Справа № 761/41073/17
Провадження № 1-кс/761/26155/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2017 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
розглянувши клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки у кримінальному провадженні №32016100110000153 від 08.06.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 212 та ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням по кримінальному провадженню №32016100110000153, внесеного до Єдиного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 08.06.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 212 та ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України, згідно якого просив надати дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених Податковим кодексом України податків і зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи службовими особами Підприємство «Фаворит-2020» ВГОІ «Рух за рівні можливості»(код ЄДРПОУ 38089677), що перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області (код ДПІ 2301) що розташована за адресою: м.Черкаси, вул.. Хрещатик б. 235 за звітний період з 01.08.2016 по 31.11.2016 з приводу взаємовідносин фінансово-господарського характеру із платником податків ТОВ «Флагман Компані» (код ЄДРПОУ 40308299).
Клопотання мотивовано тим, що директор ТОВ «Ойл Компані» (код ЄДРПОУ 38999828) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засновник ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та фактичний власник підприємства ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , діючи за попередньою змовою групою осіб, у період 2015-2016 років документально оформили нікчемні правочини щодо придбання сільськогосподарської продукції у ТОВ «Аграрна компанія «Зернові традиції» (код ЄДРПОУ 39725250), ТОВ «Агропорт-Південь» (код ЄДРПОУ 39423059), ТОВ «Сервісакт-Груп» (код ЄДРПОУ 39260260) та у ТОВ «Світ Ойл Груп» (код ЄДРПОУ 39687636) по ланцюгу постачання від ФГ «Пустомитівське» (код ЄДРПОУ 33424916), які зареєстровані на підставних осіб та мають ознаки фіктивності, неправомірно сформувавши, при цьому, податковий кредит з ПДВ великим платникам, умисно ухилилися від сплати ПДВ на суму понад 4 047 037 грн., що становить особливо великі розміри. Крім того встановлено, що ОСОБА_6 організував створення (придбання) нових підприємств, для використання їх у вказаній вище злочинній діяльності, реквізити та банківські рахунки яких в даний час використовуються, а саме: ТОВ «СІ ЕР ДЖІ Пріоріті» (код ЄДРПОУ 40290670) та ТОВ «Флагман Компані» (код ЄДРПОУ 40308299).
Згідно реєстру податкових накладних аналітично-пошукової системи «Архів електронної звітності» ДФС України встановлено, що невстановленими слідством виписано та зареєстровано податкові накладні від імені ТОВ «Флагман Компані» (код ЄДРПОУ 40308299) у звітний податковий період з 01.10.16 по 31.11.16 на користь Підприємства «Фаворит-2020» ВГОІ «Рух за рівні можливості»(код ЄДРПОУ) 38089677) на загальну суму 784924.72 грн.ПДВ.
Платник податків Підприємство «Фаворит-2020» ВГОІ «Рух за рівні можливості»(код ЄДРПОУ 38089677), перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Черкасах ГУ ДФС у Черкаській області (код ДПІ 2301) що розташована за адресою: м.Черкаси, вул.. Хрещатик б. 235
У судове засідання Прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 не з`явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1 ст. 131 КПК України).
Частиною 2 ст. 131 КПК України передбачено, що заходами забезпечення кримінального провадження є : 1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 4-1) тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи.
Заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування (ч. 1 та ч. 2 ст. 132 КПК України).
Відповідно до ч. 1ст.370 КПК Українисудове рішення повинно бутизаконним, обґрунтованимі вмотивованим. Частина 2 даної статті вказує, що законнимє рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманнямвимогщодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом.
При винесенні рішення слідчий суддя посилався нап.75.1.2. ст.75 Податкового кодексу України,відповідно до якого, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Відповідно до п.75.1ст.75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Відповідно до вимог п.п.78.1.11ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється у випадку отримання судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанови органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону. Тобто, вказана норма відсилає до Закону в порядку якого має бути отримано зазначене судове рішення, апроцесуальний порядок визначений самеКПК України.
Проте,вирішення слідчим суддеювказаних клопотаньнеохоплюється йогоповноваженнями,які мають реалізовуватися в спосіб, передбачений процесуальним законом, адже не відносяться ані до заходів забезпечення кримінального провадження, анідо слідчих дій, анідо негласних слідчих дій.Отже,КПК Українине передбачає права слідчого, прокурора на звернення до слідчого судді з клопотанням про призначення (проведення) позапланової перевірки, більше того, в КПКвідсутня процесуальна процедура розгляду такого виду клопотань.
Аналогічна правова позиція викладена в Рішенні ЄСПЛ «Михайлюк та Петров проти України» від 10.12.2009 року (п. 25 Рішення), де зазначається, що вираз «згідно із законом» насамперед вимагає, щоб оскаржуване втручання мало певну підставу в національному законодавстві,вінтакожстосується якості відповідного законодавства і потребує, аби воно було доступне відповідній особі, яка, крімтого, повиннапередбачати його наслідки для себе, а також це законодавство повинно відповідати принципу верховенства права.Ті ж самі обґрунтування стосуються і посилань слідчого судді на положення ч.2ст. 93 КПК України, адже дана норма передбачає, що сторона обвинувачення здійснює збирання доказівшляхом проведення слідчих (розщукових) дій,та негласних слідчих (розшукових) дій,витребування та отримання документів, відомостей, висновків експертів, висновківревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальнихдій, передбачених КПКі не містить окремого права прокурора, слідчого звертатися до слідчого судді з даними клопотаннями.
Враховуючи те, що ст. 131 КПК України містить вичерпний перелік видів заходів забезпечення кримінального провадження, де не зазначено стосовно проведення позапланової перевірки, крім того, клопотання подано у спосіб, який не ґрунтується на вимогах процесуального закону, прокурором у поданому клопотанні не зазначено, що вирішення питання стосовно проведення позапланової перевірки належить до повноважень слідчого судді, крім того, прокурор в судове засідання не з`явився, вимоги клопотання не підтримав, не обґрунтував причини надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки, не довів наявність достатніх для цього підстав, у зв`язку з якими подається клопотання, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а тому клопотання задоволенню не підлягає.
Неявка без поважної причини сторони кримінального провадження, якою подане клопотання про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки, свідчить про фактичне не підтримання поданого клопотання та не доведення згаданих обставин, що має оцінюватись як підстава для відмови в задоволенні такого клопотання.
Керуючись ст. 110, 131, 132 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки у кримінальному провадженні №32016100110000153 від 08.06.2016 року, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 212 та ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 205 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 70810647 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Піхур О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні