Справа 127/27108/17
Провадження 1-кс/127/11803/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2017 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання прокурора групи прокурорів прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_2 , про накладення арешту на майно, що вилучене під час обшуку 05-06.12.2017 в складських приміщеннях ангарах: за літерою «Ж», яке орендує ТОВ «Томатін» (код ЄДРПОУ 38794428), за літерою «Д», яке знаходиться в оренді ТОВ «Влакар» (код ЄДРПОУ 397441717) згідно договору №12 від 01.03.2016 за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Транспортна, 9 та передані на зберігання ТзОВ «Науково-дослідницький консультаційний менеджерський центр «Оптимус», а саме: 3490 рулонів тканини, 347 коробок та тюків з вантажем дитячого одягу з маркуванням виробник Туреччина та імпортер ТОВ Лоджистик» Росія, С.-Петербург, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло вищевказане клопотання прокурора ОСОБА_2 , про накладення арешту на майно.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017100000000216 від 21.02.2017 за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДФС України в інтересах групи підприємств - імпортерів з ознаками фіктивності, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді накладення арешту на майно.
Під час розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що на виконання ухвали слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 28.11.2017 УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НПУ проведено обшук в складських приміщеннях ТзОВ «А.О.С.» (ЄРДПОУ 25027922) за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Транспортна, 9.
У ході обшуку 5-6 грудня 2017 року встановлено, що на території за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Транспортна, 9 знаходиться 10 складських приміщень. В складських приміщеннях: ангари за літерами «И», «М», «Г», «З», «Л» згідно договорів № 02 від 14.11.14, № 08 від 20.03.15, № 07 від 16.02.15, № 06 від 01.02.15, № 09 від 06.04.15, орендатором є ТОВ «Зорі Про» (код ЄДРПОУ 38296908), речей, документів та незаконного вантажу у ході обшуку не виявлено. Під час проведення обшуку представник ТОВ «Зорі Про» не з`явився, обшук проводився у присутності ОСОБА_3 . Після проведення обшуку вищевказані складські приміщення зачинено навісними замками та опечатано пломбами представника ТзОВ «А.О,С,» за номерами: S70959551, S70959552, S70959553, S70959554, S70959555.
В складських приміщеннях: ангар за літерою «В» під час проведення обшуку речей, предметів зазначених в ухвалі не виявлено, оскільки дане приміщення не орендується. В складських приміщеннях: ангар за літерою «К» під час проведення обшуку речей, предметів зазначених в ухвалі не виявлено,зазначене приміщення орендує фізична особа ОСОБА_4 . В складських приміщеннях: ангар за літерою «Е» під час проведення обшуку речей, предметів зазначених в ухвалі не виявлено,зазначене приміщення знаходиться в оренді ТОВ «Укрпромстрой» (код ЕДРПОУ 32986656).
В складських приміщеннях: ангар за літерою «Д» під час проведення обшуку речей, під час проведення обшуку встановлено, що зазначене приміщення знаходиться в оренді ТОВ «Влакар» (код ЄДРПОУ 397441717) згідно договору №12 від 01.03.16. В даному приміщенні було виявлено, що з лівої сторони ангару знаходиться майно, яке було передано на відповідальне зберігання ТОВ «Влакар» від представника Одеської митниці ДФС згідно актів прийомів передачі №1 від 11.03.16р.(вироби з металу-корпус букси), №8 від 09.06.16 (відходи невідомого походження у вигляді білого, чорного кольору, порошку , стружки, гранули сірого кольору діаметром 3 мм, пластикове сміття у вигляді скотчу і пляшок) акт № від 05.04.16 (сепаратори (пластикова стрічка змотана в циліндричні бабіни округлої форми) акт б/н від 1.03.2016 (комплект невідомого призначення (можливо підйому-опусканню малих суден, та предмет схожий на гідравлічне устаткування з електроприводом з маркуванням MSF PROFILE EN6LAND, United Kingdom). У ході обшуку ангару ТзОВ «Влакар» з правої сторони виявлено 347 коробок та тюків з вантажем дитячого одягу з маркуванням виробник Туреччина та імпортер ТОВ Лоджистик» Росія, С.-Петербург. Зазначене майно вилучено та передано на відповідальне зберігання «Науково-дослідницький консультаційний менеджерський центр «Оптимус» (ідентифікаційний код 25051334).
В складському приміщенні: ангар за літерою «Ж», яке орендує ТОВ «Томатін» (код ЄДРПОУ 38794428) під час проведення обшуку виявлена велика кількість речей «секонд хенд». Також в ході обшуку ангару ТОВ «Томатін» виявлено 3490 рулонів тканини, яка передана на зберігання Одеською митницею ДФС. Зазначена тканина вилучена та передана на відповідальне зберігання ТзОВ «Науково-дослідницький консультаційний менеджерський центр «Оптимус» (ідентифікаційний код 25051334).
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України у разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, здійснюваного на підставі ухвали слідчого судді, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
Під час обшуку не встановлено власників 3490 рулонів тканини, 347 коробок та тюків з вантажем дитячого одягу з маркуванням виробник Туреччина та імпортер ТОВ Лоджистик» Росія, С.-Петербург, які зокрема, містять ознаки контрафактної продукції зображення відомих брендів. Для збереження вилучених речей, проведення оглядів та експертиз необхідно накласти арешт.
Будь - яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку, визначеного відповідним положенням КПК. Відповідно до ст. 116 КПК України строк не вважається пропущеним, якщо скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту
На підставі викладеного, керуючись ст. 131-132, 170-171 КПК України, прокурор просила суд клопотання задовольнити.
В судове засідання прокурор не з`явилася, завчасно подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.
Власник майна на яке слідчий просить суд накласти арешт в судове засідання не з`явився, хоча про місце та час розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином.
Слідчий суддя вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Так, згідно ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
В силу ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову також цивільний позивач.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
В рамках кримінального провадження № 42017100000000216 від 21.02.2017, майно, на яке прокурор просить накласти арешт є предметом кримінального правопорушення, а також необхідне для проведення експертизи по кримінальному провадженні.
З огляду на вищенаведене, а також враховуючи те, що майно є предметом кримінального правопорушення, може бути використаний як доказ під час досудового розслідування кримінального провадження, з метою з`ясування дійсних обставин події кримінального правопорушення, а також з метою унеможливлення подальшого відчуження вказаного майна на час досудового розслідування та забезпечення схоронності даного майна, з метою забезпечення цивільних позовів, тому слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора групи прокурорів прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_2 , про накладення арешту на майно, підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 131, 132, 170, 171, 172, 174, 175 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора групи прокурорів прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_2 задовольнити.
Накласти арешт на майно, що вилучене під час обшуку 05-06.12.2017 в складських приміщеннях ангарах: за літерою «Ж», яке орендує ТОВ «Томатін» (код ЄДРПОУ 38794428), за літерою «Д», яке знаходиться в оренді ТОВ «Влакар» (код ЄДРПОУ 397441717) згідно договору №12 від 01.03.2016 за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, смт. Великодолинське, вул. Транспортна, 9 та передані на зберігання ТзОВ «Науково-дослідницький консультаційний менеджерський центр «Оптимус», а саме: 3490 рулонів тканини, 347 коробок та тюків з вантажем дитячого одягу з маркуванням виробник Туреччина та імпортер ТОВ Лоджистик» Росія, С.-Петербург.
Виконання та контроль за виконанням ухвали суду покласти на прокурора групи прокурорів прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях управління з розслідування кримінальних проваджень слідчими органів прокуратури та процесуального керівництва прокуратури Вінницької області молодшого радника юстиції ОСОБА_2 .
Зобов`язати прокурора повідомити заінтересованих осіб про накладання арешту на вищевказане майно.
Арешт майна може бути скасований підозрюваним, обвинуваченим, їх захисником, законним представником, іншим власником або володільцем майна, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, за їх клопотанням до суду про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення, однак її оскарження не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2017 |
Оприлюднено | 09.03.2023 |
Номер документу | 71043395 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні