Ухвала
від 08.12.2017 по справі 200/21571/17
БАБУШКІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

У Х В А Л А Справа № 200/21571/17

Ім`ям України Провадження № 1-кс/200/13095/17

08 грудня 2017 року м. Дніпро

Слідчий суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю слідчої ОСОБА_2 ,

розглянувши у приміщенні суду у м. Дніпрі клопотання слідчого по кримінальному провадженню № 12017040000001260 про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

08 грудня 2017 року слідча відділу РОВС та ЗУ ОГ і ЗО СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 звернулась до суду із клопотанням, погодженим із прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , у якому прохає накласти арешт на майно шляхом заборони усім особам, що мають право на здійснення дій у державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, на підставі повноважень, наданих їм Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» вчиняти реєстраційні та будь-які інші дії до державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно ТОВ «Фактор-Д» (код Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України 36532151)».

Необхідність накладення арешту обґрунтовує наступним чином. Підставою внесення відомостей до ЄРДР стала заява ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Красноград, Дніпропетровської області, зареєстрованого: АДРЕСА_1 . Голови Ради Директорів Групи Ради Директорів Групи Компаній KSG Agro, ТОВ «Рантьє», про те, що перебуваючи на посаді генерального директора ТОВ «Рантьє» ОСОБА_5 в період часу з 20.07.2017 по 02.08.2017 зловживаючи та використовуючи своє службове становище, передбаченого п.8.6.16 статуту товариства з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб, уклала 27.07.2017 фіктивний договір №26/17/17-1 застави рухомого майна у вигляді усіх біологічних активів-поголів`я свиней.

23.11.2017 року від ОСОБА_4 до органу досудового розслідування надійшла заява про залучення до провадження у якості потерпілого у кримінальному провадженні відомості якого внесено до ЄРДР № 12017040000001260 від 23.11.2017. Дану заяву розглянуто та від 23.11.2017 винесено постанову про залучення потерпілого ОСОБА_4 .

Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_4 надані відомості в заяві підтвердив у повному обсязі.

Виходячи з матеріалів кримінального провадження встановлено, що в результаті дій ОСОБА_5 товариству спричинено тяжкі наслідки, тому що Господарським судом Дніпропетровської області від 21.11.2017 по справі №904/9729/17 за позовом ТОВ «Дніпромлин» до ТОВ «Рантьє» зацікавлена особа ТОВ «Дніпрооптбакалія» щодо вжиття запобіжних заходів, шляхом накладення арешту на рухоме майно все поголів`я свиней у кількості 53 913 голів, з метою виплати боргу перед ТОВ «Дніпромлин» за умовами договору №26/27/17-1 застави рухомого майна (біологічні активи поголів`я свиней). Виконання цієї ухвали винесеної на підставі подання не правдивих відомостей до суду призведе до повної втрати всіх біологічних активів, поголів`я свиней ТОВ «Рантьє».

З наданої потерпілим бухгалтерської довідки від 23.11.2017, щодо кількості поголів`я свиней на промисловому комплексі ТОВ «Рантьє» вбачається, що загальна кількість поголів`я свиней становить 56517 голів.

Так як згідно положень ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом. А в даному випадку об`єктом кримінального правопорушення є біологічні активи поголів`я свиней ТОВ «Рантьє» у кількості 56517 голів та в ході слідства доведено, що вище зазначені активи, відносяться до критерій ст. 98 КПК України, тому постановою слідчого 23.11.2017 їх було визнано речовими доказами у кримінальному провадження та передано на відповідальне зберігання директору ТОВ «Рантьє» ОСОБА_6 , до вирішення питання у кримінальному провадженні, так як товариство має потужності та кваліфікований персонал для їх утримання та збереження.

Також встановлено, що ЗарміяТрейдінг ЛТД (БрітанськіВергінські острова) та КСГ Агрокультур ІндустріалХолдінг ЛТД (р. Кіпр) укладено партнерську угоду від 28.09.2011 стосовно ефективного керування сумісним підприємством ПарісіфіяТрейдінг ЛТД (р. Кіпр) та спрямовано на забезпечення взаємних інтересів, контролю та керування у сферах діяльності суб`єктів господарювання: ТОВ «Рантьє» (код ЄДРПОУ 32949090).

Оскільки спеціальною довіреністю від 31.10.2016 за підписом директора ПарісіфіяТрейдінг ЛТД Менелаос Сазос та секретаря ОСОБА_7 , засвідчену шляхом проставлення апостилю № LM11910/16 від 22.12.2016, призначено Первушина Федора довірено від імені компанії:1) вести переговори, погоджувати, приймати рішення та підписувати будь-які документи, що стосуються реєстрації або внесення запису до реєстру юридичних осіб або компаній (асоціацій) в Україні в якості засновника, учасника, акціонера та здійснювати будь-які дії та речі, необхідні для інкорпування, реєстрації та управління такою компанією в Україні, включаючи підписування та подачу статутів, установчих договорів, угод, змін до них, протоколів, рішень, заяв, реєстраційних карток;2) представляти інтереси Компанії та виконувати дії від імені Компанії повноваження учасника (засновника) наступних підприємств: ТОВ «Фактор Д» (код 36532151), ТОВ «Агротрейд» (код 32075365), ТОВ «Джерело» (код 32172722), ТОВ «Степове» (код 30847283), ТОВ «Агроплаза» (код 38291810), ТОВ «УкрзернопромПруді», ТОВ «ВП «Переробник» (код 39865410), ТОВ «Рантьє» (код 32949090) у тому числі.

Не встановленими в ході досудового розслідування особами: без погодження з власниками було змінено форму правління ТОВ «Рантьє», - з колегіальної на одноособову, ввівши посаду генерального директора, на яку призначено ОСОБА_5 . При цьому про зміни у Статутах та реєстраційних адрес було внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідні відомості у приватного нотаріуса КМНО ОСОБА_8 .

Згідно статуту ТОВ «Фактор-Д» - п. 5.1. Статутний капітал Товариства складає 62 500, 00 гривень та сформований за рахунок внесків учасників грошовими коштами. Частки у статутному капіталі товариства становлять Компанія Парісіфія Трейдинг ЛТД 100 % статутного капіталу.

Згідно статуту ТОВ «Рантье», засновниками вказаного підприємства є: компанія Парісіфія Трейдінг ЛТД, створена та зареєстрована у республіці Кіпр, розмір частки у статутному капіталі якого складає 99,5 %; та ТОВ «Фактор-Д», розмір частки у статутному капіталі якого складає 0,5 %.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно ТОВ «Фактор-Д» на праві приватної власності належать: інші будівлі та споруди зрошувально-дренажної мережі відділення №2, розташовані за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, с. Солдатське, вул.. Миру, б. 3а; нежитлова будівля трансформаторної підстанції К-42-400 м, розташована за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, с. Нива Трудова, вул.. Леніна, б. 52е; нежитлова будівля майстерні з гаражем та споруди, розташовані за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, с. Нива Трудова, вул.. Леніна, б. 52д; інше адміністративний будинок з будівлями і спорудами, розташований за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, с. Нива Трудова, вул.. Леніна, б. 11; очисні споруди зх. будівлями, розташовані за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, с. Нива Трудова, вул. Димитрова, 15к; численні будівлі тваринницьких ферм та інше нерухоме майно, згідно Реєстру, розташовані за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, с. Нива Трудова.

Вищевказана інформація, з реєстру нерухомості підтверджує фактичне володіння ТОВ «Фактор-Д» майном ТОВ «Рантье».

Враховуючи можливе незаконне подальше внесення змін в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно ТОВ «Рантьє» (код 32949090) та ТОВ «Фактор-Д» (код 36532151), а також відчуження майна цих підприємств або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню та вирішенню завдань кримінального провадження, передбачених ст. 2 Кримінального процесуального кодексу України, а також забезпечення його дієвості, виникла необхідність у накладенні арешту шляхом заборони вчинення будь-яких реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно зазначених підприємств.

Слідча у судовому засіданні клопотання підтримала, прохала задовольнити. Пояснення надала аналогічні тексту клопотання.

З метою забезпечення арешту майна, відповідно до ч.2 ст.172 КПК України, власник майна в судове засідання не викликався.

Згідно з вимогами ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди. У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу. У випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України. Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених у пунктах 1-4 частини першої статті 96-2 Кримінального кодексу України. У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна. У випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження. У разі задоволення цивільного позову або стягнення з юридичної особи розміру отриманої неправомірної вигоди суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про арешт майна для забезпечення цивільного позову або стягнення з юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, доведеного розміру отриманої неправомірної вигоди до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше. Арешт може бути накладений на майно, на яке раніше накладено арешт відповідно до інших актів законодавства. У такому разі виконанню підлягає ухвала слідчого судді, суду про накладення арешту на майно відповідно до правил цього Кодексу. Вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою. Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна. Заборона використання житлового приміщення особам, які на законних підставах проживають у такому житловому приміщенні, не допускається.

Розглянувши клопотання, вислухавши слідчого, дослідивши надані до клопотання додатки, приходжу до висновку про те, що воно підлягає задоволенню. Так, з метою забезпечення кримінального провадження та з метою унеможливлення внесення змін до державного реєстру змін, які стосуються ТОВ «Фактор-Д», вважаю за можливе заборонити усім особам, що мають право на здійснення державної реєстрації речових прав на майно на підставі повноважень, наданих їм Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (нотаріуси, держані реєстратори та будь-які інші особи), вносити будь-які зміни до державного реєстру у вигляді змін до статутних документів чи змін форми власності ТОВ «Фактор-Д» (код Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України 36532151).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 103, 110, 167, 170-173, 309-310, 369, 371-372 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання старшої слідчої відділу РОВС та ЗУ ОГ і ЗО СУ ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_2 задовольнити.

Заборонити усім особам, що мають право на здійснення дій у державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, на підставі повноважень, наданих їм Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» вчиняти реєстраційні та будь-які інші дії до державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань стосовно ТОВ «Фактор-Д» (код Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України 36532151).

На ухвалу слідчого судді може бути подано апеляцію безпосередньо до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти діб зо дня її винесення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення08.12.2017
Оприлюднено09.03.2023
Номер документу70912463
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —200/21571/17

Ухвала від 08.12.2017

Кримінальне

Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська

Литвиненко І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні