04.12.2017
ЄУН №389/2896/17
Провадження №2-о/389/129/17
У Х В А Л А
04 грудня 2017 року м.Знам'янка
Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Ткаченко Б.Б., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту родинного зв'язку,
В С Т А Н О В И В :
Заявник звернулася до суду із заявою про встановлення факту родинного зв'язку.
Відповідно до ст.258 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
В порушення зазначених норм у заяві не зазначено мету встановлення факту родинного зв'язку.
Крім того, у п. 7 постанови №5 від 31.03.1995 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення Пленум Верховного Суду України роз'яснив, що суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв'язку із втратою годувальника.
З матеріалів справи вбачається, що заявник має змогу одержати свідоцтво про право на спадщину без встановлення факту родинних відносин у судовому порядку, оскільки є спадкоємцем за заповітом, а не за законом.
Відповідно до листа Кривоозерської державної нотаріальної контори заявнику не може бути видано свідоцтво саме із зазначенням родинних стосунків, однак відсутні відомості про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом.
Також матеріали справи не містять копії паспорта заявника з відміткою про місце її проживання/перебування, що перешкоджає визначити підсудність справи на підставі ст. 257 ЦПК України.
Відповідно до ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу , або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи вищевикладене, оскільки заяву подано без додержання вимог, передбачених цивільним процесуальним законодавством, вважаю за необхідне заяву залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.119, 120, 121, 209, 210, 258 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинного зв'язку залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз'яснити заявнику, що у разі невиконання вказаних вимог у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Знам'янського міськрайонного
суду Кіровоградської області ОСОБА_2
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2017 |
Оприлюднено | 06.12.2017 |
Номер документу | 70722444 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Ткаченко Б. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні