ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.12.2017 р. Справа№ 914/2279/17
Суддя Господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., розглянувши матеріали
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю УМУНІ , м. Львів; про:вжиття запобіжних заходів особа-1, щодо якої просять вжити запобіжні заходи:Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, м.Львів; особа-2, щодо якої просять вжити запобіжні заходи:Комунальне підприємство Центр управління інформаційними технологіями , м.Запоріжжя; особа-3, щодо якої просять вжити запобіжні заходи:Товариство з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ , м.Київ;
За участю представників:
від заявника: Петренко О.В., представник (довіреність б/н від 19.09.2017), ОСОБА_2., керівник;
від особи-1: не з'явився;
від особи-2: не з'явився;
від особи-3: не з'явився
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю УМУНІ , м. Львів про вжиття запобіжних заходів шляхом витребування доказів у Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, м. Львів, Комунального підприємства Центр управління інформаційними технологіями , м. Запоріжжя та Товариства з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ , м. Київ.
В судовому засіданні представники заявника вимоги заяви підтримали, просили задоволити.
Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, КП Центр управління інформаційними технологіями та Товариство з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ явку представників в судове засідання не забезпечили, про дату, час та місце слухання заяви повідомлені належним чином.
Представникам заявника роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст. 22 ГПК України, заяв про відвід суду не поступало.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
02.09.2015 року між ТзОВ УМУНІ та фізичною особою ОСОБА_1 було укладено ліцензійний договір, відповідно до якого останній, будучи власником майнових прав інтелектуальної власності (авторських майнових прав) на Комп'ютерну програму uMuni (скорочена назва - uMuni - платформа енергоефективності ), (далі - твір) (реєстрація авторського права на твір підтверджується рішенням про реєстрацію), передав права на використання і розповсюдження твору способами, передбаченими Законом України Про авторське право і суміжні права ТзОВ УМУНІ .
Як зазначив заявник, 01.09.2016 року директор ТзОВ УМУНІ отримав інформацію про порушення авторських прав на твір, а саме про використання твору без дозволу власника (ТзОВ УМУНІ ) іншою особою для створення власної програми (комп'ютерної програми Енергосервіс , аналогічної до твору, з ідентичним front end -OM) та розповсюдження останньої, у тому числі шляхом участі у відкритих торгах через електронну систему публічних закупівель ProZorro, предметом яких є послуги щодо забезпечення централізованого збору даних про енергоспоживання в бюджетних закладах, які розпочалися 13.10.2016 за замовленням Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації. Доступ до цієї програми можливий через веб-сайт ТзОВ БІС-СОФТ .
13.10.2016 року Комунальному підприємству Центр управління інформаційними технологіями було надано програмне забезпечення за результатами укладення наступних договорів:
1) договір щодо надання послуг у сфері інформаційних технологій, укладений 13.10.2016 року між ТзОВ БІС-СОФТ та Комунальним підприємством Центр управління інформаційними технологіями на суму 39 000 грн;
2) договір щодо надання послуг у сфері інформаційних технологій, укладений 13.10.2016 року між ТзОВ БІС-СОФТ та Комунальним підприємством Центр управління інформаційними технологіями на суму 99 000 грн;
Як ствердив заявник, ТзОВ УМУНІ було виявлено, що під час участі у відкритих торгах на предмет Послуги щодо забезпечення централізованого збору даних про енергоспоживання в бюджетних закладах , оголошених Департаментом паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, іншим учасником ТзОВ БІС-СОФТ для участі у торгах запропоновано без дозволу власника програмне забезпечення, дані якого фактично викрадено у розробника цього програмного забезпечення ТзОВ УМУНІ .
Таким чином, на думку заявника, ТзОВ БІС-СОФТ вчинило незаконне (без згоди власника - ТзОВ УМУНІ ) використання та переробку твору (комп'ютерної програми uМunі - платформа енергоефективності ) для подальшого його розповсюдження.
За таких обставин, ТзОВ УМУНІ має обгрунтовані підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів порушення прав інтелектуальної власності стане згодом неможливою або утрудненою, а також є підстави вважати, що його права порушені.
Суд вважає заяву про вжиття запобіжних заходів частково обґрунтованою через наступне.
Відповідно до ст. 43-1 ГПК України особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття, передбачених статтею 43-2 цього Кодексу, запобіжних заходів до подання позову.
Згідно ст. 43-2 ГПК України запобіжні заходи включають: витребування доказів; огляд приміщень, в яких відбуваються дії, пов'язані з порушенням прав; накладення арешту на майно, що належить особі, щодо якої вжито запобіжні заходи, і знаходяться в неї або в інших осіб.
Відповідно до п. 9 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 20.04.2007 року № 01-8/251 Про деякі питання практики вжиття запобіжних заходів , у вирішенні питання про вжиття запобіжних заходів господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності їх застосування з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника; наявності зв'язку між конкретним видом запобіжних заходів і предметом відповідної позовної вимоги, яку заявник повинен подати у строк, встановлений частиною третьою статті 43-3; імовірності настання обставин, зазначених у статті 43-1; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Так, з матеріалів справи вбачається, що ТзОВ УМУНІ використовує на підставі ліцензійного договору Комп'ютерну програму uMuni (скорочена назва - uMuni - платформа енергоефективності ). Як стало відомо заявнику, під час участі у відкритих торгах на предмет Послуги щодо забезпечення централізованого збору даних про енергоспоживання в бюджетних закладах , оголошених Департаментом паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, іншим учасником ТзОВ БІС-СОФТ для участі у торгах запропоновано програмне забезпечення, дані якого є ідентичними програмному забезпеченню його розробника - ТзОВ УМУНІ .
Згідно ст. 16 ГПК України справи у спорах про порушення майнових прав інтелектуальної власності розглядаються господарським судом за місцем вчинення порушення.
Відповідно до ст. 440 ЦК України автор наділений майновими правами інтелектуальної власності на твір, зокрема, правом на використання твору; виключним правом дозволяти використання твору; правом перешкоджати неправомірному використанню твору, в тому числі забороняти таке використання.
Згідно ст. 441 ЦК України використанням твору є його опублікування (випуск у світ); відтворення будь-яким способом та у будь-якій формі; переклад; переробка, адаптація, аранжування та інші подібні зміни; включення складовою частиною до збірників, баз даних, антологій, енциклопедій тощо; публічне виконання; продаж, передання в найм (оренду) тощо; імпорт його примірників, примірників його перекладів, переробок; інші дії, встановлені законом.
Використання твору, майновими правами на який володіє ТзОВ УМУНІ , з метою отримання прибутку завдає значної матеріальної шкоди правовласнику.
Для проведення відповідних авторознавчих та телекомунікаційних експертиз необхідним є доступ до порівняльних зразків, а саме до примірників твору, які подавалися ТзОВ БІС-СОФТ в рамках процедур державних закупівель.
Суд погоджується з обранням заявником Господарського суду Львівської області для звернення з заявою про вжиття запобіжних заходів, оскільки саме у м. Львові відбулося порушення майнових прав інтелектуальної власності заявника.
Надавши оцінку наведеним заявником фактам, суд вважає вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю УМУНІ про витребування доказів у Товариства з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ та Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації у порядку, визначеному ст. 43-2 ГПК України, обґрунтованими та достатніми для задоволення. В задоволенні вимоги до Комунального підприємства Центр управління інформаційними технологіями слід відмовити з огляду на недоведеність заявником використання КП Центр управління інформаційними технологіями об'єкта інтелектуальної власності, права на які належать заявнику, порушення інтересів заявника.
Керуючись ст.ст. 43-1, 43-2, 43-3, 43-4, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ :
1. Заяву про вжиття запобіжних заходів задоволити частково.
2. Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ , м. Київ, вул. Якіра, буд. 16/18, корпус 2, офіс 12 (ідентифікаційний код: 38455425) докази, а саме: програмне забезпечення (в т.ч. паролю та логіну доступу до програми та демоверсії програми, вихідного коду програми, супровідних документів та матеріалів), що було предметом подання Товариством як учасником торгів за результатами оголошення про проведення відкритих торгів Послуги щодо забезпечення централізованого збору даних про енергоспоживання в бюджетних закладах UA-2016-09-23-000590-b, замовник - Департамент паливо-енергетичного комплексу та енергозбереження ЛОДА а також, що було предметом укладення договорів Комунального підприємства Центр управління інформаційними технологіями з Товариством з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ про надання послуг у сфері інформаційних технологій від 13.10.2016.
3. Витребувати у Департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, м. Львів, вул. Винниченка, буд. 18 (ідентифікаційний код 40303264) докази, а саме: програмне забезпечення (в т.ч. паролю та логіну доступу до програми та демоверсії програми, вихідного коду програми, супровідних документів та матеріалів), що було предметом подання Товариством з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ як учасником торгів за результатами оголошення про проведення відкритих торгів Послуги щодо забезпечення централізованого збору даних про енергоспоживання в бюджетних закладах UA-2016-09-23-000590-b.
4. В задоволенні вимоги до Комунального підприємства Центр управління інформаційними технологіями відмовити.
5. Зобов'язати заявника подати відповідну позовну заяву протягом п'яти днів з дня винесення ухвали про вжиття запобіжних заходів.
6. Довести до відома заявника, що у разі неподання заявником відповідної позовної заяви у строк, встановлений частиною третьою статті 43-3 ГПК України, запобіжні заходи припиняються.
7. Дана ухвала є виконавчим документом, стягувачем за яким є Товариство з обмеженою відповідальністю УМУНІ , м. Львів, вул. І.Франка, буд. 23, офіс 41 (ідентифікаційний код 39843512), а боржниками Товариство з обмеженою відповідальністю БІС-СОФТ , м. Київ, вул. Якіра, буд. 16/18, корпус 2, офіс 12 (ідентифікаційний код: 38455425) та Департамент паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської обласної державної адміністрації, м. Львів, вул. Винниченка, буд. 18 (ідентифікаційний код 40303264).
8. Строк пред'явлення даної ухвали до виконання становить 3 роки з наступного дня після набрання нею законної сили
Ця ухвала набирає законної сили 12.12.2017 року і може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду у порядку, передбаченому ст. 106 ГПК України.
Суддя Мазовіта А.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2017 |
Оприлюднено | 22.12.2017 |
Номер документу | 71076523 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні