Постанова
від 13.12.2017 по справі 820/4613/17
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код за ЄДРПОУ 34390710

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2017 р.                                                                                 № 820/4613/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонька А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області до Приватного підприємства "АГРОФІІРМА "МЕЛІСА" про стягнення заборгованості, -                                         

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Зміївське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "АГРОФІІРМА "МЕЛІСА", в якому, з урахуванням уточнень, просить суд стягнути з Приватного підприємства "Агрофірма "Меліса" (р/р 26005006227 ХЛД АППБ "Аваль", МФО 350705, код 32934058) на користь Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області заборгованість у вигляді недоїмки по сплаті збору на обов'язкове пенсійне державне страхування в сумі 3119,27 грн. (три тисячі сто дев'ятнадцять грн. 27 коп.).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач перебуває на обліку в Зміївському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Внаслідок порушення вимог законодавства у відповідача виникла заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 3119,27 грн., яка в добровільному порядку відповідачем не сплачена.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, через канцелярію суду 13.12.2017 року надав клопотання про розгляд справи без участі представника управління.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Згідно ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Беручи до уваги, що відповідач в судове засідання не прибув, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до абзацу 6 пункту 7 розділу VIII “Прикінцевих та перехідних положень” Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Відносини у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування в період після 01.01.2004 регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно п.1 ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" роботодавці підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - підприємці та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - підприємців, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10 статті 11 цього Закону є страхувальниками.

Відповідно до частини 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

Судом встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті страхових внесків, у загальному розмірі 3119,27 грн.

Зміївським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Харківської області на адресу підприємства, відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" направлено вимогу про сплату боргу № Ю-107У від 03.01.2014 року.

Станом на час звернення з позовом до суду заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 3119,27 грн. відповідачем не сплачена.

Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 700,09 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 71, 94, 160– 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області до Приватного підприємства "АГРОФІІРМА "МЕЛІСА" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Агрофірма "Меліса" (код ЄДРПОУ 33487033, р/р 26005006227 ХЛД АППБ "Аваль", МФО 350705, код 32934058, адреса: с. Залиман, Балаклійський район, Харківська область, 64271) на користь Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (код ЄДРПОУ 41248550, адреса: вул. Гагаріна, 15, м. Зміїв, Харківська область, 63404, р/р № 25609301671764 в ХОУ ВАТ "Ощадбанк") заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 3119,27 грн. (три тисячі сто дев'ятнадцять гривень 27 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя           Бідонько А.В.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.12.2017
Оприлюднено18.12.2017
Номер документу70949528
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/4613/17

Постанова від 13.12.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бідонько А.В.

Ухвала від 04.10.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бідонько А.В.

Ухвала від 04.10.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Бідонько А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні