаналізувавши вищевикладені докази в їх сукупності, суд приходить до переконливого висновку, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали однією сім'єю без реєстрації шлюбу, вели спільне господарство, мали спільний бюджет, проявляли піклування і турботу один до одного, тобто дійсно при таких обставинах ОСОБА_1 та померлий ОСОБА_2 проживали однією сім'єю як чоловік та жінка без шлюбу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 169, 213-215, 223. 256-259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме те, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2 проживав однією сім'єю без шлюбу з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 в будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на це рішення може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення є оригіналом і виготовлене особисто в нарадчій кімнаті.
Суд | Путивльський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2010 |
Оприлюднено | 05.12.2017 |
Номер документу | 70695303 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Путивльський районний суд Сумської області
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні