ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-4620/10/2370
01.11.2010 р. м. Черкаси
09 год. 55 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Смілянця Е.С.,
при секретарі Шалько І.П.,
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Черкаси справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулося управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області, в якій просить стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 заборгованість зі сплати фінансових санкцій в сумі 170 грн. 00 коп.
В судове засідання представник позивача не з'явився, проте направив на адресу суду заяву про розгляд справи без його участі.
Відповідач в судове засідання двічі не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце слухання справи, клопотань чи заяв про відкладення слухання справи, а також відомостей про наявність поважної причини неявки в судове засідання не надходило, тому суд вважає за можливе розглядати справу без його участі.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі вищезазначених норм суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні.
Дослідивши та оцінивши всі наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з наступних підстав.
У відповідності до пункту 3 статті 11 та пункту 5 статті 14 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування від 09.10.2003 №1058-ІV (Закон №1058) загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі і ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 17 цього Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страхувальник, тобто СПДФО, зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом. Положенням підпункту 1 пункту 1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (Порядок), затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10 червня 2004 року №7-6, визначено, що страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду пунктом 5 частини 9 статті 106 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено відповідальність у формі накладення штрафу в розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення -у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За допомогою наданих ДПІ у Тальнівському районі Черкаської області відомостей (на виконання протоколу №1 від 06.07.2006 та №2 від 19.09.2006 про обмін інформацією між ПФУ та ДПА до Угоди про інформаційне співробітництво між Пенсійним фондом України та Державною податковою адміністрацією України від 13.07.2005) встановлено, що відповідачем у 2009 році здійснювалася підприємницька діяльність, він сплачував єдиний податок, проте відділом персоніфікованого обліку УПФУ в Тальнівському районі Черкаської області під час проведення перевірки своєчасності подання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку за 2009 звітний рік, виявлено, що в порушення вимог підпункту 1 пункту 1.3 вищезазначеного Порядку не подав до територіального органу Пенсійного фонду України документи первинної звітноті до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за 2009 звітний рік. За результатами вказаної перевірки складено акт №11 від 16.04.2010, на підставі якого відповідно до положення п. 5 ч. 9 ст. 106 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" позивачем прийнято рішення №101 від 16.04.2010 про застосування фінансових санкцій за неподання відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку у строки, визначені законодавством, у розмірі 170 грн.
Акт перевірки разом з рішенням про застосування штрафних санкцій направлені відповідачу і отримані ним 22.04.2010 р., про що свідчить підпис на копії акта та на поштовому повідомленні.
Суд вважає, що позивач, проводячи перевірку та складаючи акт №11 від 16.04.2010 р., на підставі якого прийнято рішення №101 від 16.04.2010 р., діяв відповідно до закону.
З огляду на те, що протягом десяти робочих днів із дня одержання згадуваного рішення, страхувальник не сплатив суму фінансової санкції, Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , а також не оскаржив його в установленому порядку, суд вважає рішення про застосування штрафної санкції узгодженим, а право позивача на стягнення з відповідача коштів в розмірі 170 грн. доведеним.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності виплат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) відповідно до статті 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягає.
Керуючись Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування №1058-ІV від 09.07.2003, Порядком формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженим Постановою правління Пенсійного фонду України від 10 червня 2004 року №7-6 ст. ст. 159, 160, 161, 162, 163 Кодексом аміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 (20400, Черкаська область, м. Тальне, вул. Гагаріна, 117/1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області (20400, Черкаська область, м. Тальне, вул. Соборна, 15, код ЄДРПОУ 21366691) заборгованість зі сплати фінансової санкції в розмірі 170 (сто сімдесят) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.
У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий Е.С. Смілянець
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2010 |
Оприлюднено | 15.12.2017 |
Номер документу | 70897271 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Е.С. Смілянець
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні