А-8/74
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2007 р. Справа № А-8/74
Господарський суд Івано-Франківської області у складі:
Cуддя Шіляк Марина Анатоліївна
При секретарі Суканець Юрій Ігорович
за позовом: ДПІ в Верховинському р-ні вул. Жаб"євська, 57, смт.Верховина,78700
до відповідача: Кооператив "Едельвейс" с.Красноїлля, Верховинський район, Івано-Франківська область,78716
про припинення юридичної особи
Представники:
Від позивача: Яцків В. М., (довіреність №360/е/10-08 від 10.02.06)представник;
Від відповідача: представник не з"явився;
Встановив: подано позов про припинення юридичної особи- Кооперативу "Едельвейс" с.Красноїлля, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78716.
Позивач позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання не з'явився.
Розглянувши матеріали справи та вислухавши представника позивача, суд встановив, що Кооператив "Едельвейс" с.Красноїлля, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78716 зареєстрований 29.05.91 та діє на підставі статуту, зареєстрованого Верховинською райдержадміністрацією 29.05.91 №90, як кооператив колективної форми власності.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Підставою для звернення з позовом у справі є неподання відповідачем звітності більше року до податкових органів, про що свідчить довідка №2380/10/10-0 від 23.04.07, який знаходиться в матеріалах справи.
Частиною 2 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
В силу п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Стаття 57 Господарського кодексу України закріплює перелік відомостей, які повинні вноситись до статуту підприємства, серед яких є зокрема мета та предмет діяльності суб"єкта господарювання. Підприємством в дотримання вимог ст. 57 Кодексу в п.2 розділу 6 Статуту передбачено, що основним узагальнюючим показником фінансових результатів господарської діяльності підприємства є прибуток.
Відповідно до ст. 49 Господарського кодексу України підприємці зобов'язані не порушувати права та законні інтереси громадян і їх об'єднань, інших суб'єктів господарювання, установ, організацій, права місцевого самоврядування і держави. За завдані шкоду і збитки підприємець несе майнову та іншу встановлену законом відповідальність.
Під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями.
Статтею 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Згідно з частиною першою ст. 216 Господарського кодексу України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.
Статтею 238 Господарського кодексу України передбачено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно зі ст. 239 Господарського кодексу України до таких санкцій, зокрема, віднесено скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
Пунктом 1 ст. 247 Господарського кодексу України передбачено, що у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання відповідно до статті 59 цього Кодексу.
З наведеного випливає висновок про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає задоволенню.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись, ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування», п.2 ст. 38, п. 17. ст.11, Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», ст.ст.42, 49, 57, ч.1 ст.216, ст.218, ч.1 ст.238, п.1 ст.247 Господарського кодексу України ст.ст. 49, п. 4 ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
позов задоволити.
Припинити юридичну особу - Кооператив "Едельвейс" с.Красноїлля, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78716 (код ЄДРПОУ 13644319).
Кооперативу "Едельвейс" с.Красноїлля, Верховинський район, Івано-Франківська область, 78716 або уповноваженій ним особі у встановленому законом порядку вчинити дії щодо припинення юридичної особи.
Копію постанови направити державному реєстратору Верховинської райдержадміністрації вул. Франка, 20, смт. Верховина, 78700.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Шіляк Марина Анатоліївна
постанова підписана 11.06.07
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 710457 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шіляк М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні