Рішення
від 01.11.2017 по справі 203/1115/17
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 203/1115/17

Провадження № 2/0203/705/2017

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.11.2017 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:

головуючого судді Єдаменко С.В.,

при секретарі Заярній А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельна компанія МАЛАХІТ , третя особа без самостійних вимог - Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську про встановлення факту наявності трудового стажу та зобов'язання внести записи до трудової книжки, -

встановив:

30 березня 2017 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська звернувся ОСОБА_1 з позовом до ТОВ Виробничо-торгівельна компанія Малахіт , третя особа без самостійних вимог - Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську про встановлення факту наявності трудового стажу та зобов'язання внести записи до трудової книжки. В обґрунтування позову зазначено, що позивач працював в ТОВ Інженерно-будівельній компанія Малахіт на посаді водія. В 2012 році товариство було ліквідовано з правонаступництвом. При оформленні на роботу позивач надав товариству свою трудову книжку, проте інформація про роботу до неї внесена не була. Оскільки у позивача не збереглись записи у трудовій книжці які б підтверджували трудовий стаж за раніше зазначений період він звернувся до ТОВ Інженерно-будівельній компанія Малахіт для надання архівної довідки про трудовий стаж з 05 червня 2008 року по 12 квітня 2012 року, але на день звернення до суду довідка надана не була. Ці обставини призвели до того, що позивач позбавлений можливості використати своє право на пенсійне забезпечення тому з урахуванням доповнень, просить суд встановити факт наявності у нього трудового стажу з 05 червня 2008 року по 12 квітня 2012 року на посаді водія у ТОВ Інженерно-будівельній компанії Малахіт , зобов'язати ТОВ Інженерно-будівельній компанії Малахіт внести зміни до трудової книжки позивача відомості про роботу з 05 червня 2008 року по 12 квітня 2012 року на посаді водія, зобов'язати відповідача подати до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровськ звіти щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або відомості про застраховану особу, що використовують в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування відносно позивача за період трудового стажу з 05 червня 2008 року по 12 квітня 2012 року на посаді водія в ТОВ Інженерно-будівельній компанії Малахіт код ЄДРПОУ 25514125. (а.с. а.с. 2-4, 73-75)

Позивач в ході розгляду справи обставини викладені в позовній заяві підтримав, позов просив задовольнити. Пояснював, що працював в товаристві на посаді водія, проте відомості про це до трудової книжки внесені не були, не заперечував проти розгляду справи в заочному порядку. Від позивача через канцелярію суду надійшла заява, в якій він просив розглянути справи без його участі.

Відповідач у судові засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин суд вважає за можливим розглянути дану цивільну справу у заочному порядку відповідно до вимог Глави 8 Розділу ІІІ ЦПК України.

Оскільки сторони в останнє судове засідання для розгляду справи не з'явились, то засідання у відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України проведено без фіксації за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, показання свідка, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що 05 червня 2008 року ОСОБА_2 уповноважила ОСОБА_3 представляти її інтереси в органах ДАІ, на станціях, підприємствах технічного обслуговування та ремонту, а також у будь-яких інших установах, підприємствах і організаціях, незалежно від їх підпорядкування і форм власності з питань ремонту, проходження технічного огляду та управління автомобіля марки ГАЗ , 2005 року випуску, кузов № НОМЕР_1, днз АЕ 5774 АК, для чого було надано право визначати на власний розсуд місце стоянки цього ТЗ, страхувати його, слідкувати за його технічним станом, здійснювати його поточний ремонт, замінювати деталі, що вийшли з ладу, подавати та отримувати запити, розписуватись за мене на документах та в їх одержанні, керувати під час здійснення визначених цією довіреністю повноважень. Дана довіреність була видана строком на три роки, тобто до 05 червня 2011 року та використання ТЗ за межами України в порядку, встановленому чинним законодавством. Вказана довіреність була посвідчена приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_4 05 червня 2008 року, за реєстровим № 728. (а.с 6)

09 червня 2011 року ОСОБА_5 довіреністю уповноважив ОСОБА_1 бути його представником в підприємствах та організаціях незалежно від їх підпорядкування і форм власності з усіх без винятку питань, пов'язаних з використовуванням транспортного засобу та його експлуатацією, страхування, проходженням державного технічного огляду, ремонтом транспортного засобу марки ГАЗ , 2005 року випуску, реєстраційний № НОМЕР_2, вин - X9633021052065985 33020050317359. Для виконання вказаних повноважень ОСОБА_1 ОСОБА_5 надав право експлуатувати та користуватись вказаним транспортним засобом, визначати на власний розсуд місце стоянки та користуватись вказаним транспортним засобом, визначати на власний розсуд місце стоянки, керувати вказаним транспортним засобом, одержувати тимчасовий реєстраційний талон, укладати договори обов'язкового страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу та інше. Довіреність видана строком на п'ять років та дійсна до 09 червня 2016 року. Вказана довіреність 09 червня 2011 року була посвідчена приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_6 за реєстровим № 1517. (а.с.5)

На підтвердження виконання позивачем своїх обов'язків, як водія ТОВ Інженерно-будівельній компанії Малахіт надані видаткові накладні за період 2009 - 2010 років, поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, з яких вбачається, що позивач виконував свої повноваження визначені виданими на його ім'я довіреностями. (а.с. а.с. 7, 8-42) Те, що позивач працював на товаристві на посаді водія також було підтверджено показаннями свідка допитаного в судовому засіданні який також працював на даному підприємстві.

Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За цих обставин, суд вважає за доведеним факт виконання позивачем, як працівником Інженерно-будівельній компанії Малахіт обов'язків водія за період з 05 червня 2008 року по 12 квітня 2012 року.

Вирішуючи питання щодо невнесення інформації до трудових книжок суд виходить з такого.

Згідно ст. 48 КЗПП трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню. Працівникам, що стають на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу. До трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться. Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України.

Позивач в судовому засіданні вказав, що перед тим, як він почав трудитись в товаристві ним було подано до відповідача трудову книжку, проте після закінчення робіт відповідач її не заповнив не вніс відповідні записи про працю.

Відповідно до п 1.3. Інструкції Про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої Наказом Міністрерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29 липня 1993 року № 58 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за № 110 (надалі Інструкція) при влаштуванні на роботу працівники зобов'язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку.

Згідно п. 2.2. Інструкції заповнення трудової книжки вперше проводиться власником або уповноваженим ним органом не пізніше тижневого строку з дня прийняття працівника на роботу. До трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;

Згідно п. 2.4. Інструкції усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

Згідно п. 4.1 Інструкції у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів. При цьому для осіб працездатного віку необхідно вказати час, тривалість та місце проходження підвищення кваліфікації, яке пройшов працівник за останні два роки перед звільненням. У разі звільнення осіб, які працювали в селянському (фермерському) господарстві за трудовим договором або припинення членства в селянському (фермерському) господарстві після відповідних записів у трудових книжках, зроблених головою селянського (фермерського) господарства, трудовий стаж у цьому господарстві підтверджується підписом керівника, заступника, іншої уповноваженої на це особи та завіряється печаткою місцевого органу державної виконавчої влади.

Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Оскільки відповідачем вказані вимоги були порушенні, відомостей про працю позивача до трудових книжок внесені не були, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача та зобов'язати відповідача внести до трудової книжки позивача відомості про роботу з 05 червня 2008 року по 12 квітня 2012 року на посаді водія.

При вирішенні питання щодо вимог про зобов'язання відповідача подати відповідні відомості про застраховану особу до бази даних Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську суд виходить з такого.

Статтею 2 Закону України Про пенсійне забезпечення (з наступними змінами та доповненнями) (надалі Закон № 1788-XII) визначені види державних пенсій, серед яких є трудова пенсія.

Відповідно до ст. 3 Закон № 1788-XII право на трудову пенсію мають особи, зайняті суспільно корисною працею, при додержанні інших умов, передбачених цим Законом: особи, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, кооперативах (у тому числі за угодами цивільно-правового характеру), незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, або є членами колгоспів та інших кооперативів, - за умови сплати підприємствами та організаціями страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Відповідно до положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (з наступними змінами та доповненнями) обов'язок сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування покладений на роботодавця.

Згідно ст. 12 Закон № 1788-XII право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років.

Згідно ст. 56 Закон № 1788-XII до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру тривалості роботи і тривалості перерв.

Відповідно до ст. 62 Закон № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній ( 637-93-п ) встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (із наступними змінами та доповненнями) за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи. Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1028 ( 1028-2015-п ) від 09.12.2015

Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідно до ст. 57 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Оскільки відомостей щодо сплати відповідачем, як роботодавцем страхових внесків суду не надані, інформація щодо праці позивача до його трудової книжки наразі не внесені, доказів направлення відомостей до Пенсійного фонду про заробітну плату позивача суду не надано, що може порушити право позивача на отримання пенсії за віком, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача подати відносно ОСОБА_1 відповідні відомості про застраховану особу до бази даних Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську про прийняття та звільнення з роботи та про нараховані доходи.

Згідно відкритих відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань відповідач код ЄДРПОУ 25514125 наразі має назву Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельна компанія МАЛАХІТ .

Згідно ч. 1 ст. 88 ЦПК України за результатами розгляду сума судового збору, сплаченого позивачем при поданні позову (а.с.1-2) , підлягає стягненню з відповідача в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись: ст. 43 Кодексу законів про працю України, п.1.3, п. 2.2., п. 2.4., п. 4.1 Інструкції Про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої Наказом Міністрерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України 29 липня 1993 року № 58 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за № 110, ст.ст. 2, 3, 12, 56, 62 Закону України Про пенсійне забезпечення (з наступними змінами та доповненнями), Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , п.3 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (із наступними змінами та доповненнями), ст.ст. 10, 11, 60, 79, 88, 212, 213, 215, 224-226 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельна компанія МАЛАХІТ - задовольнити .

Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельна компанія МАЛАХІТ (код ЄДРПОУ 25514125 , м. Дніпро, просп. Олександра Поля (просп. Кірова), буд. 52) внести до трудової книжки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_2) запис про прийняття на роботу 05 червня 2008 року на посаду водія Товариства з обмеженою відповідальністю Інженерно-будівельна компанія Малахіт та запис про звільнення з 12 квітня 2012 року, а також подати відповідні відомості про застраховану особу до бази даних Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську про прийняття та звільнення з роботи та про нараховані доходи.

Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельна компанія МАЛАХІТ (код ЄДРПОУ 25514125 , м. Дніпро, просп. Олександра Поля (просп. Кірова), буд. 52) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_2) витрати зі сплати судового збору в розмірі 650 (шістсот п'ятдесят) грн.

Заочне рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. ст. 223, 233 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення суду може бути оскаржено позивачем до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його ухвалення. У разі, якщо рішення було ухвалене без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення також може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя С.В. Єдаменко

СудКіровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення01.11.2017
Оприлюднено13.12.2017
Номер документу70822013
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —203/1115/17

Рішення від 01.11.2017

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Єдаменко С. В.

Ухвала від 03.04.2017

Цивільне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Єдаменко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні