ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 грудня 2017 року м. Київ № 826/15801/17
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.,
розглянувши позовну заяву в адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮВК-ОНИКС" до Головного управління Національної поліції у місті Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю ЮВК-ОНИКС звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Національної поліції в місті Києві, у якому просить:
- визнати протиправними дії відповідних посадових/службових осіб Головного управління Національної поліції в місті Києві в частині утримання та не повернення Товариству з обмеженою відповідальністю ЮВК-ОНИКС , код ЄДРПОУ 34183474, документів бухгалтерського обліку, господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю ЮВК-ОНИКС , в яких відображено майнові права та майнові зобов'язання Товариства;
- зобов'язати відповідних посадових/службових осіб Головного управління Національної поліції в місті Києві повернути Товариству з обмеженою відповідальністю ЮВК-ОНИКС , код ЄДРПОУ 34183474, документів бухгалтерського обліку, господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю ЮВК-ОНИКС , в яких відображено майнові права та майнові зобов'язання Товариства.
Статтею 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з частиною першою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В порушення наведених правових норм позивачем до позовної заяви не додано жодного доказу в обґрунтування обставин позову.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати..
Позивачем заявлена одна немайнова вимога.
Ставки судового збору визначені в частині 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", відповідно до якої за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, яку подано юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи з вищенаведеного Позивач повинен сплатити 1600,00 грн. судового збору або надати докази в обґрунтування вимоги звільнення від сплати судового збору.
Частиною сьомою статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Відповідно до частини першої статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.
Згідно частини третьої статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України довіреності від імені особи публічного права видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те особи і засвідчуються печаткою такої особи публічного права.
Позовна заява підписана директором Товариством з обмеженою відповідальністю ЮВК-ОНИКС , проте позивачем не додано жодного документа в підтвердження повноваження ОСОБА_1, як керівника чи уповноваженої особи законом, положенням, статутом.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Зазначені недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом подання до суду:
- доказів сплати судового збору в порядку і розмірах, передбачених законодавством чи доказів в обґрунтування звільнення від сплати судового збору;
- належним чином засвідченої копії документів підтверджуючих повноваження ОСОБА_1 (статут, виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців або інші докази в підтвердження повноважень керівника);
- доказів в обґрунтування обставин позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
Згідно з частиною другою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну Товариства з обмеженою відповідальністю ЮВК-ОНИКС залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може буде оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Т.І. Шейко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2017 |
Оприлюднено | 12.12.2017 |
Номер документу | 70793635 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шейко Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні