УХВАЛА
про відкладення питання про поновлення провадження
18 грудня 2017 року Справа № 823/1420/17
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рідзеля О.А.,
за участю:
секретаря судового засідання - Мельникової О.М.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Шполянської районної державної адміністрації Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: товариство з обмеженою відповідальністю "Українські аграрні традиції", ОСОБА_2, - про скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
14.09.2017 у Черкаський окружний адміністративний суд звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом, в якому просить скасувати рішення державного реєстратора Шполянського районного управління юстиції Черкаської області Шевченко Таїсії Борисівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер запису про інше речове право: 12974102, від 13.05.2014, договору оренди землі, серія та номер 41-31, виданий 06.05.2014 між ТОВ "Українські аграрні традиції" та ОСОБА_2.
Ухвалою суду від 17.10.2017 провадження у справі зупинено. Питання щодо можливості поновлення провадження у справі призначено до розгляду у судовому засіданні о 12 год. 00 хв. 18.12.2017, на яке не прибули учасники справи.
Згідно з ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.
Вирішуючи питання поновлення провадження у справі, суд вирішив відкласти розгляд питання про поновлення провадження, з огляду на таке.
Згідно з ч.1 ст.237 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення.
Суд звернув увагу, що у матеріалах справи відсутні докази повідомлення учасників спору про призначене судове засідання.
П.1 ч.2 ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено обов'язок суду відкласти розгляд справи в разі неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.
Виходячи з системного аналізу наведених положень статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України судом встановлено, що вказана стаття не містить підстав для відкладення розгляду питання про поновлення провадження у справі, зокрема, у разі неприбуття в судове засідання учасника справи.
Згідно ч.6 ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
За таких обставин, з урахуванням обставин у справі та з огляду на відсутність закону, що регулює відповідні відносини щодо відкладення розгляду питання про поновлення провадження в разі неприбуття в судове засідання відповідача відповідно до вимог ст.237 Кодексу адміністративного судочинства України, тому слід застосувати положення ст.205 Кодексу адміністративного судочинства України в порядку аналогії Закону, як такі, що регулюють подібні правовідносини.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відкладення розгляду питання щодо поновлення провадження у справі.
Керуючись статтями 205, 229, 237, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Розгляд питання про поновлення провадження у справі №823/1420/17 за позовом ОСОБА_1 до Шполянської районної державної адміністрації Черкаської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: товариство з обмеженою відповідальністю "Українські аграрні традиції", ОСОБА_2, - про скасування рішення - відкласти.
Повідомити осіб, які беруть участь у справі про наступне судове засідання щодо вирішення питання про поновлення провадження у справі, яке відбудеться о 12 год. 00 хв. 28.12.2017 .
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Згідно з ч. 2 ст. 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя О.А. Рідзель
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2017 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71073232 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
О.А. Рідзель
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні