КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 369/12861/17

Провадження №1-кс/369/3619/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.11.2017 м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Пінкевич Н.С., при секретарі Потоцькій О.О., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, лейтенанта податкової міліції Печеневської Я.П. про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017110200000037 від 12.07.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України , -

В С Т А Н О В И В:

Слідчи першого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області Печеневська Я.П. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Свої вимоги мотивує тим, що Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні, розпочатого за повідомленням про злочин від 29.09.2016 року №90/10-13-21-01-11, яке надійшло з оперативного управління Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області з матеріалами Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, а саме - акту документальної позапланової перевірки Фізичної особи ОСОБА_2 (рнокпп: НОМЕР_1) від 04.12.2015 року №1962/17-3/НОМЕР_1 за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року, встановлено порушення п.49.1, п.49.2. ст.49, п.п.163.1.1 п.163.1 ст. 163 та п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст.164, п. 176.1 ст.176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI та дослідження управління по боротьбі з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Київській області від 24.06.2016 року №84/10-36-16-00-14/НОМЕР_1, за якими фізична особа ОСОБА_2 (рнокпп: НОМЕР_1) умисно ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб шляхом не подання в квітні 2015 року податкової декларації про майновий стан та доходи за 2014 рік та не задекларовано отриману суму додаткового блага у вигляді суми боргу, анульованого кредитором та не сплачено (перераховано) до бюджету податок на доходи фізичних осіб з отриманого доходу в сумі 8 437 550, 41 грн.

Крім цього, за результатами проведених слідчий (розшукових) дій, а також оперативних заходів проведених співробітниками оперативного управління, відповідно до протоколу огляду від 18.10.2016 року встановлено, що гр. ОСОБА_2 сумісно з гр. ОСОБА_3 в ході здійснення злочинної діяльності з метою ухилення від оподаткування, використовуючи підприємства ПП "НЕКСТ-БУД "(код ЄДРПОУ: 34260663), ТОВ ЦАВ Сталкер (код ЄДРПОУ: 33483421), ТОВ "ЗЕНІТ ГРУП" (код ЄДРПОУ: 38782559) та ПП "ОСКАР" (код ЄДРПОУ: 30684321), ТОВ "ТОРГОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "ЗАХІД-ЛЮКС" (код 40194501), ТОВ "ТК "НИКСА" (код 39306754) які зареєстровані на підшукуваних та підконтрольних йому осіб, здійснює приховування та маскування незаконного походження таких коштів, та володіння ними, прав на такі кошти, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення.

В ході проведених обшуків 06.04.2017 в рамках розслідування даного кримінального провадження вилучено печатки підприємств з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ Фін Трейд , ТОВ ТГ Тіско Україна , ТОВ Норан Плюс , ТОВ Роял Вей ТМ Україна , ТОВ Фавор-Приват , ТОВ Прад ЛТД , ТОВ Олмофо , ТОВ Хорд-Пак , ТОВ Нефтидалюкс, ТОВ Гранд Сервіс Груп , ТОВ Греймакс , ТОВ Малан Плюс , ТОВ Апекстрейд ЛТД , ТОВ Рудак Ком , ТОВ Виш Агро Продукт , ТОВ Агро Свен 2015 , ТОВ Ільмарі Торг , ТОВ Сіал Інвестед , ТОВ Рума Плюс , ТОВ Хельмі , ТОВ "АНДОЛ ВЕСТ" , ТОВ Румакс Груп .

Згідно ухвали слідчого судді Києво-Святошинського районного суду від 06.04.2017 на вищевказані печатки накладено арешт та визнано речовим доказом.

Таким чином, вищевказані підприємства надавали послуги по мінімізації необхідних для сплати податків підприємствам реального сектору економіки.

Так, згідно АІС Податковий блок ДФС України встановлено, що ТОВ Виш Агро Продукт , ТОВ "АНДОЛ ВЕСТ" , ТОВ "ТОРГОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "ЗАХІД-ЛЮКС" , ТОВ "ТК "НИКСА" безпідставно завищено податковий кредит підприємству ТОВ "КРЕЙДА" (код ЄДРПОУ 35772705).

З огляду на вищевикладене, з метою збирання доказів по кримінальному провадженню для підтвердження або спростування господарських взаємовідносин між зазначеними суб'єктами господарської діяльності, а також перевірки відносин, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювались між ними, для з'ясування їх реальності, враховуючи, що документи по фінансово-господарським взаємовідносинам між вказаними підприємствами, які знаходяться у ТОВ "КРЕЙДА" (код ЄДРПОУ 35772705) містять інформацію, що має значення при досудовому розслідуванні та може бути використана, як доказ у даному кримінальному провадженні, наявна необхідність тимчасового доступу до речей та документів по взаємовідносинам між вказаними суб'єктами господарської діяльності.

Оригінали договорів укладених між підприємствами, акти прийому-передачі товарів (послуг), акти виконаних робіт, банківські виписки про перерахування коштів в якості оплати за постачання продукції, робіт та послуг, податкові та видаткові накладні щодо продукції, яка постачалась, товарно-транспортні накладні виданих при поставці товарно-матеріальних цінностей містять інформацію щодо сум сформованого податкового кредиту та витрат, відповідальних осіб та період часу їх діяльності, що впливає на визначення розміру завданих державному бюджету збитків у вигляді несплати податків та кваліфікацію дій службових осіб суб'єктів господарської діяльності.

Виклик службових осіб ТОВ "КРЕЙДА" (код ЄДРПОУ 35772705) може призвести до передчасного розголошення обставин, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів про кримінальному провадженню, можливого знищення документів.

Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, надасть можливість використання їх при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків, та проведення судово-почеркознавчих, технічних та інших експертиз, за для забезпечення вказаної мети.

У відповідності до п.7 п.п.4 Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України від 02.03.12 проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій. Відповідно до ч.1 ст.12 ЗУ Про судову експертизу від 25.02.94 №4038-XII експерт зобов'язаний провести повне дослідження і дати обґрунтований та об'єктивний письмовий висновок.

Таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів та виконання вимог ч. 3 ст. 99 КПК України, згідно якої сторона кримінального провадження зобов'язана надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Тому слідчий просив надати старшому слідчому першого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ОДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області Глобенку Максиму Миколайовичу, старшому слідчому першого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ОДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області Печеневській Яні Павлівні, старшому слідчому першого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ОДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області Гуріну Володимиру Олександровичу, старшому слідчому першого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ОДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області Божко Андрію Валерійовичу, старшому слідчому першого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР ОДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області Курті Євгену Геннадійовичу та оперативним співробітникам оперативного управління, які будуть діяти за їх дорученням (постановою), тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів та розпорядження на їх вилучення (виїмку) у службових осіб ТОВ "КРЕЙДА" (код ЄДРПОУ 35772705) оригіналів документів, пов'язаних із проведеними фінансово-господарськими з ТОВ Виш Агро Продукт (код ЄДРПОУ 40012886), ТОВ "АНДОЛ ВЕСТ" (код ЄДРПОУ 39829215), ТОВ "ТОРГОВО-ВИРОБНИЧА ФІРМА "ЗАХІД-ЛЮКС" (код 40194501), ТОВ "ТК "НИКСА" (код 39306754) за період з 2015 по теперішній час:

- договори укладених між підприємствами;

- акти прийому-передачі товарів (послуг), акти виконаних робіт;

- податкові та видаткові накладні щодо продукції, яка постачалась;

- товарно-транспортні накладні виданих при поставці товарно-матеріальних цінностей.

У випадку, якщо дані документи були витребувані чи проводилось їх вилучення раніше, прошу Вас надати належним чином завірені їх копії та документи на підставі яких було витребувано чи вилучено дані документи.

Клопотань, щодо фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування від учасників не надходило.

Враховуючи припис ст. 107 КПК України, суд вважає за можливе розглянути вказане клопотання без фіксації технічними засобами.

Клопотання розглядалось у відсутність службових осіб ТОВ "КРЕЙДА" з метою унеможливлення знищення або переховування вказаних у клопотанні документів.

Отже слідчий суддя, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах вважає, що в задоволенні клопотання слід відмовити, як такому, що не відповідає вимогам п.1 ч. 5 ст. 163 КПК України, а саме в клопотанні прокурором не надано достатніх підстав вважати, що речі та документи перебувають або можуть перебувати у володінні фізичної або юридичної особи.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159,160,163, 164 КПК України, слідчий суддя-

У Х В А Л И В:

У задоволенні клопотання старшого слідчого відділу кримінальних розслідувань СУ ФР Києво-Святошинської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, лейтенанта податкової міліції Печеневської Я.П. про тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32017110200000037 від 12.07.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Пінкевич Н.С.

Дата ухвалення рішення 21.11.2017
Зареєстровано 16.12.2017
Оприлюднено 19.12.2017

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону