ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м.Харків, пр. Науки, 5
У Х В А Л А
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ ПРО БАНКРУТСТВО
13.12.2017р. Справа № 905/2783/17 за заявою боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Хорса Груп» , (код ЄДРПОУ 40763121) м.Слов'янськ, Донецька область
про порушення справи про банкрутство на підставі ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Суддя Тарапата С.С.
представник боржника - ОСОБА_2 (за довіреністю).
Ухвалою господарського суду Донецької області від 07.12.17р. прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Хорса Груп» , м.Слов'янськ (код ЄДРПОУ 40763121) про порушення провадження у справі про банкрутство на підставі ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , підготовче засідання суду призначено на 13.12.17р.
Враховуючи додане до заяви клопотання боржника про покладання обов'язку ліквідатора на голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_3 у порядку ч.2 ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , яке судом визнано обґрунтованим, суд, керуючись п.11 ст.65 ГПК України, при прийнятті заяви не здійснював заходи для автоматичного визначення кандидатури арбітражного керуючого
13.12.17р. до канцелярії господарського суду Донецької області від боржника надійшли додаткові документи.
Розглянувши у судовому засіданні 13.12.17р. заяву боржника та додані до неї документи, суд встановив:
В силу ч.2 ст. 4 -1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Згідно ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо вартості майна боржника-юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.
Порядок ліквідації юридичної особи регламентовано ст.ст. 105, 110, 111 Цивільного кодексу України, ст.ст.17, 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (в редакції, чинній на момент прийняття власником ТОВ «Хорса Груп» , м.Слов'янськ рішення щодо припинення (ліквідації) товариства).
На підтвердження проведення досудової процедури ліквідації заявником надано:
- протокол №4 від 12.09.17р. загальних зборів учасників ТОВ Хорса Груп , на яких прийнято рішення про припинення товариства шляхом ліквідації та про призначення голови ліквідаційної комісії;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №10033090023 станом на 29.11.17р., із зазначенням відомостей про перебування боржника в стані припинення за рішенням засновників та про визначений засновниками строк для заявлення кредиторами своїх вимог;
- статут ТОВ Хорса Груп , м. Слов'янськ;
- витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 12.12.17р. №543303393;
- інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 29.11.17р. №10553006;
- перелік кредиторів ТОВ Хорса Груп ;
- докази направлення повідомлення про припинення підприємницької діяльності на адресу податкового органу (заява форми №8-ОПП) та на адресу органів Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування;
- докази проведення інвентаризації;
- довідка податкового органу про банківські рахунки;
- проміжний ліквідаційний баланс боржника на 28.11.17р.;
- протокол загальних зборів учасників ТОВ Хорса Груп , №2-лк від 28.11.17р., на яких прийнято рішення про затвердження проміжного ліквідаційного балансу та про звернення до господарського суду Донецької області із заявою про порушення справи про банкрутство;
- та інші документи.
Дослідивши вказані документи, судом встановлено дотримання заявником порядку добровільної ліквідації юридичної особи, визначеної чинним законодавством України, який передує зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство на підставі ч.1 ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» . Факти, які б свідчили про недостовірність наданих ліквідатором документів, судом не встановлені.
Недостатність активів ТОВ Хорса Груп , необхідних для погашення кредиторської заборгованості, підтверджена проміжним ліквідаційний балансом банкрута станом на 28.11.17р. та матеріалами справи.
28.11.17р. учасниками ТОВ Хорса Груп прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство (протокол загальних зборів №2-лк від 28.11.17р.).
В судовому засіданні 13.12.17р. представник боржника звернувся з усним клопотанням про прийняття судом рішення про порушення провадження у справ про банкрутство і про визнання боржника банкрутом в даному судовому засіданні.
В силу ч.2 ст. 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.
Згідно ч.6 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Стаття 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , яка регламентує особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, регулює спрощений порядок розгляду справ про банкрутство, оскільки положення вказаної статті не передбачають застосування процедур розпорядження майном боржника та санації.
Відповідно до ч.9 ст.16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається про порушення провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
З огляду на зазначене, суд встановив наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 10, 16, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Беручи до уваги достатність документів, необхідних як для проведення підготовчого засідання та порушення провадження у справі про банкрутство, так і для проведення засідання з розгляду питання щодо визнання боржника банкрутом, а також усне клопотання представника боржника, суд визнає за можливе розглянути питання про визнання боржника банкрутом в даному засіданні. За результатами розгляду даного питання судом винесена постанова від 13.12.17р.
Суд зауважує, що порушення судом справи про банкрутство не перешкоджає здійсненню контролюючими органами перевірок на виконання ч.7 ст.111 Цивільного кодексу України. Вказане узгоджується з правовою позицією Вищого господарського суду України, викладеною в постанові №904/194/16 від 15.06.16р.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 1, 2, 10, 11, 16, 19, 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 22.12.11р., ст.ст. 4 -1 , 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Порушити провадження у справі №905/2783/17 за заявою боржника - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Хорса Груп» (код ЄДРПОУ 40763121, 84122, Донецька обл., м.Слов'янськ, вул. Губкіна, буд.62) про порушення провадження у справі про банкрутство на підставі ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Суддя С.С. Тарапата
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2017 |
Оприлюднено | 14.12.2017 |
Номер документу | 70950472 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
С.С. Тарапата
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні