Ухвала
від 13.12.2017 по справі 813/4637/17
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 грудня 2017 року                                                             № 813/4637/17

          

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Ростислав Миколайович перевірив матеріали позовної заяви Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Смілянської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Дрогобицького району про застосування заходів реагування щодо державного нагляду,

В С Т А Н О В И В:

12 грудня 2017 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Смілянської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Дрогобицького району з вимогою зупинити експлуатацію будівель Смілянської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Дрогобицького району за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, село Смільна до усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, шляхом опечатування (опломбування) та відімкнення від джерел живлення.

Відповідно до вимог статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

У частині третій статті 106 КАС України зазначено, зокрема, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

До позовної заяви Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області не долучено документ про сплату судового збору за подання позовної заяви.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, в редакції від 17.05.2017 року № 2037- VIІІ (надалі – Закон № 3674-VI).

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.

Підпунктом 1.2 пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень встановлюється ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З урахуванням позовних вимог, позивачу за подання позовної заяви слід сплатити 1600 грн. судового збору.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; код банку отримувача (МФО): 825014; рахунок отримувача: 31217206784003, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: «судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

Частиною третьою статті 183-2 КАС України визначено, що про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області не долучило до позовної заяви її копії та доданих до неї документів - для надіслання відповідачу. Ця обставина перешкоджає суду виконати приписи частини третьої статті 183-2 КАС України. Наведене свідчить про неналежне виконання позивачем вимог процесуального закону при зверненні до суду.

Згідно з вимогами частини першої статті 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 108, 165 КАС України, суддя –

У Х В А Л И В:

залишити без руху позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до Смілянської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Дрогобицького району про застосування заходів реагування щодо державного нагляду.

Позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до канцелярії суду в строк до 28 грудня 2017 року включно:

- копії позовної заяви та доданих до неї документів - для надіслання відповідачу;

- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позовної заяви.

У випадку скерування документів поштою такі слід надіслати завчасно, оскільки суддя встановив крайній строк для отримання документів канцелярією суду.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

          

Суддя                                         Москаль Р.М.

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.12.2017
Оприлюднено18.12.2017
Номер документу70949084
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4637/17

Ухвала від 05.05.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 02.01.2018

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

Ухвала від 13.12.2017

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Москаль Ростислав Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні