Рішення
від 26.10.2017 по справі 308/7765/17
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

308/7765/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26.10.2017 року місто Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі:

головуючого - судді Придачук О.А.

за участю секретаря - Бомбушкар В.П.

представника позивача - ОСОБА_1

відповідача - ОСОБА_2

перекладача - ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді цивільну справу за позовом виконувача обов язків керівника Ужгородської місцевої прокуратури, в інтересах держави, в особі Тисаагтелекської сільської ради, до ОСОБА_2, третя особо без самостійних вимог на стороні позивача - Державна екологічна інспекція у Закарпатській області, про відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, -

В С Т А Н О В И В:

Виконувач обов язків керівника Ужгородської місцевої прокуратури звернувся до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області з позовом в інтересах держави, в особі Тисаагтелекської сільської ради, до ОСОБА_2, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача - Державна екологічна інспекція у Закарпатській області, про відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 3602,00 грн. шкоди заподіяної порушенням природоохоронного законодавства та судові витрати по справі.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що вироком Ужгородського міськрайонного суду від 19.06.2016 року ОСОБА_2 визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України та встановлено що 15.03.2017 року ОСОБА_2 перебуваючи на земельній ділянці з кадастровим номером 2124887000:10:011:0003 неподалік с. Тисаагтелек, яка відноситься до території природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку Притисянський Тисаагтелекської сільської ради Ужгородського району умисно, з корисливою метою, всупереч встановленому законом порядку, вчинив самовільну порубку 1 дерева породи тополя діаметром 38 см, до ступеня росту на пні. Згідно розрахунку розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно заповідний фонд внаслідок незаконної рубки дерев на території природно заповідного фонду регіонального ландшафтного парку Притисянський Тисаагтелекської сільської ради Ужгородського району, обрахованої відповідно до постанови КМУ від 24.07.2013 року № 541 загальна сума спричинених збитків становить 3602,00 грн. Добровільно відповідачем по справі зитки не відшкодовано. Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся, отже шкода заподіяна державі внаслідок порушення законодавства про захист навколишнього середовища не відшкодована. А тому на підставі вищенаведеного винонувач обов язків керівника Ужгородської місцевої прокуратури просить суд задовольнити позов.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 3602,00 грн. у відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, шляхом їх зарахування одержувачам: 50% до спеціального фонду місцевого бюджету Тисаагтелекської сільської ради, що складає суму 1801,00 грн.; 20% до Спеціального фонду Закарпатського обласного бюджету, що складає суму 720,00 грн..; та 30% до Державного бюджету України, що складає суму 1080,60 грн, зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий у Головному управління Державної казначейської служби у Закарпатській області за балансовим рахунком 3311 Кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав.

Представник позивача - Державної екологічної інспекції у Закарпатській області в судове засідання не з явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 15.09.2017 року, про причини неявки суд не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивачів, відповідача, оцінивши зібрані докази, виходячи з їх належності та допустимості, суд приходить до висновку, що заявлений позов є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Як вбачається з долученого до матеріалів справи копії вироку Ужгородського міськрайонного суду від 19.06.2017 року, ОСОБА_2 визнаний винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України, яка передбачає відповідальність за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах.

Відповідно до ч.4 ст. 61 ЦПК України, вирок у кримінальному провадженні, що набрав законної сили, або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення обов язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду з питань, чи мали місце ці діяння та чи вчинені вони цією особою.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України, майнова шкода,завдана неправомірними рішенями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичої особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ч.4 ст.68 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища , підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов язані відшкодувати шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Частиною першою статті 69 вищезазначеного Закону передбачено, що шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації в повному обсязі.

Відповідно до здійсненого розрахунку розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконної рубки дерев на території природно-заповідного фонду РЛП Притисянський Тисаагтелекської сільської ради Ужгородського району становить 3602,00 грн.

А тому, враховуючи те, що в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 порушив вимоги природоохоронного законодавства та здійснив самовільну рубку 1-го дерева сиро ростучої деревини породи тополя на території природно-заповідного фонду ландшафтного парку Притисянський Тисаагтелекської сільської ради, внаслідок чого заподіяв шкоду навколишньому природному середовищу, розмір якої становить 3602,00 грн., суд приходить до переконання, що позов слід задовольнити.

Керуючись ст. ст. 68-69 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища , ст. 1166 ЦК України, ст. ст. ст. ст. 10, 11, 57, 60, 61, 179, 208, 209, 212-215, 218, 294 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов виконувача обов язків керівника Ужгородської місцевої прокуратури, в інтересах держави, в особі Тисаагтелекської сільської ради, до ОСОБА_2, третя особо без самостійних вимог на стороні позивача - Державна екологічна інспекція у Закарпатській області, про відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, на користьдержави 3602,00 (три тисячі шістсот дві грн. коп.) грн. у відшкодування шкоди, заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, шляхом їх зарахування одержувачам: 50% до спеціального фонду місцевого бюджету Тисаагтелекської сільської ради, що складає суму 1801,00 грн.; 20% до Спеціального фонду Закарпатського обласного бюджету, що складає суму 720,00 грн..; та 30% до Державного бюджету України, що складає суму 1080,60 грн., зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий у Головному управління Державної казначейської служби у Закарпатській області за балансовим рахунком 3311 Кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами Плану рахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок - 33114331700196, код ЄДРПОУ - 37916557, МФО - 812016, код платежу - 24062100, назва банк одержувача - ГУДКСУ у Закарпатській області.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір в розмірі 1600,00 грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: О.А. Придачук

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення26.10.2017
Оприлюднено06.12.2017
Номер документу70705812
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —308/7765/17

Ухвала від 05.09.2017

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Придачук О. А.

Рішення від 26.10.2017

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Придачук О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні