Ухвала
від 18.12.2017 по справі 908/2481/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/19/17

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

18.12.2017 Справа № 908/2481/17

Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС , код ЄДРПОУ 37756795 (пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, 69057)

Суддя Юлдашев О.О.

Представник боржника у судове засідання не з'явився.

Товариством з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС , м. Запоріжжя на підставі статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" подано заяву про порушення справи про банкрутство.

Обґрунтовуючи заяву, боржник зазначив, що учасником товариства прийнято рішення припинити діяльність та ліквідувати товариство у добровільному порядку, призначено голову ліквідаційної комісії та прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Представник боржника у судове засідання не з'явився.

Вивчивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС у встановленому порядку зареєстровано за адресою: 69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний. 158-Б.

Згідно з протоколом № 21-09/1 від 21.09.2017р. засновником ТОВ МАКОНД-ЛЮКС прийнято рішення про припинення товариства шляхом його ліквідації, головою ліквідаційної комісії призначено Стоянова Ю.О., загальний строк проведення ліквідаційної процедури встановлено у два місяці.

Про свою ліквідацію боржник - ТОВ МАКОНД-ЛЮКС повідомив ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Фонди соціального страхування, тощо.

Згідно з положеннями статті 104 та ч.1 статті 110 Цивільного кодексу України юридична особа може бути припинена шляхом ліквідації за рішенням її учасників.

За статтею 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи. До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня оприлюднення повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи. Кожна окрема вимога кредитора, зокрема щодо сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, розглядається, після чого приймається відповідне рішення, яке надсилається кредитору не пізніше тридцяти днів з дня отримання юридичною особою, що припиняється, відповідної вимоги кредитора.

До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 22.09.2017р. внесено запис про прийняття засновником ТОВ МАКОНД-ЛЮКС рішення про припинення товариства та встановлено строк для заявлення кредиторських вимог до 22.11.2017р.

У встановлений строк із заявою з кредиторськими вимогами до боржника звернулося ПП Приватна юридична фірма АРАКС на суму 90 000,00 грн.

Заявлені вимоги боржник визнав, включив їх до реєстру вимог кредиторів, а заборгованість відображена в проміжному ліквідаційному балансі.

Отже, загальна сума кредиторської заборгованості складає 90 000,00 грн.

За результатами проведеної інвентаризації головою ліквідаційної комісії встановлена наявність тільки кредиторської заборгованості у розмірі - 90 000,00 грн., про що складено відповідний акт від 30.10.2017р.

Згідно з ч.1 статті 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, перелік пред'явлених кредиторами вимог кредиторів, результати їх розгляду.

Суду представлено проміжний ліквідаційний баланс ТОВ МАКОНД-ЛЮКС станом на 06.11.2017р., який відповідає встановленим вимогам та відображує кредиторську заборгованість та відсутність дебіторської заборгованості.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджено рішенням учасника, згідно з протоколом №06-11/1 від 06.11.2017р.

За результатами розгляду ліквідаційного балансу вирішено подати до господарського суду заяву про порушення справи про банкрутство згідно з вимогами статті 95 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв'язку з недостатністю майна для задоволення кредиторських вимог (протокол № 13-11/1 від 13.11.2017р.).

Згідно з протоколом № 30-11/1 від 30.11.2017р. призначено відповідальну особу за ліквідаційну процедуру - Мірошника І.В.

Згідно з ч.3 статті 110 ЦК України якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Частиною 1 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Матеріалами справи підтверджено, що боржником дотримані встановлені законом вимоги щодо ліквідації юридичної особи за рішенням учасника, також встановлено неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів через значне перевищення пасивів над активами за результатами проміжного ліквідаційного балансу.

Таким чином, боржник правомірно та обґрунтовано звернувся до господарського суду, оскільки є наявними підстави для порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ МАКОНД-ЛЮКС , м. Запоріжжя.

Також слід призначити судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на 26.12.2017р. о 10-00.

Керуючись статтями 2, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд

УХВАЛИВ:

Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю МАКОНД-ЛЮКС , код ЄДРПОУ 37756795 (пр. Соборний, 158-Б, м. Запоріжжя, 69057).

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом, яке відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, 4, корп. 2 (каб. 213), призначити на 26.12.2017р. о 10-00.

Зобов'язати надати суду:

ВДВС - довідку про наявність виконавчих документів щодо боржника та про вжиті заходи щодо стягнення безспірних сум з боржника з документальним підтвердженням;

ГУ ДФС у Запорізькій області - довідку про податкову заборгованість боржника та про надання ним останньої податкової звітності; відомості про наявні у боржника рахунки в установах банків із зазначенням дат відкриття та закриття; інформацію про призначення та проведення податкових перевірок щодо боржника відповідно до закону, акти та матеріали перевірок.

Явку голови ліквідаційної комісії в судове засідання визнати обов'язковою.

Копію ухвали надіслати: боржнику, голові ліквідаційної комісії Мірошнику І.В., Вознесенівському ВДВС м. Запоріжжя, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, Орджонікідзевському районному суду м. Запоріжжя, ГУ ДФС у Запорізькій області, ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області, Головному територіальному управлінню юстиції у Запорізькій області.

Суддя О.О. Юлдашев

Дата ухвалення рішення18.12.2017
Оприлюднено22.12.2017

Судовий реєстр по справі —908/2481/17

Постанова від 13.03.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Геза Т.Д.

Ухвала від 14.02.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Геза Т.Д.

Ухвала від 26.01.2018

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Геза Т.Д.

Постанова від 26.12.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 18.12.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 11.12.2017

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні