04.12.2017
ЄУН 337/4807/17
Провадження №1-кс/337/910/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 грудня 2017 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Хортицького районного суду міста Запорожжя ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , розглянувши клопотання слідчого Хортицького ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про призначення позапланової перевірки за кримінальним провадженням №12017080070002511 від 07 листопада 2017 року,
встановив:
01 грудня 2017 року слідчий ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором ОСОБА_4 , про проведення позапланової перевірки, в якому просить доручити Управлінню Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, проведення позапланової перевірки Центру естетичного виховання (ЄДРПОУ 22117056), розташованого за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Будівельників, буд. 15 в ході якої перевірити додержання вимог законодавства при перерахуванні видатків на оплату праці працівників ПНЗ «ЦЕВ Хортицького району» та нарахування на заробітну плату, а також при утворенні та використанні власних надходжень ПНЗ «ЦЕВ Хортицького району», в тому числі благодійної допомоги. Зобов`язати посадових осіб та представників ПНЗ «ЦЕВ Хортицького району», який знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Будівельників, буд. 15 надати спеціалістам Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області доступ до необхідної документації для проведення всіх необхідних заходів, пов`язаних з проведенням ревізії.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що до Хортицького ВП ДВП ГУНП в Запорізькій області надійшла заява ОСОБА_5 з приводу того, що директор Центру естетичного виховання ОСОБА_6 , що розташовується за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Будівельників, буд. 15 підробила документи.
Так встановлено, що згідно заяви ОСОБА_5 є підстави вважати, що директор Центру естетичного виховання ОСОБА_6 , використовуючи своє службове становище в корисних цілях, незаконно розподіляє та витрачає бюджетні кошти по заробітній платі, зараховуючи у штат людей, які не працюють, але отримують заробітну плату: 1) ОСОБА_7 , 17-18 років значиться завідуючою відділом, але не працює, а гроші отримує, значиться керівником гуртка «Лицедії», але гурток не працює, а гроші отримує, гурток прописаний в розкладі; 2) завуч ОСОБА_8 отримує гроші за гурток «Говоримо українською», але з гуртком не працює, гурток прописаний в розкладі; 3) заступник директора ОСОБА_9 отримує гроші за гурток «Імідж», але з гуртком не працює, гурток прописаний в розкладі. Місце роботи гуртків в розкладі не вказано. В штат зараховані чоловік директора Центру естетичного виховання ОСОБА_10 та син ОСОБА_11 , який значиться як «робітник», але він не працює, а гроші отримує. З батьків гуртківців збираються благодійні внески, але суми внесків та їх витрачання ніколи співробітникам не оголошується.
За даним фактом розпочато досудове розслідування, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017080070002511 від 07 листопада 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 358 КК України.
У зв`язку з чим, для встановлення істини по кримінальному провадженню виникла необхідність провести позапланову ревізію Центру естетичного виховання (ЄДРПОУ 22117056), розташованого за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Будівельників, буд. 15.
В судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали клопотання та просили призначити позапланову перевірку, а судовий розгляд провести без застосування засобів фіксації судового процесу.
Заслухавши пояснення слідчого, прокурора, вивчивши клопотання, дослідивши додані до нього матеріали суд прийшов до наступних висновків.
Згідно ч.4 ст.38 КПК України орган досудового розслідування зобов`язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Згідно п.75.1. ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до ст. 85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Відповідно до ст.86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.
Недопустимий доказ не може бути використаний при прийнятті процесуальних рішень, на нього не може посилатися суд при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1, п.4 ч.2 ст.99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Таким чином, факт зазначених у клопотанні порушень можливо підтвердити лише за результатами проведення перевірки Управлінню Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, а матеріали проведеної перевірки будуть використані як докази у вказаному кримінальному провадженні, тому клопотання слідчого необхідно задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9,84-86,92-93,99 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Доручити Управлінню Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області, проведення позапланової перевірки Центру естетичного виховання (ЄДРПОУ 22117056), розташованого за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Будівельників, буд. 15 в ході якої перевірити додержання вимог законодавства при перерахуванні видатків на оплату праці працівників ПНЗ «ЦЕВ Хортицького району» та нарахування на заробітну плату, а також при утворенні та використанні власних надходжень ПНЗ «ЦЕВ Хортицького району», в тому числі благодійної допомоги. Зобов`язати посадових осіб та представників ПНЗ «ЦЕВ Хортицького району», який знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, бульвар Будівельників, буд. 15 надати спеціалістам Управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області доступ до необхідної документації для проведення всіх необхідних заходів, пов`язаних з проведенням ревізії
Встановити строк проведення перевірки з 04.12.2017 року по19.12.2017 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70707336 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Нещеретна Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні