ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа №201/13188/17
Провадження 1-кс/201/8206/2017
У Х В А Л А
18 вересня 2017 року Жовтневий районний суд
м. Дніпропетровська
у складі:
головуючого слідчого судді ОСОБА_1
з секретарем ОСОБА_2
за участю:
прокурора ОСОБА_3
Розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в місті Дніпрі клопотання у кримінальному провадженні № 420170400100000211, клопотання слідчого військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України ОСОБА_4 , погодженого з прокурором військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України ОСОБА_3 , про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором про накладення арешту.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у провадженні військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України перебувають матеріали досудового розслідування № 42017040010000211 від 20 липня 2017 року за фактом вимагання у громадянина ОСОБА_5 начальником сектору превенції Криворізького відділу поліції ГУ НП в Дніпропетровській області підполковником поліції ОСОБА_6 неправомірної вигоди для себе у сумі 5 000 гривень щомісячно за не притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за незаконну стихійну торгівлю, тобто за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
З матеріалів провадження вбачається, що на даний час на посаді начальника сектору превенції Криворізького відділу поліції ГУ НП в Дніпропетровській області працює підполковник поліції ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
З початку липня 2017 року ОСОБА_6 вирішив незаконно збагатитися шляхом вимагання неправомірної вигоди для себе у сумі 5 000 гривень щомісячно за не притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за незаконну стихійну торгівлю.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_5 показав, що він досить давно займається торгівлею риби та раків, загалом має три торгових місця які розташовані по місту Кривий Ріг Дніпропетровської області. На початку липня 2017 року ОСОБА_5 торгував зазначеною продукцією на одному зі своїх торгових місць, яке знаходиться на території мікрорайону «Вечірній» міста Кривий Ріг Дніпропетровської області. В той же день до нього підійшли співробітники поліції та повідомили про те, що йому необхідно прибути до начальника сектору превенції Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області підполковника ОСОБА_6 . Наступного дня ОСОБА_5 прибув до начальника сектору превенції Криворізького відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області підполковника ОСОБА_6 . Під час бесіди ОСОБА_6 повідомив, що, ОСОБА_5 повинен надавати неправомірну вигоду у сумі 1 500 гривень з свого кожного торгового місця, а в цілому не менше 5 000 гривень щомісячно, за не притягнення останнього до адміністративної відповідальності за стихійну торгівлю, а також не створення перешкод у діяльності останнього.
Неправомірну вигоду у сумі 2 000 гривень ОСОБА_6 вимагав передати у строк до 13 вересня 2017 року.
13 вересня 2017 року ОСОБА_6 , було затримано у порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України.
Відповідно до положень ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
В ході досудового розслідування слідчим та прокурором вжито заходів щодо встановлення виявлення та розшуку майна підозрюваного ОСОБА_6 , на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні з метою конфіскації майна як виду покарання.
Так, досудовим слідством встановлено, що на праві власності підозрюваному ОСОБА_6 належать: квартира площею 60 м2 за адресою: АДРЕСА_1 , та земельна ділянка площею 7га кадастровий номер 3521980400:02:000:0600 яка відноситься до Олександрівської селищної ради Долинського району Кіровоградської області.
На підставі викладеного, прокурор просив суд накласти арешт на майно ОСОБА_6 з метою спеціальної конфіскації а саме: квартира площею 60 м2 за адресою: АДРЕСА_1 , та земельна ділянка площею 7га кадастровий номер 3521980400:02:000:0600 яка відноситься до Олександрівської селищної ради Долинського району Кіровоградської області.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 107 КПК України судовий процес технічними засобами не фіксувався.
Відповідно до ч. 2 ст.173 КПК України, 2. При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Однак, прокурором в зазначеному клопотанні належним чином не доведено розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального правопорушення.
При прийнятті рішення про відмову у задоволенні клопотання було встановлено, що відсутні докази належності підозрюваному майна, на яке слідчий просить накласти арешт.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст. 110, 170-173 КПК України,
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання слідчого військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України ОСОБА_4 , погодженого з прокурором військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України ОСОБА_3 , про дозвіл на арешт майна відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з моменту її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70764705 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Ткаченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні