ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12.12.2017 Справа № 904/8976/17 За позовом Комунальний заклад "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 9"
до Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "МКТОН" ЛТД
про стягнення 3893,94 грн.
Суддя Юзіков С.Г.
Представники:
Позивача - ОСОБА_1, дов. № б/н від 29.08.17р.
Відповідача - не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідача 3 893,94 грн. за порушення зобов'язання в частині своєчасної оплати.
Відповідач явку повноважного представника у судове засідання не забезпечив, відзив на позов, документи витребувані судом чи доказів відсутності боргу на час розгляду справи господарському суду не надав.
Відповідач про засідання суду повідомлявся належно, на адресу, вказану у позові та ЄДР, хоча на адресу суду повернулося поштове відправлення № 4903810619745 з відміткою поштової установи "за закінченням терміну зберігання".
Стаття 22 ГПК України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Статтею 77 ГПК України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Оскільки явка у судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Справа, згідно зі ст. 75 ГПК України, розглядається за наявними у ній матеріалами.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника Позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
15.03.13р. Департаментом корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради (Орендодавець) та ТОВ фірма Фірма "МКТОН" ЛТД (Орендар, Відповідач) укладено Договір 42 ДКП/13 оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста (далі Договір), за п.1.1. якого з метою ефективного використання комунального майна Орендодавець, на підставі рішення міської ради від 21.03.07 №41/11 зі змінами та доповненнями, передає, а Орендар приймає в строкове платне користування комунальне нерухоме майно нежитлове приміщення - (надалі - об'єкт оренди) загальною площею 18,56 кв.м, розташоване за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Батумська, 13, на першому поверсі 3 - поверхової будівлі, вартість якого, згідно з незалежною оцінкою становить 82 691,0 грн., без ПДВ, що перебуває на балансі Комунального закладу "Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 9", для використання під розміщення аптеки, що реалізує готові ліки.
Використання об'єкту оренди не за цільовим призначенням забороняється.
Орендар вступає у строкове платне користування об'єктом оренди з дати підписання Сторонами цього договору та акта приймання-передачі об'єкта оренди (п.2.2. Договору).
Пунктом п.2.3. Договору визначено, що передача об'єкта оренди здійснюється за вартістю згідно з незалежною оцінкою, проведеною станом на 11.02.2013р. на підставі акта приймання-передачі об'єкта оренди, підписаного Балансоутримувачем (Позиваче), Орендодавцем та Орендарем.
Відповідно до п. 3.1. Договору розрахунок орендної плати здійснюється за Методикою розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального нерухомого майна, затвердженого міською радою.
Розмір орендної плати становить 551,28 грн. без ПДВ/базова за січень місяць 2013 рік/ і спрямовується орендарем на рахунок балансоутримувача об'єкта оренди, як бюджетної установи.
Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється згідно з чинним законодавством та в повному обсязі спрямовується Орендарем на рахунок балансоутримувача.
Орендна плата за перший місяць оренди коригується на індекс інфляції починаючи з лютого місяця 2013 року.
Згідно з п. 3.3. Договору орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередні місяць з урахуванням індексу інфляції за поточний місяць.
У платіжному дорученні Орендар обов'язково повинен зазначити: номер договору оренди, дату укладення та назву орендаря.
Пунктом 3.4. Договору встановлено, що орендна плата сплачується Орендарем щомісяця у термін не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, і не залежить від наслідків господарської діяльності Орендаря.
Орендна плата сплачується Орендарем за весь час фактичного використання об'єкта оренди до дати підписання акта приймання-передачі об'єкта оренди, включно.
Відповідно до п.3.6. Договору розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із Сторін у разі зміни Методики її розрахунку, змін централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.
Орендна плата, перерахована несвоєчасно або в неповному обсязі, підлягає індексації і стягується відповідно до чинного законодавства України, з урахуванням штрафних санкцій, у співвідношенні, визначеному п.3.3. цього договору (п.3.7. Договору).
Згідно з п.5.2. Договору орендар зобов'язаний своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату за весь час фактичного використання об'єкта оренди до дати підписання акта приймання-передачі об'єкта оренди, включно.
У разі припинення цього договору протягом 5 календарних днів з дати припинення повернути об'єкт оренди за актом приймання-передачі, підписаним балансоутримувачем, Орендодавцем та Орендарем, у належному стані, не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати балансоутримувачу збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або часткової) об'єкта оренди з вини Орендаря. Один екземпляр такого акта приймання-передачі надається Орендодавцю (п.5.5. Договору).
Відповідно до п. 10.1. Договору цей договір діє: з 15 березня 2013р. до 01 березня 2016р. включно.
У разі відсутності протягом одного місяця заяви від Орендаря про переукладення договору оренди на новий термін після отримання листа від Орендодавця про закінчення терміну дії договору оренди, договір вважається припиненим з наслідками, передбаченими п.5.5. цього договору (п. 10.3. Договору).
01.01.16р. та 03.01.17р. Позивачем з Відповідачем укладено договори №9 та 8/17 відповідно, за п.1.1. яких Позивач (Балансоутримувач) забезпечує обслуговування, експлуатацію і ремонт будівлі, що знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул. Батумська, 13 (надалі - Будівля), загальною площею 2191,3 кв.м, а також на утримання прибудинкової території, а Орендар бере участь у витратах Балансоутримувача на виконання вказаних робіт та послуг пропорційно до орендної площі в цій Будівлі. Орендар користується приміщенням , загальною площею - 18,56 кв.м.
Відповідно до п. 2.2.3. Договорів орендар зобов'язаний не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, вносити плату на рахунок Балансоутримувача Будівлі, за санітарне обслуговування прибудинкової території і допоміжних приміщень Будівлі, технічне обслуговування Будівлі, а також комунальні послуги та збір за спеціальне використання водних ресурсів. Щомісячно відшкодовувати земельний податок та податок на воду.
За даними Позивача, Відповідач зобов'язання виконував неналежно, у зв'язку з чим, у нього утворився борг у розмірі 3893,94 грн., що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків, підписаним сторонами 16.08.17р.
З метою досудового врегулювання спору, Позивач направляв Відповідачеві претензію №1121 від 17.08.17р. про сплату боргу за комунальні послуги у розмірі 3 893,94 грн.
Однак, за даними Позивача, станом на дату розгляду справи Відповідач борг не погасив, у зв'язку із чим, за ним обліковується борг у розмірі 3 893,94 грн. за комунальні послуги, нараховані на підставі рахунків №9, 20, 37, 57, 76, 93, 285, копії яких додані до матеріалів справи.
Наведені обставини стали причиною звернення Позивачем з позовом та є предметом спору у даній справі.
Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі Договору, є господарськими зобов'язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ч. 1, 2, 6 ст.283 ГК України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ). До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.284 ГК України істотними умовами договору оренди є: об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу.
Орендар зобов'язаний берегти орендоване майно відповідно до умов договору, запобігаючи його псуванню або пошкодженню, та своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату (ч.3 ст.285 ГК України).
Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством (ч.1 ст. 286 ГК України).
Згідно зі ст.901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання
Статтею 193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач не надав суду доказів відсутності боргу чи контррозрахунку стягуваної суми.
Перевіривши доводи та надані Позивачем документи, суд визнає обґрунтованими та підтвердженими матеріалами справи розрахунки заборгованості з оплати експлуатаційних витрат.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Згідно зі ст. 49 ГПК України господарські витрати у справі слід покласти на Відповідача.
Керуючись ст. 33, 34, 44, 49, 75, 82-84, 115-117 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма "МКТОН" ЛТД, 49081, м. Дніпро, вул. Каруни, 14 (код 19158318) на користь Комунального закладу "Дніпровський центр первинної медико-санітарної допомоги № 9", 49000, м. Дніпро, пров. Фестивальний, 1 (код 37899715) 3 893,94 грн. - заборгованості з експлуатаційних витрат, 1600,00 грн. - судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання його повного тексту, якщо не буде оскаржено в апеляційному порядку.
Повний текст рішення виготовлено 18.12.2017
Суддя С.Г.Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2017 |
Оприлюднено | 21.12.2017 |
Номер документу | 71067406 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні