Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 грудня 2017 року Справа № 805/4307/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Чучко В.М., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою Костянтинівської місцевої прокуратури в інтересах держави, в особі 16-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, до Дошкільного навчального закладу № 28 «Півник», за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Віролюбівської сільської ради, Відділу освіти Костянтинівської райдержадміністрації про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, застосування заходів реагування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Костянтинівська місцева прокуратура в інтересах держави в особі 16-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дошкільного навчального закладу № 28 «Півник», за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Віролюбівської сільської ради, Відділу освіти Костянтинівської райдержадміністрації про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, застосування заходів реагування.
Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати. Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як вбачається з наведеного у позовній заяві переліку документів, що додаються до позову, позивач зазначив у тому числі платіжне доручення про сплату судового збору. Разом з тим, за ознайомленням з документами згідно зазначеному переліку встановлено, що позивачем не надано вказане ним платіжне доручення, про що канцелярією Донецького окружного адміністративного суду складений акто від 08.12.2017 року № 194.
З огляду на наведене, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Виходячи з позову предметом спору є: 1) визнання незаконною бездіяльності Віролюбівського дошкільного навчального закладу № 28 «Півник» Віролюбівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області, з питань додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки та зобов'язати Віролюбівського дошкільний навчальний заклад № 28 «Півник» Віролюбівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області вчинити певні дії, пов'язані з усуненням порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які зазначені у акті перевірки зазначеного об'єкту щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту № 187 від 21.11.2017; 2) застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) об'єкту, а саме: Віролюбівського дошкільного навчального закладу № 28 «Півник» Віролюбівської сільської ради Костянтинівського району Донецької області за адресою: 85142, Донецька область, Костянтинівський район, с. Віролюбівка, вул. Шкільна, 60-Б, до повного усунення порушень, шляхом заборони експлуатації та зобов'язання зупинити експлуатацію вищезазначеного об'єкту до моменту усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які зазначені у акті перевірки зазначеного об'єкту щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту № 187 від 21.11.2017.
Таким чином, позивачем заявлені дві вимоги немайнового характеру.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України від 08.07.2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» (далі – Закон № 3674-VІ).
У відповідності до статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII визначено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осібз 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.
Разом з цим, згідно ч. 3 ст. 6 Закону №3674-VI у разі, коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Виходячи з цього, оскільки позивачем не надано до суду доказів сплати судового збору згідно вимогам вказаного Закону, позивач має сплатити судовий збір за адміністративний позов з двома вимогами немайнового характеру –в розмірі 3200,00 грн.
Згідно з частиною 1 статті 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду документа про сплату судового збору в сумі 3200, 00 гривень за наступними реквізитами: Р/р 31214206784075, отримувач коштів: УК/м. Слов'янськ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37803368, банк отримувача – ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;
Керуючись статтями 2, 8-11, 87, 106, 107, 108, 160, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Костянтинівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі 16 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області до Дошкільного навчального закладу № 28 «Півник», за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору Віролюбівської сільської ради, Відділу освіти Костянтинівської райдержадміністрації про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, застосування заходів реагування - залишити без руху.
Позивачу у строк до 22 грудня 2017 року усунути недоліки поданого адміністративного позову шляхом сплати судового зборувідповідно до заявлених вимог немайнового характеру у сумі 3 200,00 грн., про що надати суду оригінал відповідного платіжного доручення.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чучко В.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2017 |
Оприлюднено | 14.12.2017 |
Номер документу | 70852448 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Чучко В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні