Справа № 2-а-167/10
ПОСТАНОВА
іменем України
"23" квітня 2010 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої - судді Старжинської О.Є., при секретарі - Ніколаєнко Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Державної Автомобільної Інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Одеській області про поновлення строку на звернення до суду, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
В С Т А Н О В И В :
10.03.2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся в порядку адміністративного судочинства до суду з позовною заявою до Управління Державної Автомобільної Інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Одеській області (далі - відповідач) про поновлення строку на звернення до суду, скасування постанови від 05.02.2010 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 грн. за правопорушення, передбачене за ст. 132-1 КУпАП .
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що результати визначення ваги транспортного засобу із вантажем встановлені з порушенням Технологічного регламенту здійснення габаритно-вагового контролю транспортних засобів, затвердженого спільним наказом Державної служби автомобільних доріг України та МВС України від 07.05.2008 року і його необ'єктивні дані покладені відповідачем до змісту протоколу про вказане адміністративне правопорушення, склад якого в його діях відсутній.
Посилаючись на те, що підставою для прийняття оскаржуваної постанови є незаконні дії, позивач просив позов задовольнити.
Пропуск строку звернення до суду за захистом порушеного права позивач мотивував поважною причиною - отриманням поштовим зв'язком оскаржуваної постанови 04.03.2010 року.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та пояснив, що він для розгляду адміністративної справи в встановлений строк 4-7 лютого 2010 року не з'являвся до відповідача і 03 лютого 2010 року при перевезенні автомобілем НОМЕР_1 з причепом МАЗ номерний знак НОМЕР_2 вантажу (відсів) він не мав дозволу на перевезення вантажу понад 38 тон.
В судовому засіданні позивач та представник позивача підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, судом належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності та про не визнання позову .
Вислухавши пояснення позивача, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Згідно ст. 18 ч. 1 п. 1 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п. 3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 року).
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача посадовою особою відповідача - інспектором ДПС Комінтернівського взводу Управління ОСОБА_2 України у Одеській області ОСОБА_3- на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КУпАП складений 03.02.2010 року протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 132-1 КУпАП - порушення правил проїзду великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, а саме: на 21 км автодороги Одеса-Мелітополь позивач, керуючи автомобілем МАЗ номерний знак знак НОМЕР_3 з причепом МАЗ номерний знак НОМЕР_4 перевозив вантаж згідно довідки пересувного пункту вагового контролю № 2 філії Одеська дорожньо-експлуатаційна дільниця фактичною масою 50 т. 100 кг., чим порушив п. 22.5 Правил дорожнього руху.
На підставі зазначеного протоколу заступником начальника УДАІ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_4 на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені КУпАП винесена 05.02.2010 року постанова про адміністративне правопорушення, передбачене ст.132-1 КУпАП, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 грн.
Згідно п. 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001 року за спеціальними правилами здійснюється рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли фактична їх маса понад 38 т. Згідно п.3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 30 від 18.01.2001 року транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або остова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у п. 22.5 Правил дорожнього руху.
Згідно довідки пересувного пункту вагового контролю № 2 філії Одеська дорожньо-експлуатаційна дільниця позивач 03.02.2010 року автомобілем НОМЕР_5 з причепом МАЗ номерний знак ВЕ 00311 ХТ перевозив вантаж фактичною масою 50 т. 100 кг. Вказана довідка працівниками відповідача не складалася та заперечення позивача щодо процедури зважування при складанні протоколу про адміністративне правопорушення були відсутні. Порушень при складанні довідки також не встановлено і в судовому засіданні, оскільки її форма та зміст визначена нормативно-правовим актом.
Згідно з п. 4 цієї Постанови зазначається, що основним документом, який дає право на рух великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами та визначає умови і режим їх проїзду, є дозвіл, що видається перевізнику Державтоінспекцією. Допускається перевищення вагових параметрів над визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2% (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та плати за проїзд.
Позивач дозволу на рух великовагового транспортного засобу не мав, про що підтвердив в судовому засіданні.
Також в судовому засіданні не встановлено позбавлення права позивача на участь при розгляді адміністративної справи, оскільки як він сам пояснив в судовому засіданні протягом 4-7 лютого 2010 року він не з'явився до відповідача на розгляд справи і не направляв клопотання про перенесення такого розгляду.
За відсутності заперечень з сторони відповідача підлягає поновленню позивачу ОСОБА_1. строк на звернення до суду за захистом порушеного права пропущений ним з поважної причини, що підтверджується конвертом відправлення.
Статтею 288 КУпАП встановлено, що постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
За зазначених обставин справи постанова про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 132 - 1 КУпАП є законною та обґрунтованою.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В позові ОСОБА_1 до Управління Державної Автомобільної Інспекції Головного Управління Міністерства Внутрішніх Справ України в Одеській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її оголошення і подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: О.Є.Старжинська
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2010 |
Оприлюднено | 18.12.2017 |
Номер документу | 70973932 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Рудніцький В. А.
Адміністративне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Старжинська О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні