Справа № 815/5894/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Білгород-Дністровського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області до Ліквідаційної комісії Публічного акціонерного товариства «ЭЗЯБИИ» про стягнення капіталізованих платежів, -
ВСТАНОВИВ:
Білгород-Дністровське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області звернулось до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії Публічного акціонерного товариства ЭЗЯБИИ , в якому позивач просить стягнути з ліквідаційної комісії Публічного акціонерного товариства «ЭЗЯБИИ» капіталізовані платежі у сумі 2622877,82 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що ПАТ «ЭЗЯБИИ» зареєстровано у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Білгород-Дністровському районі з 28.04.2001 року за №1507000127 як суб'єкт страхування. Згідно даних проведення державної реєстрації юридичних осіб, внесення змін до установчих документів та внесення змін до відомостей про юридичних осіб, відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Білгород-Дністровському районі стало відомо, що 18.08.2017 року було внесено до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи ПАТ «ЭЗЯБИИ» в результаті ліквідації. Позивач зазначив, що ПАТ «ЭЗЯБИИ» передало до відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Білгород-Дністровському районі три особові справи потерпілих: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 Продовжує отримувати виплати від нещасного випадку на виробництві, потерпілий, який травмувався на ПАТ «ЭЗЯБИИ» , але отримує виплати за місцем проживання, а саме: с. Кулевча Саратського району, який обслуговується Татарбунарським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області: ОСОБА_4
Позивач вказав, що відповідно до листа виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 01.08.2014 року №446-07-13, а також з урахуванням середньостатистичних даних очікуваності тривалості життя чоловіків та жінок України за 2016 рік від Державної служби статистики України, відділенням Фонду у Білгород-Дністровському та Татарбунарському районах було проведено розрахунок потреби в капіталізації коштів ПАТ «ЭЗЯБИИ» для розрахунку з вказаними потерпілими на виробництві. Також позивач зазначив, що згідно зазначеного розрахунку потреби в капіталізації коштів ПАТ «ЭЗЯБИИ» для розрахунку з даними потерпілими було встановлено загальний розмір капіталізованих платежів, що складає 2622877,82 грн. У реєстраційній картці державного реєстратора про припинення ПАТ «ЭЗЯБИИ» було зазначено, що термін, до якого повинні подати свої вимоги кредитори спливає 28.10.2017 року.
Позивач своєчасно надіслав кредиторську вимогу відповідачу (10.10.2017 року надійшло повідомлення про вручення поштового відправлення). Однак від голови ліквідаційної комісії ПАТ «ЭЗЯБИИ» 30.10.2017 року надійшли заперечення у визнанні грошових вимог відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області у сумі 2622877,82 грн. та винесення їх з реєстру вимог кредиторів.
У судове засідання, призначене на 05 грудня 2017 року на 10:00 годину, представник позивача не з'явився, надавши через канцелярію суду клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження без участі представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно (24.11.2017 року).
Керуючись ч.6 ст.128 КАС України, оскільки до суду не з'явилися всі особи, які беруть участь у справі, та враховуючи наявність підстав для розгляду справи в судовому засіданні, відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив про розгляд справи у письмовому провадженні.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про можливість розгляду заяви в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч.1 ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України.
Дослідивши матеріали справи в порядку письмового провадження, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що ПАТ «ЭЗЯБИИ» зареєстровано у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Білгород-Дністровському районі з 28.04.2001 року за №1507000127 як суб'єкт страхування згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 року № 1105-ХIV.
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці від 28.12.2014 року № 77-VІІІ, який набрав чинності з 01.01.2015 року, Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності від 23.09.1999 року № 1105-ХIV було викладено в редакції як Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування .
Згідно даних проведення державної реєстрації юридичних осіб, внесення змін до установчих документів та внесення змін до відомостей про юридичних осіб відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Білгород-Дністровському районі стало відомо, що 18.08.2017 року було внесено до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи ПАТ «ЭЗЯБИИ» в результаті ліквідації.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо юридичної особи - Публічного акціонерного товариства «ЭЗЯБИИ» у графі відомості про строк, визначений засновниками (учасниками) юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог зазначено 28.10.2017 року.
ПАТ «ЭЗЯБИИ» передало до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Білгород-Дністровському районі три особові справи потерпілих: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який отримав травму у зв'язку з нещасним випадком на виробництві, що стався 27.06.1973 року, та продовжує отримувати страхові виплати по трудовому каліцтву; ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, який отримав травму у зв'язку з нещасним випадком на виробництві, що стався 31.07.2014 року, та продовжує отримувати страхові виплати по трудовому каліцтву; ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, який отримав травму у зв'язку з нещасним випадком на виробництві, що стався 28.06.1986 року, та продовжує отримувати страхові виплати по трудовому каліцтву.
Також продовжує отримувати виплати від нещасного випадку на виробництві, потерпілий, який травмувався на ПАТ «ЭЗЯБИИ» , але отримує виплати за місцем проживання, а саме: с. Кулевча Саратського району, який обслуговується Татарбунарським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, який отримав травму у зв'язку з нещасним випадком на виробництві, що стався 16.10.1987 року, та продовжує отримувати страхові виплати по трудовому каліцтву.
Відповідно до листа Виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 01.08.2014 року №446-07-13, а також з урахуванням середньостатистичних даних очікуваності тривалості життя чоловіків та жінок України за 2015 рік від Державної служби статистики України, відділенням Фонду у Білгород-Дністровському та Татарбунарському районах було проведено розрахунок потреби в капіталізації коштів ПАТ «ЭЗЯБИИ» для розрахунку з вказаними потерпілими на виробництві.
Згідно зазначеного розрахунку потреби в капіталізації коштів ПАТ «ЭЗЯБИИ» для розрахунку з даними потерпілими було встановлено загальний розмір капіталізованих платежів, що складає 2622877,82 грн. (а.с. 12-15).
22.08.2017 року Білгород-Дністровське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області звернулося до голови ліквідаційної комісії Публічного акціонерного товариства «ЭЗЯБИИ» ОСОБА_5 з листом №75 щодо визнання кредиторської вимоги на суму 2622877,82 грн.
Згідно з ст.1 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом (далі - роботодавець), громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.11 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування , джерелами формування коштів Фонду є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно з ч.1 ст.36 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування , страховими виплатами є грошові суми, які Фонд виплачує застрахованому чи особам, які мають на це право, у разі настання страхового випадку.
Відповідно до Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №765 (далі - Порядок №765), здійснюється капіталізація платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров'ю громадян, у тому числі застрахованих у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.
Пунктом 2 Порядку №765 передбачено, що розрахунок щодо кожного платежу, що підлягає капіталізації, для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю або перед членами їх сімей, здійснюється таким чином: 1) щомісячні виплати втраченого заробітку - з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності; 2) витрати по догляду за потерпілим відповідно до медичного висновку - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами; 3) витрати на придбання інвалідами або Фондом спеціальних засобів пересування, запасних частин до них, а також витрати на придбання палива, ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів - згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами; 4) витрати на оздоровлення - з розрахунку середньої вартості санаторно-курортної путівки - для інвалідів I групи щороку, іншим інвалідам - один раз на три роки; 5) витрати на пенсійне забезпечення - виходячи з основного розміру пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання на підставі даних Фонду; 6) витрати на професійну переорієнтацію, професійне навчання або перекваліфікацію потерпілого за індивідуальною програмою реабілітації інваліда (якщо з часу встановлення інвалідності минуло не більше одного року) - з розрахунку середньомісячного заробітку протягом терміну, визначеного програмою реабілітації; 7) одноразова допомога у разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого - у розмірах, що встановлюються відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності". Нарахування такої виплати здійснюється на підставі висновку лікувального закладу щодо можливості настання стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого.
Згідно з п.3 Порядку №765, капіталізація відповідних платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.
Відповідно до п.5-1 Порядку №765, у вимогах Фонду до суб'єкта підприємницької діяльності, щодо якого порушено справу про банкрутство, зазначається сума, визначена з урахуванням кожного платежу, що підлягає капіталізації. Суми платежів, капіталізованих відповідно до зазначених вимог у процесі ліквідації суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута, перераховуються ліквідатором (арбітражним керуючим) робочому органу виконавчої дирекції Фонду, у якому суб'єкт підприємницької діяльності перебуває на обліку.
Також, згідно з інформацією, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадський формувань, ПАТ «ЭЗЯБИИ» (код ЄДРПОУ 00291405) з 18.08.2017 року перебуває у стані припинення, однак на час розгляду справи запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про припинення юридичної особи (ПАТ «ЭЗЯБИИ» ) не внесено.
Згідно з ч.2 ст.1205 Цивільного кодексу України, у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом. У разі відсутності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для капіталізації платежів, які підлягають сплаті, обов'язок щодо їх капіталізації покладається на ліквідаційну комісію на підставі рішення суду за позовом потерпілого.
Під час розгляду справи відповідач не надав доказів, які б спростовували позовні вимоги позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням наданих доказів та встановлених судом обставин, суд вважає, що позовні вимоги Білгород-Дністровського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 6-9, 11, 69, 71, 86, ч.6 ст.128, ст.ст. 158-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Білгород-Дністровського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області - задовольнити.
Стягнути з ліквідаційної комісії Публічного акціонерного товариства «ЭЗЯБИИ» на користь Білгород-Дністровського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Одеській області капіталізовані платежі у сумі 2622877,82 грн.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя В.В. Андрухів
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2017 |
Оприлюднено | 17.12.2017 |
Номер документу | 71028452 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Андрухів В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні