Україна
Донецький окружний адміністративний суд
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2017 р. Справа № 805/4197/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Зінченка О.В., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Комунальної лікувально-профілактичної установи “Обласна психіатрична лікарня” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, -
в с т а н о в и в:
30 листопада 2017 року Слов'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (далі - позивач) звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Комунальної лікувально-профілактичної установи “Обласна психіатрична лікарня” (далі - відповідач, КЛПУ Обласна психіатрична лікарня») про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 за період з 01 липня 2017 року по 30 вересня 2017 року у розмірі 372009,28, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, як платник страхових внесків повинен був відшкодувати до 25 числа щомісяця суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій. Станом на момент подання позовної заяви відповідач має заборгованість з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам підприємства за списком № 2 за період з 01 липня 2017 року по 30 вересня 2017 року у загальному розмірі 372009,28 грн., що підтверджується відповідними розрахунками по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за зазначений вище період. В зв'язку з чим позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Представники сторін до суду не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи сторони повідомлялись судом належним чином, причини неявки до суду їх представників не повідомлені.
Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що перешкод для розгляду справи, передбачених ст. 205 КАС України не має, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Комунальна лікувальна-профілактична установа “Обласна психіатрична лікарня” є юридичної особою (код ЄДРПОУ 01990068, за адресою: 84114, Донецька обл., місто Слов'янськ, вулиця Нарвська, будинок 16), зареєстроване 13 лютого 2004 року,
номер запису: 1 266 120 0000 01612606, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем призначені та виплачені пенсії на пільгових умовах особам, які працювали у підприємстві відповідача та які були зайняті на роботах з шкідливими і важкими умовами праці списком № 2.
Позивачем направлялись підприємству розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівникам відповідача відповідно до п.п. “б”-“з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за спірний період на загальну суму 372009,28 грн.
У встановлений законом строк відповідачем суми, визначені у відповідних розрахунках, не сплачені.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до пункту 12 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Позивач – Слов'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.
Відповідно до преамбули Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі Закон № 1058-IV) визначено, що цей закон визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Відповідно до пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV) пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону № 1058-IV в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом № 1788-ХII. У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону № 1058-ІV. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” розроблена Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі – Інструкція).
Відповідно до пункту 6 «Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, (далі Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного Фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
На підставі пункту 6.1 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Пунктом 6.4 розділу 6 Інструкції 21-1 встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно положень пункту 6.5 Інструкції 21-1 розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Згідно з пунктом 6.7 розділу 6 Інструкції 21-1, підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Судом встановлено, що заборгованість Комунальної лікувально-профілактичної установи “Обласна психіатрична лікарня” по сумам відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на підставі пункту «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з липня 2017 року по вересень 2017 року на загальну суму 372009,28 грн. підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»за період з липня 2017 року по вересень 2017 року, карткою особового рахунку страхувальника по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2.
Таким чином, позивачем у повному обсязі підтверджено наявність у відповідача заборгованості у заявленому розмірі. На час розгляду справи вказана заборгованість відповідачем не сплачена.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог до відповідача про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на підставі пункту «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (за списком № 2) за період 01 липня 2017 року по 30 вересня 2017 в сумі 372009,28 грн. у повному обсязі.
Відповідно до частини 2 статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Таким чином, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 193, 242-246, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в :
Адміністративний позов Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Комунальної лікувально-профілактичної установи “Обласна психіатрична лікарня” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 за період з 01 липня 2017 року по 30 вересня 2017 року на загальну суму 372009,28 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунальної лікувально-профілактичної установи “Обласна психіатрична лікарня” (ЄДРПОУ 01990068) на користь Слов'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 37803258) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 372009,28 грн. (триста сімдесят дві тисячі дев'ять грн. 28 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя Зінченко О.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2017 |
Оприлюднено | 26.12.2017 |
Номер документу | 71077868 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Зінченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні