Рішення
від 05.12.2017 по справі 925/1424/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" грудня 2017 р. Справа № 925/1424/17

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Скиби Г.М., за участю секретаря судового засідання Кенкеч О.С., розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом Черкаської міської ради, м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36

до приватного підприємства Ваше весілля , м. Черкаси, вул. Смілянська, 2, оф. 3

про стягнення 8 390,10 грн. заборгованості та санкцій,

за участю повноважних представників сторін:

позивача: не з'явився;

відповідача: не з'явився.

Черкаська міська рада звернулась в господарський суд Черкаської області з позовом до приватного підприємства Ваше весілля про стягнення заборгованості згідно договору пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою від 03.04.2014р. №573 - в розмірі 8 390,10 грн., в тому числі:

7 842,52 грн. заборгованості,

547,58 грн. пені,

та відшкодування судових витрат.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, направив до суду клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку з перебуванням в іншому судовому засідання та неможливістю заміни представника. В попередньому судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримував повністю з підстав, викладених в позовній заяві, та просив позов задовольнити.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату та час судового засідання, письмовий відзив не подав, представника у судове засідання вдруге не направив, про причини неявки суд не повідомив. Ухвала суду від 08.11.2017р. про порушення провадження у справі повернулась до суду з відміткою працівника пошти повернення за не запитом .

Неподання відповідачем відзиву на позовну заяву та нез'явлення представників сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті за наявними доказами відповідно до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України. Адреса відповідача в позовній заяві та місце проведення господарської діяльності відповідачем відповідає адресі, вказаній в реєстраційних документах відповідача.

Інших доказів не надано.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, судом встановлені такі взаємовідносини сторін та обставини.

03.04.2014р. між Черкаською міською радою (Виконавцем - Позивач по справі), в особі секретаря міської ради ОСОБА_1, що діє на підставі Законів України Про місцеве самоврядування в Україні , Про благоустрій населених пунктів та рішень Черкаської міської ради:

від 09.07.2010р. №5-821,

від 05.04.2012р. №3-753

та від 13.03.2014р. №4-503,

та приватним підприємством Ваше весілля (Замовником - Відповідач по справі), було укладено договір пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою №573 (далі - Договір, а.с. 8-9), згідно якого Замовник зобов'язується сплатити внески як пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою: по бульв. Шевченка, біля будинку №403 площею 56 кв. м (далі - Об'єкт благоустрою), на території якого розташовано торговий павільйон №2 в комплексі з зупинкою громадського транспорту площею 30 кв. м (далі - Тимчасова споруда), власником якого є Замовник, а Виконавець зобов'язується забезпечити належне утримання прилеглої до зазначеної споруди території (п. 1.1. Договору).

Відповідно до п. 1.2. Договору Сторони погодились, що Замовник сплачує пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою у розмірі з розрахунку:

Р=S*К1*К2*К3, тобто

Р=56 м 2 *2,08*1*0,13=15,14 грн. за добу.

Обсяги пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою визначені згідно з рішенням Черкаської міської ради від 09.07.2010р. №5-821 Про затвердження Порядку укладання договорів про пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою міста відповідно до пункту 10 частини другої статті 10 ЗУ Про благоустрій населених пунктів .

Відповідно до п. 1.3. Договору Замовник здійснює оплату пайової участі у розмірі, установленому в пункті 1.2. цього Договору щомісячно, до 10 числа місяця, наступного за звітним на розрахунковий рахунок 31419544700002, код платежу 24060300, банк отримувача: ГУДКС України у м. Черкасах Черкаської області МФО 854018, код ЄДРПОУ 38031150, призначення платежу: плата за пайову участь в утриманні об'єкту благоустрою міста.

Відповідно до п. 6.1. Договору цей Договір набирає чинності з дати його укладення та діє 5 років - до 03.04.2019р.

Відповідно до п. 2.4. Договору Замовник, зокрема, зобов'язується своєчасно сплачувати пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою у розмірі, установленому в п. 1.2. цього Договору.

Рішенням господарського суду Черкаської області від 16.06.2016р. по справі №925/565/16 було присуджено до стягнення з відповідача заборгованість за цим же Договором за період з квітня 2015 року по квітень 2016 року у розмірі 5 995,44 грн. плати за пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою, та 1 025,72 грн. пені.

За період з 01.05.2016р. до 30.09.2017р. Відповідачу нараховано 7 842,52 грн. плати за пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою.

В порушення взятих на себе договірних зобов'язань та вимог закону Замовник не сплатив до міського бюджету м. Черкаси грошові кошти за пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою, внаслідок чого за ним утворилася заборгованість в сумі 7 842,52 грн. Невиконання Замовником взятих на себе зобов'язань стало підставою для звернення Виконавця до суду для захисту порушеного права та примусового стягнення заборгованості і санкцій.

На суму боргу позивач нараховує пеню в розмірі 547,58 грн., яку просить стягнути.

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності та за внутрішнім переконанням, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

Згідно положень Пленуму ВГСУ від 23.03.2012р. №6 Про судове рішення при прийнятті рішення суд має врахувати майнові інтереси сторін, не надаючи переваги одному учаснику над іншим. Рішення має ґрунтуватися на повній та всебічній оцінці доказів у конкретній справі.

Згідно статутних та реєстраційних документів позивач та відповідач є самостійними юридичними особами та суб'єктами господарювання на ринку послуг України.

Позивач є органом місцевого самоврядування відповідно до положень Конституції України та Закону України Про місцеве самоврядування в Україні . Позивач може діяти лише в межах, визначених законодавством - і не інакше - відповідно до положення ст. 19 Конституції України.

Згідно ч. 3 ст. 5 Господарського кодексу України (далі - ГК України) суб'єкти господарювання та інші учасники відносин у сфері господарювання повинні здійснювати свою діяльність у межах встановленого правового господарського порядку, додержуючись вимог законодавства.

Частина 2 ст. 13 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачає зобов'язання особи при здійсненні своїх прав утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб.

Частиною 4 ст. 15 ЗУ Про благоустрій населених пунктів передбачено, що власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 10 цього Закону до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою.

Предметом даного спору є вимоги власника про примусове стягнення із учасника пайової участі в утриманні об'єкту благоустрою заборгованості за договором у зв'язку з порушенням ним обов'язку щодо повного та своєчасного внесення грошової плати за пайову участь в утриманні об'єкту благоустрою.

Суд вважає, що між сторонами виникли та тривалий час існують договірні відносини спільної господарської діяльності по утриманню території та об'єкту благоустрою на підставі письмового, строкового, оплатного, двостороннього, консенсуального договору.

Суд вважає, що сторонами досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору. Договір пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою від 03.04.2014р. №573 не заперечений сторонами, не визнаний судом недійсним та не розірваний в установленому порядку. Суд враховує презумпцію правомірності правочину (приписи ст. 204 ЦК України).

Статтею 1130 ЦК України встановлено, що за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників.

Згідно ч.1 ст. 173 ГК України зобов'язання, що виникає між суб'єктами господарювання, в силу якого один суб'єкт зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта, або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку, є господарським зобов'язанням.

Згідно ч. 1 ст. 174 ГК України господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.

Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погодженні ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (п. 1 ст. 628 ЦК України).

Згідно зі ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим до виконання сторонами.

Відповідно до п. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як встановлено судом, між Позивачем та Відповідачем було узгоджено розмір та строк внесення плати за пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою, який визначений п. 1.3. Договору - щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, сплатити кошти в розмірі, визначені в п. 1.2. цього Договору.

Як вбачається з матеріалів справи, Відповідач не здійснив оплату за пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою за період з 01.05.2016р. до 30.09.2017р. включно.

Суд враховує відсутність претензій відповідача стосовно неналежного виконання позивачем умов спірного договору.

Суд також враховує, що Відповідач свої зобов'язання в частині належної та повної плати за пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою належним чином не виконав.

Відповідно до ст.ст. 525, 526, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства. Одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не передбачено договором або законом.

Суд вважає, що строк оплати для відповідача - вже настав.

Суд вважає обґрунтованим та доведеним право Позивача на стягнення з Відповідача суми заборгованості з пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою в сумі 7 842,52 грн. Вимога підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Штрафними санкціями у відповідності з ч. 1 ст. 230 ГК України визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Відповідно до п. 3.3. Договору за несвоєчасне внесення плати стягується пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного Банку України, що діяла в період, за який стягується пеня, від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу.

У відповідності до п. 3.3. Договору та положень ст.ст. 546, 549-552 ЦК України позивач нараховує відповідачу 547,58 грн. пені за період прострочення з 11.11.2016р. по 30.10.2017р. включно - з мотивів прострочення оплати по наявному грошовому зобов'язанню.

Розрахунок санкцій перевірено судом за допомогою калькулятора санкцій апаратного комплексу Ліга:Еліт Закон з урахуванням розміру боргу, строку прострочення, облікової ставки НБУ за період прострочення. Розрахунок вимоги виконано вірно та не перевищує можливого розміру нарахування санкцій. 547,58 грн. пені підлягають стягненню на користь позивача.

Відповідно до ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Обов'язок доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб'єктивного права.

Відповідач не подав суду доказів проведеного розрахунку чи мотивованих заяв про об'єктивну неможливість заперечити вимоги, спростувати доводи позивача тощо. Суд зазначає, що проведення оплати відповідачем під час розгляду спору має бути враховано державною виконавчою службою при виконанні рішення.

Позов підлягає до задоволення.

Згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати належить покласти на відповідача повністю та стягнути на користь позивача 1 600,00 грн. судового збору.

Керуючись ст. ст. 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства Ваше весілля , м. Черкаси, вул. Смілянська, 2, оф. 3, ідентифікаційний код 34924261, номер рахунку в банку невідомий

через Черкаську міську раду, м. Черкаси, вул. Б.Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ 25212542

в дохід міського бюджету, розрахунковий рахунок 31419544700002, банк отримувача ГУДКСУ в м. Черкасах Черкаської області, МФО 854018, отримувач УК у м. Черкасах, код ЄДРПОУ 38031150, код платежу 24060300, призначення платежу - плата за пайову участь в утриманні об'єктів благоустрою міста

7 842,52 грн. заборгованості, 547,58 грн. пені.

Стягнути з приватного підприємства Ваше весілля , м. Черкаси, вул. Смілянська, 2, оф. 3, ідентифікаційний код 34924261, номер рахунку в банку невідомий

на користь Департаменту фінансової політики Черкаської міської ради, м. Черкаси, вул. Б.Вишневецького, 36, код ЄДРПОУ 38764629, рахунок 35419001086317, банк отримувача ГУДКСУ у м. Черкасах Черкаської області, МФО 854018

1 600,00 грн. судового збору.

Накази видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня прийняття рішення. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати апеляційну скаргу до апеляційного суду на вказане рішення через Господарський суд Черкаської області.

Повне рішення складено 05.12.2017р.

Суддя Г.М. Скиба

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення05.12.2017
Оприлюднено11.12.2017
Номер документу70762122
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1424/17

Рішення від 05.12.2017

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

Ухвала від 23.11.2017

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

Ухвала від 08.11.2017

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Скиба Г.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні