Справа № 761/45039/17
Провадження № 1-кс/761/28559/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 грудня 2017 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:
слідчого судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майора юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 22017000000000235 від 12.06.2017, за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 258-5, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 205 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий в особливо важливих справах 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майор юстиції ОСОБА_3 , звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 22017000000000235 від 12.06.2017, за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 258-5, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 205 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності зареєстрована за ОСОБА_6 .
Клопотання мотивовано тим, що за матеріалами провадження у період, починаючи з 2014 року по теперішній час, засновники ТОВ «Комбікормовий завод «Константа» (ЄДРПОУ 39143022, Житомирська область, Житомирський район, с. Піски, вул. Польова, буд. 3) та ТОВ «Комбікормовий завод «Константа-Донецьк» (ЄДРПОУ 39146479, м. Донецьк, вул. Кобозєва, буд. 12) громадяни України ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з керівниками СТОВ «Нива» ОСОБА_8 та ТОВ «Агрофірма «Мічуріне» ОСОБА_9 , які зареєстровані як суб`єкти підприємницької та зовнішньо-економічної діяльності на території, підконтрольній терористичній організації «Донецька Народна Республіка» (далі «ДНР»), здійснюють господарську діяльність і реалізацію товарно-матеріальних цінностей, в результаті чого сплачують податки і збори до їх бюджетів, тобто вчиняють дії з метою їх фінансового забезпечення.
Разом з цим, станом на 14.09.2017 організатором вищевказаної протиправної схеми ОСОБА_5 вживається ряд заходів щодо приховання своєї злочинної діяльності, а саме ТОВ «Комбікормовий завод «Константа-Донецьк» (ЄДРПОУ 39146479) перереєстровано на підставну особу громадянина Узбекистану ОСОБА_10 та замість нього створено ТОВ «Ашрап Компані», податковою адресою якого є колишнє місце реєстрації ТОВ «Комбікормовий завод «Константа-Донецьк» - м. Донецьк, вул. Кобозєва, буд. 12.
За повідомленням Лівобережного МРВ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області № 51/24/1977 від 09.11.2017 на даний час за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , зберігаються предмети, речі і документи, які свідчать про злочинну діяльність вказаних осіб та можуть бути використані у кримінальному провадженні як докази.
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 103324644 від 10.11.2017 об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної власності зареєстрований за ОСОБА_6 .
Беручи до уваги те, що є достатні підстави вважати, що за місцем проживання ОСОБА_5 на даний час зберігаються речі, предмети і документи, які мають доказове значення протиправної діяльності вказаних осіб, а саме оригінали та копії реєстраційних документів Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Нива» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Мічуріне», як суб`єктів підприємницької діяльності, виданих т.зв. «Міністерством доходів і зборів ДНР», документи щодо їх податкової звітності (декларації, квитанції тощо) про сплати податків до т.зв. «бюджету ДРН», договори, контракти з додатками та специфікаціями, акти прийняття робіт, прибуткові та видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, тощо, укладені з суб`єктами підприємницької діяльності, зареєстрованими на окупованій бойовиками території Донецької області, та з Російською Федерацією, записні книжки та чорнові записи, комп`ютерна техніка (сервери, системні блоки, ноутбуки, планшети, тощо), носії інформації (флешки, жорсткі диски) засоби зв`язку (мобільні телефони, смартфони), на яких зберігаються копії вказаних вище документів, а також листи електронної пошти та інші сліди листування з представниками т.зв. «Донецької народної республіки», а також грошові кошти, отриманні злочинним шляхом, вбачається за необхідне звернутися до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням про проведення обшуку за вказаною адресою, що дозволить отримати доказові відомості щодо вчинення вказаних злочинів та відшукати інші предмети та документи, які можуть бути доказами під час судового розгляду.
У судовому засіданні старший слідчий в особливо важливих справах 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майор юстиції ОСОБА_3 просив клопотання задовольнити та надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності зареєстрована за ОСОБА_6 .
Слідчий суддя, дослідивши надані документи та матеріали, заслухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання з огляду на таке.
Згідно з ч. 2 ст. 30 Конституції України, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
За ч. 1 та ч. 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно ч. 2 ст. 168 КПК України забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор здійснює копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
Крім того, заслухавши слідчого та оцінивши в сукупності доводи клопотання з долученими до нього документами, слідчий суддя вважає, що на даний час слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні.
Так, слідчий суддя вважає, що на даний час доданими слідчим до клопотання документами, підтверджується наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення з обставин, внесених до ЄРДР, а відшукувані речі, про які слідчий зазначив у клопотанні, можуть знаходитись за місцем проживання ОСОБА_5 в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності зареєстрована за ОСОБА_6 , та можуть бути доказами під час судового розгляду, а тому надається дозвіл на проведення обшуку з метою виявлення та вилучення, а саме: реєстраційних документів Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Нива» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Мічуріне», як суб`єктів підприємницької діяльності, виданих т.зв. «Міністерством доходів і зборів ДНР», документів щодо їх податкової звітності (декларацій, квитанцій) про сплати податків до т.зв. «бюджету ДНР».
Як вбачається з поданого клопотання, слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності зареєстрована за ОСОБА_6 , з метою відшукання та вилучення: договорів, контрактів з додатками та специфікаціями, актів прийняття робіт, прибуткових та видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, тощо, укладених з суб`єктами підприємницької діяльності, зареєстрованими на окупованій бойовиками території Донецької області, та з Російською Федерацією, записних книжок та чорнових записів, комп`ютерної техніки (серверів, системних блоків, ноутбуків, планшетів, тощо), носіїв інформації (флешок, жорстких дисків), засобів зв`язку (мобільних телефонів, смартфонів), на яких зберігаються копії вказаних вище документів, а також листи електронної пошти та інші сліди листування з представниками т.зв. «Донецької народної республіки», а також грошові кошти, отриманні злочинним шляхом, проте дані вимоги клопотання не підлягають задоволенню, оскільки належним чином не обґрунтовано, у клопотанні відсутній зв`язок та докази такого зв`язку, між обставинами викладеними в клопотанні, в якому слідчий обґрунтовує необхідність обшуку, та витягом з кримінального провадження, крім того, слідчий не довів наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування та відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Крім того, слідчим в переліку документів, до яких необхідно надати дозвіл на проведення обшуку, зазначено «інші» без будь-якої конкретизації даного поняття, що є грубим порушенням вимог, які ставляться до зазначеного заходу забезпечення кримінального провадження, та позбавляють суд можливості визначити обсяг документів, які будуть надані за ухвалою слідчого судді.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майора юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 22017000000000235 від 12.06.2017, за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 258-5, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 205 КК України - задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому в особливо важливих справах 2 відділу 1 управління досудового розслідування Головного слідчого управління СБ України майору юстиції ОСОБА_3 або іншим слідчим, прокурорам, які входять в групу по даному кримінальному провадженню, на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності зареєстрована за ОСОБА_6 .
Обшук вказаного приміщення провести з метою виявлення та вилучення: реєстраційних документів Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Нива» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Мічуріне», як суб`єктів підприємницької діяльності, виданих т.зв. «Міністерством доходів і зборів ДНР», документів щодо їх податкової звітності (декларацій, квитанцій) про сплати податків до т.зв. «бюджету ДНР».
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення та надає право на проникнення до приміщення лише один раз.
При виконанні даної ухвали відповідно до ч. 2, ч. 3, ч. 9 ст. 236 КПК України, обшук житла чи іншого володіння особи на підставі ухвали слідчого судді повинен відбуватися в час, коли завдається найменша шкода звичайним заняттям особи, яка ними володіє, якщо тільки слідчий, прокурор не вважатиме, що виконання такої умови може суттєво зашкодити меті обшуку.
Перед початком виконання ухвали слідчого судді особі, яка володіє житлом чи іншим володінням, а за її відсутності - іншій присутній особі повинна бути пред`явлена ухвала і надана її копія.
Другий примірник протоколу обшуку разом із доданим до нього описом вилучених документів та тимчасово вилучених речей (за наявності) вручається особі, у якої проведено обшук, а в разі її відсутності - повнолітньому членові її сім`ї або його представникові/ керівнику або представникові підприємства, установи або організації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2017 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 70845067 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Піхур О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні