Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 391/779/17
Провадження № 2/391/389/17
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.12.2017р. селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області в складі :
головуючого - судді Червонописького В.С.,
за участю секретаря судового засідання Степанової Л.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, посилаючись на те, що 03.02.2010 померла його мати - ОСОБА_3. За життя померла склала заповіт на користь позивача та відповідача, які приходились останній сином та онукою. Спадкове майно складалось із земельної ділянки, яке спадкодавець заповіла в рівних частках ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Після її смерті сторони прийняли спадщину. В зв'язку з тим, що земельну ділянку було розділено під час оформлення спадкових прав відповідачем по справі на дві частини, по 1/2 і кожній присвоєно свій кадастровий номер, позивач позбавлений можливості оформити свої спадкові права в нотаріальних органах. Враховуючи вищевикладене просить суд визнати право власності на 1/2 частину земельної ділянки, що належала на праві власності його матері ОСОБА_3
В судове засідання особи, які беруть участь у справі, не з'явились, про час і місце розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку, направили до суду заяви, в яких просили проводити розгляд справи у їх відсутність, позивач позовні вимоги підтримав повністю та просив позов задовольнити, відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнала повністю.
Суд визнав можливим розглядати справу без участі осіб, які беруть участь у справі, оскільки у справі є достатньо матеріалів про права та правовідносини сторін.
На підставі ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у зв"язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі.
ОСОБА_3 склала заповіт 25.03.2003 на користь ОСОБА_1 та ОСОБА_2 яким заповіла все своє майно останнім.
Дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами встановлено, що ОСОБА_3 належала на праві власності земельна ділянка площею 14.15 га., що підтверджується копією Державного акту серії ІІІ-КР № 003079 від 01.10.2001, кадастровий номер 3522881600:02:000:2090, дана інформація підтверджується і витягом з Державного земельного кадастру та довідкою відділу у Компаніївському районі Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (а.с.12-14), ОСОБА_3 померла 03.02.2010, після її смерті відкрилась спадщина за заповітом. ОСОБА_2 оформила свої спадкові права та отримала свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 в зв'язку чим земельну ділянку ОСОБА_3 площею 14.15 га було поділено на дві частини та присвоєно нові кадастрові номери. Відповідач по справі - ОСОБА_2 надала суду заяву, що позов визнає повністю, термін прийняття спадщини закінчився, що встановлено з копії свідоцтва про смерть (а.с.9); з копій свідоцтва про народження, позивача просліджуються родинні відносини між спадкодавцем та спадкоємцем. Позивачу було відмовлено постановою нотаріуса Компаніївської державної нотаріальної контори у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку у зв"язку із відсутністю документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно, а саме розбіжності в кадастровому номері зазначеному в Державному акті та Витягу з земельного кадастру про земельну ділянку (нотаріальна відмова - а.с.10-11).
Відповідно до ч.1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
В силу ч.1 ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов"язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ч. 2 ст. 1223 ЦК України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України .
Положеннями ст. 1258 ЦК України передбачено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 ЦК України .
Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Оцінюючи добуті в судовому засіданні докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню та визнає за позивачем в порядку спадкування за законом право власності на 1/2 частину земельної ділянки що належала на праві власності його матері ОСОБА_3
Судові витрати зі згоди позивача в справі залишити за фактично понесеними.
Керуючись ст.ст. 88 , 197 , 212 , 215 , 218 , 223 ЦПК України , ст.ст. 328 , 121 6- 1218 , 1261 ЦК України , суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, як за спадкоємцем за заповітом після смерті матері ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку, кадастровий номер - 3522881600:02:000:2090, площею 7,3958 га, яка є 1/2 частиною земельної ділянки площею 14,15 га, що належала на праві приватної власності його матері ОСОБА_3 (дата смерті: 03.02.2010), розташована на території Губівської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення або отримання копії цього рішення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя В.С.Червонописький
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2017 |
Оприлюднено | 16.12.2017 |
Номер документу | 71019160 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні