Справа № 2-1903-06
Провадження № 6/712/417/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2017 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого судді - Мельник І.О.
з участю секретаря - Хоменко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси подання державного виконавця Черкаського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В:
Державний виконавець Черкаського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області ОСОБА_2 звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 за межі України, вказуючи, що на виконанні на виконанні в Черкаському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області перебуває виконавче провадження №51881457 відкрите 27.07.2016 з примусового виконання виконавчого листа № 2-1903-06 виданого 29.03.2016 Соснівським районним судом міста Черкаси про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Державним виконавцем 27.07.2016 відкрито виконавче провадження. В порядку виконання рішення суду виконавцем 19.01.2017, 05.05.2017 та 10.11.2017 направлялись запити до ДФС та ПФУ щодо отримання боржником доходу та наявності відкритих розрахункових рахунків у банківських установах. Згідно відповідей ПФУ ОСОБА_1 не працює за трудовими та цивільно-правовими договорами та не отримує пенсію. Згідно відповідей ДФС у боржника відсутні відкриті номера рахунків в банківських установах та немає джерел доходів. Державним виконавцем 16.05.2017 направлено запит до територіального сервісного центру щодо реєстрації рухомого майна. Згідно відповіді від 04.12.2017 за боржником не зареєстровано транспортні засоби. Відповідно до відповіді Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо реєстрації земельних ділянок від 21.07.2017, відносно боржника за боржником земельні ділянки не зареєстровані. Відповідно до довідки розрахунку державного виконавця заборгованість по сплаті аліментів за ОСОБА_1, станом на 04.12.2017 становить 46294,19 грн. Боржникові неодноразово направлялись виклики та вимоги про необхідність виконання рішення суду, проте останній ігнорує повідомлення виконавця. Враховуючи викладене та те, що рішення до теперішнього часу не виконано, а боржник ухиляється від виконання його, не вживає заходів щодо виконання рішення за рахунок належного йому майна і доходів державний виконавець просить обмежити боржника в праві виїзду за межі України до повного виконання зобов'язань.
Представник ДВС в судове засідання не з явився, просив розгляд справи проводити без його участі.
У зв'язку з неявкою в судове засідання сторін по справі фіксація технічними засобами відповідно доч.2 ст. 197 ЦПК України не здійснювалася.
Відповідно до ч. 2 ст. 377 ЦПК України подання розглядається судом негайно, без виклику чи повідомлення сторін та інших зацікавлених осіб, за участю державного виконавця, то саме на нього покладається тягар доказування.
Суд, дослідивши матеріали подання, приходить до наступного.
З подання державного виконавця вбачається, що на виконанні в Черкаському районному відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області перебуває виконавче провадження №51881457 з примусового виконання виконавчого листа № 2-1903-06 виданого 29.03.2016 Соснівським районним судом міста Черкаси про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З метою перевірки майнового стану боржника, державним виконавцем 30.08.2016 здійснено виїзд за місцем проживання ОСОБА_1, а саме: с. Хацьки, вул. Лесі Українки, 77. Згідно з актом державного виконавця, здійснити перевірку майнового стану боржника не виявилось можливим, оскільки на вимогу державного виконавця двері ніхто не відчинив.
Постановою від 08.09.2016 державним виконавцем накладено арешт на майно боржника та оголошено заборону на його відчуження. Згідно інформаційної довідки № 74704133 від 02.12.2016 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за боржником будь-якого нерухомого майна не зареєстровано.
Державним виконавцем 19.01.2017, 05.05.2017 та 10.11.2017 направлялись запити до ДФС та ПФУ щодо отримання боржником доходу та наявності відкритих розрахункових рахунків у банківських установах. Згідно відповідей ПФУ ОСОБА_1 не працює за трудовими та цивільно-правовими договорами та не отримує пенсію. Згідно відповідей ДФС у боржника відсутні відкриті номера рахунків в банківських установах та немає джерел доходів.
З відповіді територіального сервісного центру від 04.12.2017 вбачається, що за боржником не зареєстровано транспортні засоби.
Відповідно до довідки розрахунку державного виконавця заборгованість по сплаті аліментів за ОСОБА_1 на 04.12.2017 становить 46294,19 грн.
Зі скарги стягувача від 06.11.2017, що надійшла до прокуратури Черкаської області, встановлено що ОСОБА_3 неодноразово зверталася до органів досудового розслідування із заявою про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.
Відповідно до ст.217 ЦПК України встановлено, що суд, який ухвалив рішення може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання.
Пунктом 18 статті 11 Закону Про виконавче провадження державному виконавцю в процесі виконавчого провадження надано право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього виконавчим документом, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за виконавчим документом.
Відповідно до ст. 1 ЗУ Про порядок виїзду з України і в'їзду в України громадян України , громадян України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених законом та в їхати в Україну.
Пунктом 5 частини 1 статті 6 Закону України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України передбачено можливість тимчасового обмеження у виїзді з України, якщо особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.
Відповідно до п.8 ч.1 ст.19 закону України Про державну прикордонну службу України встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених Законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством тимчасово обмежено право виїзду з України.
Зважаючи на те, що боржник не має постійного місця проживання, ігнорує вимоги державного виконавця, не відповідає на телефонні дзвінки та не має офіційного доходу, суд вважає, що громадянин ОСОБА_1 не має наміру сплачувати аліменти. На підставі викладеного в діях ОСОБА_1 вбачається ухилення від виконання рішення суду.
Виходячи з обставин подання, беручи до уваги те, що дії державного виконавця спрямовані на реальне та своєчасне виконання рішення, вважаю, що подання про обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 підлягає до задоволення, оскільки стаття 377-1 ЦПК передбачає таке обмеження. Керуючись ст. 377-1 ЦПК України, Законом України Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України , Законом України «Про державну прикордонну службу України» , суд,
У Х В А Л И В:
Подання державного виконавця Черкаського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Черкаській області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 задовольнити.
Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, дата народження 11.11.1982, РНОКПП НОМЕР_1, с. Хацьки Черкаського району, вул. Лесі Українки , 21 без вилучення паспорту до виконання ним своїх зобов'язань перед стягувачем.
Копію ухвали направити для виконання до Адміністрації Державної прикордонної служби.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення в порядку ч.2 ст.294 ЦПК України.
Головуючий І.О.Мельник
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2017 |
Оприлюднено | 13.12.2017 |
Номер документу | 70845103 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Мельник І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні