Охтирський міськрайонний суд Сумської області
м. Охтирка, вул. Незалежності, 7, 42700, (05446) 2-31-60
Справа № 2-2393
2010 року
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2010 року Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі: головуючого - судді Ярошенко Т. О.
при секретарі Шаміладзе В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Охтирка справу за позовом Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Охтирському районі про зобов'язання здійснити перерахунок та доплату державної соціальної допомоги дитині війни, -
встановив:
26.08.2010 року Охтирський міжрайонний прокурор звернувся в інтересах ОСОБА_1 до суду з вищевказаним позовом, свої вимоги мотивує тим, що останній має статус дитини війни, на нього розповсюджується дія Закону України Про соціальний захист дітей війни за яким передбачено щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається як державна соціальна підтримка дітям війни, але вищевказана допомога не виплачувалася належним чином, через свій матеріальний стан не може самостійно захистити свої порушені права, що і стало підставою для звернення до суду. Просить зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі виплатити на користь ОСОБА_1 недоплачену як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2007 рік з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, за 2008 рік з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року та за 2009 рік з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року у сумі 3698,70 гривень.
Прокурор та ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилися, надали заяву про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав письмову заяву про слухання справи у його відсутність та закриття провадження у справі, так як справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства
За даних обставин суд вважає за доцільне розглянути справу відповідно до ст. ст. 169, 197 ЦПК України у відсутність сторін, без здійснення фіксації судового процесу за допомогою звукозаписуючого засобу.
З позовної заяви вбачається, що мається спір з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання соціальних виплат.
Згідно Рішення Конституційного суду від 9.09.2010 року № 1-40/2010 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами визнано такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними) положення Закону України "Про . внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI.
Згідно ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Відповідно до ст. 15 ЦПК України дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Як вбачається зі змісту ст. 18 КАС України, усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, суд вважає, що провадження по справі за позовом Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Охтирському районі про зобов'язання здійснити перерахунок та доплату державної соціальної допомоги дитині війни необхідно закрити, оскільки позовна заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 205, 210 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у цивільній справі за позовом Охтирського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Охтирському районі про зобов'язання здійснити перерахунок та доплату державної соціальної допомоги дитині війни.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційний суд Сумської області через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду ОСОБА_2
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2010 |
Оприлюднено | 13.12.2017 |
Номер документу | 70840542 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Ярошенко Т. О.
Цивільне
Старобільський районний суд Луганської області
Кудрявцев Ігор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні